Jak udělat odření na džínách doma vlastníma rukama: jednoduché způsoby

Pro mnoho žen módy zůstává otázka nákupu džíny s odíráním otevřená z důvodu relativně vysokých cen těchto modelů. Proto zase kalhoty, které mají do stylové věci. Není obtížné ji vyrobit stárnutím produktu. Ale musíte dodržovat pravidla. V opačném případě se namísto módního modelu objeví zkažená věc.

Vlastnosti džíny s odíráním

Téměř v každé sbírce módního oblečení pro mladé lidi nabízejí designéři několik modelů džíny s odíráním a otvory. A toto je univerzální uznání. Proto, pokud dívka ještě nemá vlastní pár opotřebovaných denim kalhoty, je čas přemýšlet o získání jednoho.

Džíny renomovaných výrobců pečlivě stárnou v souladu s módními trendy. Někdy jsou nepřiměřeně drahé. Navíc každá dívka chce být individuální a nosit neobvyklémodelu. Takže byste měli být trpěliví, dávat volnou ruku vaší fantazii a proměnit obyčejné džínové kalhoty za módní ruce.

Nejoblíbenější styly denimových kalhot jsou nyní:

 1. S otvory, které se nejčastěji dělají na kolenou, ale mohou být i na jiných místech. Domy jsou vytvořeny nůžkami a hrany jsou neopatrně roztřepené.
 2. Modely s odíráním, které vypadají zvláště výhodné právě nad kolenem, na bocích nebo v oblasti kapsy. Jsou mírně otlučené a bělené nebo téměř pronikající.
 3. Fringed kalhoty s nízkými nebo podélnými štěrbinami. Tato transformace džíny může být kombinována s dalšími možnostmi pro více originální efekt.

Jak nezávisle na sobě udělat odření na džínách

Doplňte styl běžného modelu a džíny, které se nosí doma, mohou být opracovány nebo vystaveny chemikáliím. V tomto případě závisí specifický způsob provádění odírání do značné míry na tom, jaký druh účinku potřebujete.

Důležité!

Pro mužské modely používají lehkou abrazi, která vytváří vzhled staré, opotřebované věci. Dámské módní džíny jsou pestřejší. Zde jsou vhodné řezy, velké díry nebo třásně.

Vytváření oděvů háčkováním

Tento způsob vytváření slz vyžaduje od vlastníka vytrvalost, ale výsledek je působivý. Pokud se vše provádí opatrně,osobně vytvořená verze se neliší od džíny z výroby. K tomu potřebujete tenký háčk na háčkování nebo ševový rozrývač a nůžky.

Pořadí provedení práce:

 1. Pomocí kousku křídy nebo kusu suchého mýdla jsou na noze vyznačeny obrysy budoucího otvoru.
 2. Nyní zavěste podélný závit a vytáhněte jej, odřízněte označenou čáru ze dvou stran.
 3. Dodávají se také se všemi podélnými nitěmi uvnitř označené plochy tkaniny.
 4. V důsledku toho zůstává síť příčných nití.

Starý brusný papír

Tato jednoduchá metoda je vhodná pro výrobu velkolepých světelných odřezků nebo přes otvorů v modelech pro ženy a muže. K provedení práce je třeba připravit brusný papír s malou zrnitostí a kuchyňskou deskou nebo jiným tvrdým povrchem.

Džíny v roztržce:

 1. Na sobě si džíny označte místo, kde bude díra.
 2. Pak kalhoty odstraní a navlhčí tkaninu ve vybraném místě.
 3. Deska je vložena dovnitř, aby se zabránilo náhodnému poškození materiálu z druhé strany.
 4. Upevněte tkaninu se záhyby a přidržte prsty nebo připevněte kolíky.
 5. Tento úsek džínu otřete smirkovým papírem, dokud nedosáhnete požadovaného stupně opotřebení.

Použití bělidla

Tento typ zpracování napodobuje odření a vytváří moderní potisk po celém povrchu džínových kalhot.Jeho kouzlo je, že není třeba přemýšlet o tom, kde bude skvrna, nebo po dlouhou dobu tahat nitě z tkaniny jeden po druhém. Vše se provádí velmi rychle a výsledek je nečekaný. Kromě bělidla a džíny pro práci, budete potřebovat umyvadlo a pár bílých vlasů kravaty.

Důležité!

Bělidlo je velmi žíravá kapalina. Před zahájením prací na rukou proto musí být použity rukavice. A aby se nepoškozovaly šaty, mění se na věci, které nejsou líto.

Instrukce krok za krokem:

 1. Kalhoty jsou vázány několikrát. Pro lepší účinek je tkanina shromažďována ve svazcích a přetažena pryžovými pásy.
 2. Výsledná shluk tkáně se navlhčí pod tekoucí vodou.
 3. Nalijte bělidlo do mísy, zředěné v polovině vodou.
 4. Džíny máčené v nádobě a ponechány po dobu 10-15 minut.
 5. Odstraňte kalhotky z roztoku a opláchněte vodou z kohoutku, postupně uvolněte uzly a odstraňte gumu.
 6. Nyní pošlete kalhoty do pračky a zapněte režim máchání.
 7. Po vysušení se získá zcela modifikovaný model.

