Jak udělat Lizun doma sami: recepty

Populární mezi mladší generací antistresových hraček v originálu nazvaném "handgum", což doslova znamená "žvýkačku na ruce". Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, že se jedná pouze o dětskou hru, Lizun se stále více zabývá myslí dospělých, protože má nevysvětlitelnou přitažlivost. Ale možná, že celá věc je, že lidé, kteří po celý den chybějí v práci a nemají čas na řádný odpočinek, vznikají více stresujících situací.

Lizun je plastická hmota, která se nelepí na ruce. Často se nazývá "sliz". V obchodech jsou prezentovány v širokém sortimentu, ale je také velmi jednoduché vyrobit takovou hračku sami. Ale my vám to řekneme a ukážeme vám, jak udělat lizun doma.

Jak udělat lizun doma bez tetraboritanu sodného

Pro nikoho, kdo zakoupil lizuny obsahuje mnoho škodlivých chemických sloučenin, není tajemstvím, díky čemuž dokonale udržují svůj tvar a mají plasticitu. Ale když si vyrobíte takovou hračku, můžete použít více benignísoučástí. Chcete-li vědět, jak udělat lizun doma bez tetraboritanu sodného a lepidla, musíte připravit nejjednodušší a cenově dostupné produkty.

Složky:

 • 1 lžíce. mouka;
 • 0,5 tbsp. teplá voda;
 • barvení potravin.

Recept:

 1. Ve vhodné nádobě nalijte mouku a zředěte ji vodou. Dobře promíchejte, aby nezůstaly žádné hrudky.
 2. Přidejte barvivo a znovu dobře promíchejte.
 3. Hotová hmota se zabalí do sáčku a na tři hodiny se vloží do chladničky. Po této době znovu promíchejte vložku, po které si s ní můžete zahrát.

Toto je nejjednodušší recept na výrobu domácího receptu pro děti bez lepidla PVA, bezpečný i pro velmi malé děti. Kromě toho, populární metoda výroba lizuna ze sody. K tomu smíchejte mycí prostředek nebo tekuté mýdlo se sódou. Poměry se určují při smíchání složek.

Důležité!

Je-li pasta příliš silná, ředí se vodou nebo detergentem. Po obdržení lizuny potřebné konzistence, můžete pokračovat k jeho zbarvení.

K tomu se používají potravinářská barviva a bezpečná kvaš pro tvořivost dětí. Doporučuje se také uchovávat tento lizun v chladničce v uzavíratelném obalu nebo sáčku tak, aby pasta nevyschla.

Viz také

Prášek z pracího mýdla a sody: způsoby jak vyrobit, vlastnostipoužití

Pokud nejste vždy spokojeni s tím, jak se váš prášek omývá znečištění oděvů, doporučujeme Vám, abyste si vybrali prací prostředek ...

Jak vyrobit kal z tetraboritanu sodného a lepidla

Lizunku můžete vyrobit doma s lepidlem PVA pomocí boraxu. Druhým názvem této složky, známé všem chemikům, je tetraboritan sodný. V tomto případě bude obtížné odlišit hračku od protějšku obchodu. Pro přípravu "slizu" můžete použít hotový roztok nebo prášek této látky, rozpuštěný v teplé vodě.

Složky:

 • 1 lžička. borax;
 • 50-60 ml kancelářského lepidla;
 • 0,5 tbsp. teplá voda;
 • barvení potravin nebo kvaš.

Recept:

 1. Boraxový prášek se rozpustí předem v malém množství teplé vody.
 2. Samostatně mícháme vodu, lepidlo a barvivo, čímž se dosáhne stejnoměrného zbarvení kapaliny.
 3. Přidá se tetraboritan sodný, tenký proud se nalije do zbývajících složek. Výsledkem je velmi elastická hmota, se kterou si děti rádi hrají.

Jediné varování je, že je nezbytné zajistit, aby dítě takové chutné lízátko nechutilo.

Tip!

Můžete použít své oblíbené esenciální oleje pro další ochucení hmoty. Mají blahodárný vliv na naše tělo, pomáhají zklidňovat, nebo dávají zvláštní poplatek za radost.

Jak vyrobit šampon lizun

vědět, jak udělat lizun doma bezPVA lepidlo, borax a bez škrobu za 5 minut, můžete použít metodu se šamponem nebo tekutým mýdlem. Jako zahušťovadlo se nejčastěji používá mouka, stejně jako práškový cukr. „Slimes“ pro tento recept jsou nejen velmi elastické, ale také s další aromatizací, takže je nejlepší použít svou oblíbenou vůni. V závislosti na hustotě šamponu může být vyžadováno více zahušťovadla, takže proporce se mohou mírně lišit.

Složky:

 • 1 lžíce. šampon;
 • 1.5 Čl. polymerní lepidlo;
 • barvivo.

Recept:

 1. Nalijte do nádoby dvě části šamponu, přidejte barvivo, promíchejte.
 2. Pak přidejte tři kousky lepidla a vše znovu promíchejte.

Takový lizun může být také ozdoben jiskrami a měl by být skladován v hermeticky uzavřené nádobě, jinak bude prostě suchý.

Tip!

Pro uložení lizun použijte nádobu s pevným víkem, jinak zaschne. Želatinový výrobek uchovávejte mimo dosah slunečního záření a topných těles.

Jak vyrobit drtič lizun bez lepidla

Předchozí recept na výrobu lizunu doma je poměrně jednoduchý, ale přidáním lepidla není pro děti zcela neškodný. Ale jak můžete udělat lizun doma bez lepidla?

