Jak udělat past na myši s vlastními rukama: pořadí nejlepších účinných mousetraps

Invaze hlodavců doma nebo v zemi je katastrofa, se kterou se lidé setkávají neustále. Účinné zachycení myši na místě činu je nepříjemné a vyžaduje zvláštní vynalézavost. V obchodě si můžete koupit past na myši, ale nemůžete se vyrovnat s mazanými zvířaty pouze jedním jednoduchým zařízením. Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit past na myši vlastníma rukama. Samostatné pasti nejsou v žádném případě horší než u zakoupených výrobků a v mnoha směrech je překonávají.

Výhody domácích mousetraps

Ne každý je schopen zabít malé zvíře. To způsobuje různé konstrukce pasti. V každém z nich dal návnadu. Vůně návnady láká myš k pasti, a můžete použít domácí past na myši opakovaně. Mnoho vynálezů pro chytání hlodavců je určeno pro vícenásobné použití a nemusí být účtováno. Nemusí po celou dobu následovat. Jedna jednoduchá past na myši si poradí s několika zvířaty. Ona je vlevobez dozoru po dobu nepřítomnosti majitele, který po návratu vyloví ulovené myši.

Důležité!

Nepříjemný zápach se objeví několik dní poté, co je myš uvnitř. Ponechání přístroje bez dozoru je přípustné, ne však déle než týden.

Jednorázové pasti

Past na jedno použití musí být po každém odchytu zvířete znovu naplněn. Je vyroben z materiálů, které jsou vždy po ruce. Plastové lahve, lano se smyčkou, mísa, kbelík, různé druhy uškrcení - vše je pro tento účel užitečné. Jako nástroje budete potřebovat hůlku a nůžky.

Nejjednodušší konstrukcí je lapač s víkem. Pro jeho výrobu bude potřeba:

  • plechovku mezi 0,5 a 1 litrem nebo plastovou nádobku;
  • matice nebo mince;
  • lana;
  • návnada.

Návnada na krátkém laně je vázána na matici nebo minci. Mince je umístěna s hranou a na ni je umístěn šálek, který by měl spočívat na okraji mince. Když myš šplhá pod šálkem a začne jíst návnadu, lano škubne a pohár padá a nedovolí hlodavci uniknout.

Viz také

Jak rychle a trvale se zbavit mouchy v domě

Mouchy jsou stálými společníky lidské činnosti. Nikdo by neměl rád toto okolí, protože ...

Poradenství!

Návrh můžete vylepšit nahrazením mince stabilnějším předmětem. Vyrobeno z pružného plastu nebo lepenkyvyříznout obdélníkový tvar. Na jedné straně je třeba ostříhat: bude vhodnější držet návnadu.

Jako jednorázový design můžete také použít vlastní past na myši z plastové láhve. Některé položky a nástroje budou potřeba:

  • 1,5 l láhev;
  • lano na metr;
  • nůžky;
  • .

Změřte od korku 5 cm, odřízněte hrdlo nádoby. Top je třeba propíchnout díru. Přes něj do láhve připevněte jeden konec lana a druhý je připevněn k povrchu stolu. Při instalaci lapače je láhev umístěna tak, aby její dno bylo na okraji stolu. Když se myš vyšplhá dovnitř, aby chytila ​​návnadu, pasti pod její váhou padá, visí na napnutém laně. Tato past se nazývá gravitační.

Tato humánní past na myši vám umožní nechat zvíře naživu. Lze ji vyjmout z láhve mimo domov a uvolnit.

Pasce pro opakované použití

Znovu použitelný past na myši je snadno proveditelný. Ona je pravidelně kontrolována, jednou za pár dní, přičemž se všechny myši, které vyjdou. Díky představivosti a vynalézavosti lidových řemeslníků existuje mnoho různých vzorů. Vyrobte je z odpadních materiálů.

Princip švihu

Nejjednodušším modelem je past na myši, vyrobená vlastníma rukama na principu swingu. Musíte mít velkou kapacitu 5 litrů (plastový kbelík nebo velký hrnec). Na hranách nádrže je připevněn kus drátu. Místo toho můžete použít větvičku ze dřeva nebo jehly.

Budete také potřebovat malou desku ze dřeva nebo plastu. Délka Dostochky musí být menší než průměr nádrže. Často používejte obvyklou školskou linii dřeva. Pokud tomu tak není, deska se vyřízne z tuhé lepenky. Je umístěn tak, že se jedna hrana dotýká paprsků, zatímco druhá zůstává ve vzduchu. Návnada pro myši je položena na druhou hranu, a aby zvíře mohlo snadno vylézt z prkna, musí být zařízení instalováno blíže k okraji stolu. Když se hlodavec přiblíží k návnadě, pravítko s ním spadne do kbelíku.

