Jak udělat klipy pro závěsy to udělat doma: zajímavé nápady

Tiebacks pro záclony - interiér detail, který dodává chuť do místnosti. Svorky slouží k vytvoření jedinečného designu. Prodáváme různé typy drapáků pro záclony. Jsou zakoupeny v obchodech nebo jsou vyrobeny sami, hlavní věc je vědět, jak správně vyrobit klipy pro záclony vlastníma rukama, aby byly krásné a reprezentativní. S tímto příslušenstvím, speciálně vyrobeným sami, bude místnost vypadat neobvykle, individuálně a zajímavě.

Typy snímačů, svorek a kolíků

Svorky se vyznačují svou funkcí, materiálem, formou. Různé závěsy se hodí k jejich spojovacím materiálům pro záclony. Často můžete vidět krajky s tkaničkami se střapci nebo jinými ozdobami na konci. Místo šňůry používejte řetízky z korálků, stuhy. Hladké, dlouhé záclony jsou zdobené úhlednými, bezšňůrovými stuhami, které se mísí s látkou. Ozdobné záclony vyžadují háčky podobné záclonovému materiálu.

Barretty tkaniny, které na jedné straně mají stejnou barvu jako záclony a na druhé straněv kombinaci s nimi odstín nebo harmonický, ale kontrastní, vypadají velkolepě. Těsné držáky krásně doplňují krajkové držáky, smyčky a další dekorativní lehké drobnosti.

Klipy ve formě velkých vlásenek jsou navíc zdobeny korálky, korálky, proutěnými prvky, květinami. Někdy pick-upy v podobě kroužků, které jsou namontovány na opačných stranách okna. Tyto upevňovací prvky krásně umístí závěsy a rámují okno. K dispozici je také možnost v podobě pásky, která obalí tkaninu a upevní na háčky ve zdi.

Tip!

Na sběrač je zevnitř nasazen tlustý materiál nebo plátno, takže si dobře drží tvar.

Záclony zdobí místnost, ale stále můžete krásně složit a vyhladit záhyby na nich. Tím se vytvoří klipy. Taková zařízení jsou vyrobena z tkanin, stuh, plastů.

Výhody použití svorek pro záclony:

 1. Zapínáním závěsů háčky nechají do místnosti sluneční světlo a vytvářejí krásné, rovné záhyby.
 2. Svorky automatizují proces zavírání a otevírání záclon, což vylučuje několik přístupů.
 3. S háčky upevňují tkaninu tak, že místnost je dobře osvětlena nebo naopak, takže v místnosti zůstává soumrak.
 4. Vytvářet nové detaily interiéru a zajímavá místa pro dekor. Tacky jsou vyrobeny z různých materiálů a v jakékoliv formě, takže pro určitý styl najdou své příslušenství.

Jak vytvořit vzor pro upínací tkaninu

Spony do záclonjsou vyrobeny z látky vlastníma rukama, je to snadné a není nutné používat zakoupené předměty. K tomu připravte vzor. Aby to bylo v pořádku poprvé, musíte postupovat podle pokynů:

 1. Vyřízněte kus materiálu tak, aby byl široký 25-30 cm a výsledný segment je složen na polovinu podélně.
 2. Z linie ohybu změřte šířku výrobku, označte místo kusem mýdla nebo křídy. Z této délky vydávejte přesně polovinu.
 3. Z okraje označte segment, který je o 2 - 3 cm menší než šířka. Ve spodní části výrobku se nachází sekce textilie, která je rovna 27-28 cm. Pro zpevnění výrobku, lemem list z plátna nebo jiného hustého materiálu, který je vyříznut pomocí stejného vzoru.

Kde upevnit vlásenky a držáky

Hlavním pravidlem při připevňování svorek a svorek je jejich symetrické uspořádání. Aby nedošlo k omylu, položili pásku na určené místo a zjistili, zda to takové věci vyhovují. Vezměte v úvahu délku záclon, závěsů, výšku okna a vzdálenost od podlahy k parapetu. Poloha klipů je ovlivněna i nábytkem a vzorem na tkanině, zbarvením tapety a dalšími dekorativními prvky. Vlasy jsou upevněny ve vzdálenosti 2/3 od stropu. Na závěs, který se dotýká podlahy, jsou podpěry umístěny přibližně jeden metr od dna. Tato délka se liší v závislosti na ornamentu na záclonách nebo jiných částech dekoru, které chtějí zanechat viditelnější.

Záclony z lehkých materiálů se hodí k malým, elegantním vlásenkám a klipům. Dobře vypadající závěsy, svázané drapákem. Připevňují se přibližně uprostřed. V tomto případě bude místnost dobře osvětlena. Chcete-li vytvořit krásné závěsy, když záclony záclony zdobí místnost, klipy jsou připevněny ve vzdálenosti těsně pod metrem od podlahy.