Složky:

 • 0,5 tbsp. šampon;
 • 0,5 lžíce tekutého mýdla;
 • některé mouky.

Recept:

 1. Šampon a tekutý sprchový gel ve stejném poměru.
 2. Nalijte mouku do hmoty a dobře promíchejte.
 3. Uzavřete a vyjměte nádobu v chladničce na hodinu.
 4. Bereme lizun a kontrolujeme jeho elasticitu. Pokud směs zůstane tekutá, můžete nalít trochu více mouky.

Je nejlepší udržet takový lizun v chladničce, protože při pokojové teplotě se rychle šíří a ztrácí svou plasticitu. Tento recept je ideální pro děti, protože všechny ingredience jsou jednoduché a bezpečné. Mimochodem, místo mouky, můžete použít bramborový škrob, a můžete míchat obě složky ve stejném poměru.

Viz také

Použití sody doma

Sodový popel je již dlouho používán v každodenním životě. Vzhledem ke svým čistícím a dezinfekčním vlastnostem ...

Jak vyrobit liz z zubní pasty

Zubní pasta se často používá jako zahušťovadlo místo mouky. Měla by být gelovitá a velmi silná. Můžete udělat takový lizun velmi rychle.

Složky:

 • 1 trubice zubní pasty;
 • barvivo nebo další dekor.

Recept:

 1. Zubní pasta vylisovaná do kovové nádoby.
 2. Přidejte barvivo a dobře promíchejte.
 3. Položili jsme malý oheň a neustále se vznášeli.
 4. Po odpaření přebytečné vlhkosti posuneme pastu na vzduchotěsnouKapacita, chlazení a přesun do chladničky.

Takový „sliz“ uchovávejte v chladničce. Pokud je ponechána při pokojové teplotě po dlouhou dobu, začne velmi brzy vysychat. Je pravda, že to bude snadné obnovit - stačí přidat trochu vody a znovu hnětení hmoty důkladně.

Zubní pastu lizun lze připravit smícháním mýdla a pasty ve stejném poměru. Do směsi se přidává mouka nebo bramborový škrob, až se těsto stane plastickým a elastickým. Nejlepší je, když tuto pastu hněte rukama mírně navlhčenou ve vodě tak, aby se nelepil na prsty. Pokud se ukázalo, že konzistence hračky je příliš tlustá, můžete ji zředit malým množstvím teplé vody a poté pokračovat v hnětení.

Tip!

Aby lizun lépe protáhl, přidejte několik kapek octa, peroxid vodíku bude hračka vzdušná a ne lepkavá a glycerin - kluzký.

Jak vyrobit licinu z jílu

Velmi jednoduchý a cenově dostupný recept bez použití barviv. Hliněná fólie je měkká a elastická. Můžete použít obyčejný jíl, ale to je nejlepší získat ze speciálního vzduchu nebo neon materiálu.

Složky:

 • 1 bar jílu (asi 100 gramů);
 • 1 polévková lžíce. teplá voda;
 • 50 ml vroucí vody;
 • jedlá želatina.

Recept:

 1. V oddělené kovové nádobě rozpusťte želatinu v teplé vodě, po které se zahřejeme, ale nepřiveďte k varu. Želatinová směs by měla stát asi hodinu, dokud se látka nezhustne.
 2. Během této doby se kousky hlíny rozpustí v horké vodě, míchá se až do homogenní směsi.
 3. V nádobě se želatinou nalijte tenký proud rozpuštěné hlíny.
 4. Dobře promíchejte a ponechte na chladném místě, dokud nezmrzne.
 5. Po hodině a půl připravené lizun.
Přečtěte si také

Jak rychle vložit sněhové vločky na okno tak, aby nespadly? ​​

Sněhové vločky různých materiálů se mohou stát cenově dostupnými a jednoduchými domácími dekoracemi. Výzdoba oken - ...

Jak vytvořit transparentní lizunu

Pokud jsou barevné „slizy“ již vyčerpané, můžete zkusit další zajímavý recept.

Složky:

 • 100 ml polyvinylalkoholu;
 • 25 g tetraboritanu sodného.

Recept:

 1. Nalijte alkohol do plastové nádoby.
 2. Postupně se nalévá bór, neustále se míchá.
 3. Pak dobře vmíchejte do rukou. To by mělo být provedeno po dobu nejméně 10 minut, po které je lízat připraven.

Co když selže lizun?

Pokud se hmota lepí na ruce, můžete do směsi přidat dětský prášek, prášek z mastku nebo posypeme rukama deodorantem. V některých případech pomůže silné ochlazení hmoty, takže byste měli nádobu dát do mrazničky. V procesu vaření je také důležité dodržet předepsanou teplotu.

Důležité!

Přidávání studených přísad mezi látky narušuje soudržnost, což vede k neúspěchu. Pokud bylo použito příliš horké vody nebo nerovnoměrného ohřevu, může také dojít k poruše hmoty.

Pokud se lizun vůbec nelepí, je nutné z hmoty odstranit přebytečnou vlhkost. K tomu vhodné zahřívání ve vodní lázni nebo minimální režim mikrovlnné trouby. K vybranému receptu nezklamal, je třeba věnovat pozornost proporcím a doporučením, protože pořadí míchání složek je nesmírně důležité. Mnoho lizuny vyžadují vymeshivaniya důkladně v rukou, a že směs se nelepí, můžete mazat prsty a dlaně s kosmetickým mlékem nebo neparfemovaný olej.