Jak provést tření pemzy

V tomto případě by se odření na džínách mělo provádět stejným způsobem jako hadřík otřený brusným papírem. K tomu zvolte dobrý pemzový kámen s vysokými abrazivními vlastnostmi. Nejlepší kovový nástroj.

Postup:

 1. Džíny v oblasti s budoucím opotřebením jsou navlhčeny.
 2. Vložte vložku nebo kus do nohy.karton.
 3. Materiál ošetřete pemzou.
 4. Pokud potřebujete tento efekt vylepšit, několikrát také prošel smirkovým papírem.

Barvení tkaniny

Tento dekor je vhodný pro džíny, které byly dříve ošetřeny bělícím prostředkem. Nyní mohou být zvýrazněné oblasti dále transformovány otřením libovolnou barvou. Zvláště účinně tato léčba vypadá na světle modrých nebo modrých modelech. V tomto případě jsou vhodné narůžovělé nebo nažloutlé skvrny. Je zajímavé vypadat ošoupané, natřené v barvě oblečení, které se nosí s těmito džíny.

Tření v kombinaci s krajkou

Tato volba se používá pro dodatečnou dekoraci džíny s původně vytvořenými otvory. Klapky vhodné velikosti jsou přišité zevnitř do oblasti štěrbiny nebo díry. Taková vložka bude zajímavým doplňkem a zakryje vzhled nahého těla.

Důležité!

Prvek krajky se stane jakýmsi konstrukčním zesilovačem. Nedovolí, aby se uměle vytvořená díra rozptylovala a chránila poškozenou tkáň před dalším rozšířením.

Použití zubního kartáčku

Lze dosáhnout zajímavého účinku.pokud uděláte ošoupaný starý kartáček na zuby. Za tímto účelem se přístroj ponoří do bělidla nebo bílé barvy a účinná látka se nastříká na povrch tkaniny. Výsledkem bude nestandardní vzor světelných bodů.

Jaké džíny nelze nosit

Pokud se chystáte změnit své oblíbené džíny, musíte zvážit, že ne všechny modely jsou pro tento účel vhodné. Například je lepší neřezávat modely z příliš protahovací protahovací tkaniny. Tato tkanina rychle razlohmatitsya a procházet. V důsledku toho budou kalhoty vypadat nedbale. Také příliš tenká letní tkanina není vhodná. Přerušení na něm brzy ztratí tvar.

Modely se střední a vysokou hustotou tkanin jsou nejvhodnější pro vytváření otvorů a odírání. Zároveň si vyberte tkaninu světlého odstínu. Tření na těchto modelech bude vypadat stylově bez ohledu na věk a stupeň nošení džíny.

Jak vyrobit džíny soft

Jestliže tkanina džíny po bělení ztuhne, může být změkčena několika způsoby. Pro začátek si dobře umyjte kalhoty v měkkém šamponu pro vlasy dětí a pak několikrát opláchněte kondicionérem. Výsledkem je, že jeansové tkaniny znatelně změknou.

Pokud vám tato léčba nevyhovuje, pomůže vám sůl v kombinaci s octem:

 1. V pánvi s teplou vodou přidejte 5 lžíce. Já sůl a důkladně promíchejte.
 2. Ponořte džíny do nádoby a nechte 3 hodiny.
 3. Pak opatrně vytáhněte kalhotyopláchnout.
 4. Poté se rozpustí v 10 litrech vody s 200 ml octu v koncentraci 9% a produkt se v tomto roztoku udržuje dalších 30 minut.
 5. Poté se předmět opláchne v čisté vodě a vysuší.

S tím, co nosit model s odíráním

Roztrhané džíny přitahují pozornost ostatních. Proto byste neměli přetěžovat obraz zbytečnými detaily. Úspěšný společník v páru k takovému modelu bude solidní vrchol světlé nebo uklidňující barvy, která harmonicky ladí s obrazem.

Důležité!

Výběr příslušenství je obzvláště vhodný. Tenké, jemné ornamenty zde nebudou na místě. Mnohem lépe vypadající velké náušnice a prsteny, masivní náramky nebo hodinky. Jako taška, malý batoh se vejde, neon-barevné spojky dobře sedí zde.

Roztrhané džíny jsou ideální pro vytvoření klasického vzhledu. Nosit klasické monochromatické sako v páru z nich, můžete jít do práce v tomto oblečení, pokud nechcete zakázat oblékání. S těmito džíny můžete nosit boty. Zde budou vhodné baletní byty, klasické pumpy a tenisky.

Reference

Anna, 18 let

Dlouho jsem chtěl koupit džíny s otvory a krajkovými vložkami, ale úspěšný model se nesetkal. Jako výsledek, ona ozbrojila sebe nůžkami a háčkováním a dělala díry sám, a šila bílou krajku uvnitř. Ukázalo se to velmi krásné a neobvyklé.

Inna, 25 let

Nějak jsem si dal místo na své oblíbené džíny a nepodařilo se mi toodstoupit. Pak jsem se rozhodl, že kalhoty nevyhodím, a udělám tam díru. Prostě řezané nůžkami a rozcuchanými hranami.

Chcete-li změnit nudný model na módní vybledlé džíny s vlastními rukama, nepotřebujete mnoho práce. Stačí ukázat kreativitu a trpělivost, podat potřebné nástroje a materiály

.