Jak udržet čerstvý kopr v lednici

Spolu s létem přichází nádherný čas na zásoby na zimu, a pokud si nemůžete představit své pokrmy bez voňavého kopru, pak je na čase připravit to dobře!

Metody sklizně čerstvého kopru

Chcete ušetřit zeleninu na zimu - použijte několik způsobů.

Koření pro sušení

Sbírejte zeleninu ve svazcích a pověste je na slunce. Po několika dnech, kdy je kopr zcela suchý, vložte koření do plátěného sáčku. Poslat do skladu ve skříni, spíž, na polici kuchyňské linky - v té části domu, kde je suchý a teplý.

Koření, sušené doma, nemůže být skladováno v chladničce: rychle absorbuje vlhkost a začne se formovat.

Jemně nakrájejte mladé výhonky, rozprostřené v tenké vrstvě na slunci. Když surovina úplně zaschne, nalijte ji do plátna nebo papírového sáčku. Můžete také uložit koření do skleněné nádoby, prostě nezavírejte víkem, ale svázat s látkovým ubrouskem.

Některé hostesky dávají přednost sušení zelenin v troubě nebo mikrovlnné troubě. Hlavní věc - nepřehánějte to, takže místo voňavé koření nedostane nevzhledné uhlíky.

Jak dlouho lze sušené koření skladovat doma? Celá zima, až do příští sklizně. Sušené kopry mohou být přidány k první a druhé nádobí, ale to není vhodné pro saláty.

Koření na zmrazování

Pro zmrazení na zimu je lepší vzít mladý kopr.

Zeleninu opláchněte a osušte ubrouskem, jemně nakrájejte a pevně vložte do nádoby nebo plastového sáčku, vložte do mrazáku.

Kopr můžete zmrazit s celými stonky: po částech zabalit koření, každou část zabalit do lepící fólie a umístit do plastové nádoby nebo jiné vhodné nádoby.

Pomocí metody zmrazení můžete kopr ukládat po celou zimu. Některé hostesky tvrdí, že koření může ležet v mrazáku tak, jak chcete - dokonce až rok. A mají pravdu, teprve po 6 měsících si zelení již nemohou udržet své aroma a blahodárné vlastnosti.

Předběžná úprava pomůže zachovat celou kytici vonných látek: nejprve omýt bylinky v hluboké misce vodou, pak opláchnout pod kohoutkem s mírným tlakem vody. Jemně osušte vlhkost papírovou utěrkou, zakryjte koprem jednou vrstvou a nechte ji zcela vyschnout.

Perfektní příprava na první kurzy - kopr, zmrazené v kostkách ledu. Koření jemně nakrájejte, vložte do ledových plechovek, zakryjte vodou.

Nakládací greeny

Pro moření vyberte mladé výhonky, umyjte je a osušte ručníkem. Připravte kopr jemně nasekaný, posypte solí a pevně vložte do sterilních nádob. Uzavřete tara s víčkem z kapradiny a pošlete ho na tmavé místo tak, aby bylo koření soleno. Po několika dnech zkontrolujte prázdno: pokud jste řádně zkrotili koření, banka bude kompletní,ale nejčastěji musíte přidat nové materiály, aby se nádoba naplnila nahoru.

Solený kopr lze skladovat v suterénu, sklepě nebo uchovávat na spodní polici v chladničce. Takový blank bude bezpochyby stát tak, jak chcete!

Další metody skladování

\ t

Kopr můžete skladovat doma v podobě skromné ​​parta: vyzvednout koření v buchtě a dát do sklenice s vodou. Chcete-li zachovat horní listy před ztrátou vlhkosti déle, chránit je přilepením filmu. Je lepší, aby takové složení nebylo na parapetu, ale v chladničce: pak bude koření udržet nový vzhled několik týdnů.

Pokuste se koření uložit do potravinového filmu. Banda mladých výhonků se pevně zalomí zábalem, v několika místech propíchne otvory párátkem, aby se uvnitř nezhromažďovala přebytečná vlhkost. Nejlepší místo v chladničce pro takové sochory je prostor pro zeleninu.

Pečlivě znovu sestavte zeleninu, opláchněte a jemně nakrájejte, rozprostřete v tenké vrstvě a osušte tak, aby přebytečná vlhkost byla úplně pryč. Správně připravte skleněnou nádobu - omyjte a sterilizujte. Uspořádejte suroviny ve sklenicích, zavřete víko a uložte do chladničky na spodní polici.

Kopr, ale ne prát, vložte do plastového sáčku s cibulí, očistěte a nakrájejte na kusy a kravatu. Každých 5 dní vzduch zalévejte a vyměňte žárovku. Je pravda, že s pomocí těchto dvou metod nebude možné připravit kopr na celou zimu, ale můžete ho uchovávat v chladničce bez použití konzervačních látek amrazy do 2 měsíců.

Vyberte si způsob skladování a vychutnejte si kytici vůní čerstvého koření po celý rok!