Jak udělat ručníky měkké a měkké po umytí

Použití různých kondicionérů a změkčovacích prostředků při mytí je způsobeno touhou udržet příjemnou měkkost a načechraný froté ručníky. Koneckonců, jsou jedním z hlavních prvků pohodlí domova.

Existuje několik důvodů, proč se ručníky v průběhu času ztěžují. Ale tam jsou tajemství, jak udělat ručníky měkké a načechrané po mytí s lidovými prostředky.

Důvody vzniku tuhosti froté ručníků

Tvrdý materiál je při použití hrubý a extrémně nepříjemný. Tohoto výsledku lze dosáhnout, stejně jako při praní v pračce, i ručně. V prvním případě je možné ručníky pokazit mnohem rychleji, protože je nemožné mýt rukama ve velmi horké vodě a používat čisticí prostředky nízké kvality. Seznam hlavních důvodů pro projev tuhosti froté ručníků by měl zahrnovat:

  1. Tvrdá voda, jejíž složení se vyznačuje vysokým obsahem vápenných solí. Nejčastěji se usazují na vláknech a poškozují tak jejich původní jemnost a měkkost.
  2. Špatná kvalita použitých pracích prostředků, které nejsou vhodné pro takové choulostivé ai rozmarné materiály. Prášek sám je lepší nahradit tekutý prací prostředek, ale neměly by to být agresivní složky.
  3. Nesprávně zvolený režim mytí, který spočívá nejen v příliš horké vodě, ale také v nedostatečném oplachování a také při příliš vysokých otáčkách.
  4. Nesprávné zacházení s ručníky, což je touha vařit froté ručníky, a žehlit je železem bez parníku, který kazí materiál sám. Takové postupy se nedoporučují pro produkty striktně.

Tajemství zachování měkkosti a měkkosti nových froté ručníků

Příjemnou měkkost výrobků lze zachovat pouze s opatrným přístupem k nim. Především se jedná o použití osvědčených kapalných detergentů pro praní (ne nutně drahých). Je lepší, když gel neobsahuje fosfáty a chlor. Tyto fondy se často nazývají „šetrné k životnímu prostředí“.

Druhý důležitý bod se týká použití doplňkové oplachovací funkce, která uvolní povrch výrobků z usazených chemikálií. Použití bělidla je povoleno pouze pro lehké ručníky a pouze v nezbytně nutných případech. A můžete bělit pouze před praním nebo po něm.

Použití vody se zvýšenou tvrdostí rovněž není nejlepší volbou pro mytí měkkých froté výrobků. Situaci lze napravit běžným stolním octem, který bude vyžadovat asi 100–200 ml na každých 10 litrů.voda (pro ruční mytí) nebo půlka pro praní v pračce (kapalina se nalije do prostoru pro klimatizaci).

Pokud jde o vhodný režim mytí, je lepší zvolit teplotu vody nejvýše 40 stupňů a časově úsporný způsob praní. Nedoporučujeme kategoricky vařit froté ručníky. Pokud jsou silné kontaminanty, je lepší namočit produkt přes noc ve vodě s dvojitou koncentrací gelu nebo prášku a ráno zapnout obvyklý režim praní.

Je lepší umýt ručníky bez použití režimu úspory vody. Od opláchnutí lépe vybrat produkty, které jsou vhodné pro dětské věci. Pokud výrobek obsahuje silikon, je nesmírně důležité nepřehánět ho svým množstvím, protože přebytek látek může snížit stupeň absorpce vlhkosti samotnými vlákny. Buben pračky by neměl být větší než 2/3.

Pokud jde o vhodný režim odstřeďování, je lepší zvolit maximálně 500 otáček za minutu. Pokud existuje možnost dalšího sušení ručníků na volném prostranství nebo v dobře větraných prostorách (bez rizika, že budou výrobky zakryty), pak je lepší odstřeďovat v rozsahu 300 - 350 otáček. Nejlepším způsobem mytí je nepoužívání funkce odstřeďování. V tomto případě ručníky jemně odšroubujte a zavěste na lano, aby odtékaly, a pak usušte. V tomto případě budou vlákna schopna si udržet měkkost a měkkost.

Pokud jsou froté výrobky stále mírně vlhké, doporučuje se jim třepat, kvůli čemuž je nutné je použítvilli se budou moci lépe vypořádat. Sušené ručníky lze žehlit pouze parníkem a při teplotě ne vyšší než 130 - 150 stupňů.

Důležité tipy pro péči

Z hlavních tajemství používání a péče o ručníky by měla být učiněna následující doporučení:

Použité froté ručníky by neměly být hozeny do běžného koše na prádlo, protože snadno absorbují nepříjemné pachy. Pokud je ručník mokrý, musí být před odesláním do koše okamžitě umyt nebo zavěsen.

K ochraně výrobků před výskytem šluků můžete použít speciální tašky na oblečení. To je důležité zejména při současném mytí předmětů háčky a zipy. Pokud jsou obaly již přítomny, měly by být pečlivě oříznuty. Froté výrobky jsou vyráběny tak, že nit není dále.

Vysoušecí ručníky jsou lepší na ulici. Pokud k tomu dojde uvnitř, je nejlepší vyhnout se blízkosti topného systému nebo použití vysoušeče vlasů.

Doporučení pro obnovení měkkosti a měkkosti froté ručníků

Dřívější chyby v péči o froté ručníky, které vedly k drsnosti a ztuhlosti samotných vláken, mohou být korigovány následujícím způsobem: přes noc namočte výrobek do běžné studené vody, ráno by se měl opláchnout v čisté vodě a jen tak zavěsit, aby byl suchý na čerstvém vzduchu. Toto tajemství pomůže vláknům zbavit se zbytků prádla.prášek, což znamená měkčí.

Pro starší výrobky je vhodná metoda namáčení v roztoku soli po dobu půl hodiny. Tento postup se provádí po promytí. Během mytí může být do prostoru pro prací prostředek přidána sůl. V takových případech budete potřebovat pouze 1,5 - 2 lžíce na 5 kg prádla.

Jako alternativa k optimálnímu obnovení měkkosti a měkkosti froté ručníků můžete použít následující postup:

  1. Utěsněné ručníky jsou umístěny v bubnu pračky. V nádobě, která je obvykle nalita tekutý prací prostředek, je nutné nalít sklenici octa. Režim mytí se volí s maximální teplotou vody, ale bez použití funkce oplachování a odstřeďování.
  2. Když je praní dokončeno, nalije se do nádoby na mytí prášku půl šálku běžné sody. Poté se režim mytí znovu spustí, ale s přidáním funkcí oplachování a odstřeďování.

Jsou-li splněny všechny uvedené požadavky, můžeme očekávat, že původní měkkost a měkkost samotných vláken se vrátí do ručníků. Dalším důležitým bodem je potřeba čistit pouze plně sušené ručníky ve skříni, jinak se mohou stát plesnivými a způsobit nepříjemný zápach.