Zátěžové závěsy pro záclony v kuchyni

V kuchyni často chybí pohodlí. Aby byl pokoj pohodlnější, pomozte záclony a barretty. Tyto klipy jsou vyrobeny z vlastních textilií. Vystřihněte obdélník o délce 20 cm a šířce 15 cm. Poté vizuálně označte střed tkaniny a složte ji do dvou částí dovnitř. Pak kus složte tak, aby byly okraje na vnitřní straně. Na okraji výrobku steh. Petelek připravil tolik, že to stačilo na chytání. Po odříznutí půl metru textilu o šířce 40-50 cm, stejně jako přeložení a sešití.

Okraje jsou přehnuty dovnitř a složená smyčka je vložena na jednom konci. Druhá smyčka je také vložena do druhé hrany. Pak jsou konce výrobku sešité a zdobené. Pro dekor vzít tlačítka, květiny, korálky. Upevněte háček k háku, přišroubujte do zdi.

Svorky pro ostatní místnosti

V závislosti na účelu místnosti lze rozlišovat tyto možnosti:

 1. Svorky pro dětský pokoj. Prozáclony v místnosti pro dítě vytvořit roztomilé naivní držitelé. Kupují se v obchodech nebo se vyrábějí nezávisle. Vtipné vzhled vlásenky pro záclony hraček. Můžete udělat neobvyklý klip sami, přičemž jakékoli standardní vyzvednutí. Spolu s dítětem je zdobena figurkami z hraček a látkovými řízky. V obchodech pro vyšívání si berte krásné motýly a šijte je.
 2. Snímače pro ložnici. Pro lehké čisté záclony použijte klipy s magnety. Základ je zakoupen v obchodě nebo vyroben nezávisle na široké stuze. Skládá se na polovinu podélně a šité hrany. Uvnitř magnety se lepí, zabalí se závěsným páskem a upevní se hrany. Magnety můžete ozdobit polovinami korálků. Magnet může být také nalepen na stěnu, aby se klip upevnil do jedné polohy.
 3. Snímače pro obývací pokoj. Pro výzdobu obývacího pokoje spojují všechny fantazie, protože pro tento pokoj jsou vhodné různé styly. To zvyšuje výběr snímačů pro záclony. Klipy jsou vyráběny nezávisle na tkaničkách, tkaninách, kožených pásech a dokonce i na kovech. Jsou zdobeny korálky, řemeslnými výrobky z tkaniny, plastu. Kravata podvyvaty do monochromatického nebo s ornamentem. Vyberte si jednoduchou a složitou konstrukci sponek na vlasy. Hlavní věc je, že klipy jsou v souladu s vnitřkem místnosti.
Poznámka!

Na novoroční svátky můžete k klipům připojit vánoční koule, pozlátko, postavy Santa Clausa, sněhuláky, jiné lehké sváteční dekorace.

Neobvyklé spony a vlásenky pro záclony

Prodejny prodávají barretty a háčky pro záclony ve velkém množství, ale neliší se v ničem jiném. Chcete-li se připojit k původnímu závěsu závěsu, udělejte to sami.

 1. Úlovek z kravaty. Tento neobvyklý produkt je vhodný pro kancelář, pracovnu nebo místnost dětského studenta. Pro vytvoření tohoto gripu potřebujete kravatu a oboustrannou lepicí pásku. Kravata je svázána s uzlem Windsor a přilepena na zadní stranu pásky. Další kus pásky je připevněn ke zdi a pak je závěs zatažen do kravaty a přilepen na obě strany lepicí pásky. Je dovoleno používat starý pásek místo kravaty. Šijí je na správných místech, odříznou přebytečné části a položí do nich závěs.
 2. Upněte z nádobí. Tento pickup vypadá stylově v kuchyni, jídelně nebo na terase v rustikálním stylu. Šálek se hodí lépe, protože se s ním snadno pracuje. Pro práci přinést vrtačku na dlaždice. Dno šálku se odstraní vrtákem. K tomu nakreslete kruh se značkou a nalepte ho lepící páskou. Před započetím zkontrolujte, zda šálek nemá praskliny. Po vytažení dna v šálku vytáhněte závěs a zavěste ho za rukojeť na háku připevněném ke zdi.
 3. Odstraňování hraček. Tato myšlenka je realizována v dětských pokojích. Pro první možnost si vezměte dvě identické hračky a šijte je tlapkami. Mezi dveřmi je zasunutý závěs a připevněn k zadní straně stěny. Pro druhou možnost vyberte hračku, která má dlouhé nohy. Nohy jsou šité a podle stejného principu mají závěs.
 4. Spona z náhrdelníku. Vyzvednutí odNáhrdelníky - nádherná výzdoba pro obývací pokoj nebo ložnici. K tomu budete potřebovat dráty různé tloušťky, korálky, korálky nebo jiné dekorace. Silný drát je navinut do prstence. To může být zabalené s krásnou stuhou, a můžete nechat to takhle. Korálky a korálky jsou navlečeny na tenký drát a pak připevněny k tlustému rámu. Udělejte pár řádků a pak dejte závěs do ringu a připevněte k zadní části háku.
 5. Lanové lano. Pro těžké masivní záclony se hodí velké vyzvednutí tlustého lana nebo lana. Mohou zavěsit závěs nebo udělat prsten, šité končí společně. Hlavní věc je upevnit snímač na stěnu tak, aby se nepohyboval dolů.
 6. Rukojeť dveří. K tomu použijte rukojeť zajímavý design, vhodný pro záclony. Je přišroubován ke stěně tak, aby pro ni vyplnil tkaninu. Je vhodný do interiérů ve stylu vintage nebo paláce.
 7. Úlovky z květin. V obchodě koupit jakoukoliv lepenku, která šije květiny. Jsou přijímány v obchodech pro dekoraci nebo ruční práce. Ale i oni to dělají sami. Tyto klipy propůjčují místnost sofistikovanost, rafinovanost a milost.