Pasti z plastových lahví

Další past na myši z láhve, která je vyrobena rychle, během několika minut. Kapacita musí být rozdělena na dvě části. Jeden kus by měl být delší (se dnem). Další část je vložena do ní, s krkem uvnitř, po uvedení návnady. Krk je promazán olejem, takže myš může sklouznout. Jestli sklouzne, nevrátí se. Dvě části láhve mohou být navzájem utěsněny páskou nebo lepidlem a dostanete nejlepší expresní past, kterou si dokážete představit.

Odlučovač skleněných nádob a mincí

Pokročilá konstrukce lapače s víkem. Jako nádobu můžete použít hrnec a místo mince si můžete vzít velké tlačítko nebo podložku z kovu. Okraj nádoby se nadzvedne a pod ní se umístí podpěra ve formě mince. Závit je připojen k podpěře. Na konci závitu by měl být háček, který na návnadu nasadil.

Kapacitaopírající se o kovovou nebo dřevěnou tyč. Jde o nit. Myš začne tahat háček s návnadou, vlákno se táhne, podpěra padá a hlodavec spadne do pasti.

Trap ze sklenice s řezaným papírem na krku

Princip pasti ze sklenice s řezaným papírem je stejný jako princip plastové láhve. Rozdíl je v tom, že papír můžete kdykoliv změnit aktualizací jednoduchého návrhu. Banka je umístěna svisle a vedle ní je umístěno pravítko nebo prkno. Na „rampě“ se myši dostanou do břehů a voní návnadu. Hrdlo nádoby je utaženo papírem, řezané příčně. Když se zvíře dostane do „pasti“, zvíře prochází skrz řezy a spadne do nádoby.

Úl

Navenek se taková past podobá úlu. Pro jeho výrobu bude na konci potřebovat drátovou pružinu s kroužkem. Pružina musí být stlačena a zajištěna silným závitem. Jakmile se ocitnete v úlu norek, zvíře začne kousat nit, aby se dostalo na návnadu. Uvolnění závitu způsobí narovnání pružiny a zničení myši.

Poznámka!

Dřevěné tělo úlu může být jedno. Pro větší účinnost je vyrobeno několik sekcí pro zachycení několika hlodavců najednou.

S „odrazovým můstkem“ a kbelíkem

Jedna z možností pastičky myši s pravítkem. Je umístěna nad kbelíkem naplněným vodou a na okraj je umístěna návnada. Místo pravítka je často používán papírový tunel.Princip činnosti struktury je také založen na ztrátě rovnováhy pod hmotností hlodavce.

Lapač lepidla

Lepidlo je dobře známý nástroj, který vždy existuje v obchodech, kde prodávají výrobky z domácích škůdců. Silná lepenka je potřená směsí a návnada je umístěna ve středu. Pokud se myš dostane na karton, uvízne a nebude se moci odlupovat. Taková past je nepohodlná: jak majitel domu, tak jeho mazlíčci se mohou náhodně „probudit“ do lepidla. Opakovaně použitelnou pastu na lepidlo lze vyrobit z krabice na boty. Do boku je vyříznut otvor a uvnitř je vložena lepenková krabice s lepidlem a návnadou. Po uchopení myši zbývá vyhodit kus lepenky s ní a nahradit ji dalším.

Viz také

Jak sezbavitpotravinové mory

Pokud se najednou ocitnete v kuchyňské skříňce spolu s krupicemi šedých motýlů a larv, je na čase vyzvánět alarm: máte ...

Výběr návnady

Při výběru návnady se fráze „Všechny myši milují sýr“ neospravedlňují. Myši nereagují na mléčné výrobky jako uzené maso nebo klobása. Nejlepší návnada pro ně je uzené sádlo, rostlinný olej a sušenky. Hlodavci také milují pražená semena a arašídy. Každá návnada by se měla čas od času měnit. Pokud se myš cítí v ohrožení, vůně jí nedělá hlad.

Poradenství!

Jednou z nejlepších návnad pro myši je bílý chléb namočený v sezamovém oleji.

DomaMůžete si vytvořit libovolnou past na myši. Výhodou je i jednoduchý, ručně vyrobený design láhve. Hlavní je pochopit, jaké materiály jsou po ruce a starat se o dobrou návnadu.