Jak udržet byt čistý - 10 pravidel

Čištění domu je pracná práce, která vyžaduje spoustu času a úsilí. A udržet frekvenci v domě na dlouhou dobu, musíte dodržovat řadu jednoduchých pravidel.

Zbavení se zbytečných věcí

Velký počet zbytečných věcí v prádelnách, skříních a policích je jedním z důvodů pro věčný nepořádek v domě. Proto je nutné provést důkladnou revizi a zbavit se veškerých odpadků, které byly na policích léta a myšlenkami, že se to jednou hodí.

Každá věc má své vlastní místo

.

Každá věc v domě by měla být tam, kde by měla být, to znamená koupelnové doplňky v koupelně, ne v ložnici, oblečení ve skříni, a ne rozptýlené po celém domě. Zde stojí za to vzít si to zpravidla: použili ho a okamžitě ho vrátili, a ne po dvou nebo třech dnech. Takže můžete ušetřit na čištění a nalezení navždy chybějících věcí.

Čistá kuchyně

Někdy, po vyčištění kuchyně do jiných místností, není prostě žádná síla ani čas. Koneckonců, je tu tolik jídel, kuchyňských potřeb, a dokonce i skříněk a věčný tuk. Proto by měla kuchyněbýt vždy čistý a není třeba ho přivádět do žalostného stavu, to znamená, že se vaří na sporáku, něco uteklo, okamžitě se setřelo a nehromadíme nečistoty, které pak myjeme celé hodiny. Také ve skříních musí být v pořádku, nic zbytečného, ​​všechny věci musí být úhledně složené.

Tip!

Rozmanitost doplňků v podobě rohů pro rohové skříně, háčky, stojany pro různé maličkosti pomůže organizovat pořádek v kuchyni.

Řád se musí stát zvykem

Pokud se denní úklid stane zvykem, ušetří vám to od všeobecného úklidu, který je zpožděn o více než jeden den. Musíte se naučit skládat věci, prach, čistit koupelnu, a co je nejdůležitější, vyčistit po sobě, být opatrní, protože „čistí tam, kde nejsou podestýlky, ale ne tam, kde jsou čisté“.

Věnujeme pozornost místům značek

V každém domě jsou místa, která jsou znečištěná, špinavá a poseta nejrychleji. Například podlaha v chodbě musí být denně umyta, zvláště když je venku velmi špinavá. Chcete-li uložit frekvenci, můžete dát zásobník pro špinavé boty. Nebo noční stolky, neustále hromadí spoustu předmětů. Košíky pro skladování různých drobností vám pomohou přinést pořádek.

Praktické textilie

Praktické textilie pomohou udržet dům po dlouhou dobu v čistotě. Pokud je v ložnici příjemná na pohled se sněhobílým ložním prádlem, na chodbě je lehký koberec a v koupelně je elegantní, ale elegantní závěs, pak je lepší změnit vše napraktické textilie. Ale pokud máte spoustu času na věčné čištění, pak můžete odejít.

Koberce a kolejnice

Mnozí se bojí položit rohože a chodníky na podlahu a nazývají je lapače prachu. Ale když se na ně podíváte z druhé strany, mohou udělat dobrou službu, a to nejen z hlediska toho, co se s nimi v domě stává pohodlnější. Koberce a stezky sbírají drobné nečistoty a prach, ale je mnohem snazší čas od času vyčistit koberec, než je denně čistit koštětem a otírat podlahu.

Snížení volných ploch

Pokud je nějaká malá změna „dočasně“ umístěna na volném povrchu nábytku, pak za pár dní bude na tomto místě hora rozptýlených objektů. Aby se předešlo takovému zmatku, snižte počet volných povrchů. Zajišťujeme svíčky, vázy, knihy, fotorámečky a další originální vybavení.

Výuka celé rodiny na objednávku

Čistota v domě bude pouze tehdy, když jsou všichni členové rodiny zvyklí na pořádek, to platí nejen pro dospělé, ale i pro děti. Děti je třeba naučit, aby se jejich postel, složit věci, všechny hračky a udržet pořádek ve svém pokoji.

Tip!

Nezapomeňte na menší bratry, jsou-li v domě domácí mazlíčci, potřebují správně zorganizovat koutek zoo. Nerezové misky, samočisticí misky, odstraňovač zápachu pomáhají udržovat čisté věci.

Pomocníci v domácnosti

Udržujte čistotu v doměpomoc domácnostem. Například si můžete koupit čistič robotů, který bude shromažďovat malé nečistoty nebo mycí vysavač, zlepší mikroklima v domě, protože množství prachu nahromaděného na povrchu se několikrát sníží.

A další pravidlo, které stojí za to vzít jako zvyk, je každodenní vysílání. Je to nezbytné pro zdraví a frekvenci, protože zatuchlý zápach, dokonce i v vyčištěném domě, vytváří pocit zmatku a nepořádku.