Jak vyrobit závěsný pásek z korálků

Spona na korálky je vhodná pro silné a těžké záclony. Takovou výzdobu provádí sám. Provezměte si to:

 • vlasec nebo tenký drát o délce 2,5–3 metry;
 • velké kuličky;
 • jehly;
 • nitě;
 • šňůry.
Viz také

Rychle a jednoduše bez žehličky a parníku žehlíme záclony

Když se vznášíte v domě, každá hospodyně odstraní záclony na mytí. Čistý, umyvaný tyl vždy vypadá vrásčitý ...

Chcete-li provést vyzvednutí korálky, proveďte následující kroky:

 1. Korálky jsou navlečeny do vlasce nebo drátu, aniž by byly dotaženy tak, aby se mohly volně otáčet. Konce drátu se převíjejí zpět. Totéž platí i pro šňůry. Na šňůře na jedné části záclon.
 2. Šňůra je zkroucená, přehnutá na polovinu a hrany jsou ovinuty silným závitem.
 3. Výsledné šňůry zdobí korálky. Na jednom listu 3-4 perličky.
 4. V požadované vzdálenosti od podlahy připevněte kroužek, do kterého je lanko navlečeno. Jsou zabalené záclonami.

Pro záclony v dětském pokoji berou zvířecí figurky nebo kreslené postavičky.

Jak vytvořit klipy z disků

Spony z disků vypadají na záclonách dobře a jsou velmi snadné. Pro práci bude třeba:

 • nepoužívané počítačové CD;
 • široké stuhy odpovídající záclonám v barvě;
 • látkové růže, které se kupují nebo vyrábějí samostatně;
 • nůžky;
 • závit.

Pro provedení uchopení se provede následující:

 1. Střed disku je odstraněn, takže kruh je široký 3 - 4 cm.
 2. Stuhazabalený disk.
 3. Zbývající hrany pásky jsou sešity tak, aby spoj zůstal neviditelný.
 4. Látkové květy jsou přišity k kruhu, maskují švy s nimi.
 5. K upnutí tkaniny se používá nepotřebná pletací jehla. Je rozdělena, nahrávána a připojena k disku.
Varování!

Tyto spony se používají pouze pro tenké záclonové tkaniny, na hustých záclonách budou vypadat na místě.

Klip „Orchid“ z polymorfu

Spona pro záclony je vyrobena z nového materiálu, který zamrzne. Tento materiál se nazývá polymorf. Je snadné s ním pracovat, takže proces je zábavný. Z tohoto materiálu můžete udělat orchidej pro upínání. K tomu se vaří voda, nalije se do nádoby. Pak tam usnou polymorfní granule. Rychle se stávají průhlednými jako plast. Z této umělé hmoty se jedná o květinu. Nejdříve udělejte jádro a pak okvětní lístky. Vemte to do dlaní. Tento materiál je podobný jílu, pracuje s ním stejným způsobem. Vyrobená květina rychle ztvrdne a pak je natřena akrylem. Základna orchideje je nalepena na pickup a přikryje výzdobu čistým lakem na nehty.

Dokonce si můžete vyrobit oděvní kolíky pro záclony vlastníma rukama bez jakýchkoli dovedností při kreslení nebo šití. Nemůžete-li si vytvořit svorku, najděte si na internetu různé hlavní třídy a postupujte podle podrobných popisů. Několik neúspěšných pokusů není důvodem k opuštění myšlenky. Udělejte podhvaty z různých materiálů. Výběr látkyzáleží na záclonách, vzoru na nich, hustotě. Vhodnou sponu je možné vyzvednout na záclony a podle podrobných pokynů.