Jak udržet kytici živých růží co nejvíce

Nákup luxusní kytice růží, nebo příjem jako dárek, musíte přemýšlet nejen o jeho úspěšném umístění v domě, ale také o tom, jak udržet růže ve váze na dlouhou dobu. K tomu stačí vědět, že jen pár tajemství - a královské rostliny dlouho potěší oko doma.

Rady zaručující výsledky

Zde je několik okamžiků, s vědomím, že vždy budete moci udržet růžovou kytici čerstvou:

 • Při nákupu je důležité věnovat pozornost čerstvosti růží: listy, které lemují pupen, by měly být těsně proti němu; pokud jsou zcela otevřené nebo zvadlé - květina brzy uschne, bez ohledu na to, jak moc to oživilo.
 • Pokud je plánována oslava a kytice se stane nedílnou vlastností, vyberte správnou vázu. Dává přednost keramice, protože nepřenáší světlo.
 • Ve vodě odebrané z kohoutku nebudou růže dlouho stát, je lepší, když se voda na květiny usadí na několik hodin.
 • Stává se, že není možné koupit kytici na cestě do hrdiny dne - a zakoupili jste růže předem. Aby se zachovala jejich čerstvost, stonky by měly být proříznuty a pak dány do vody na několik hodin.
 • Pak vložte kytici do chladničky na spodní polici - a dalšíden bude vypadat ještě lépe.
 • Oni dávají růže v pupenech nahoru, ale oni mohou být neseni podél ulice jen květiny dole.

Výběr nejlepšího místa

Růže je považována za královskou květinu z dobrého důvodu - rozmary a rozmary z ní jsou skutečně královské:

 • Kytice by neměla stát na přímém slunci ani v průvanu. Je vhodné dát je tam, kde bude světlo rozptýlené.
 • Nebude možné dlouho udržovat čerstvé růže, pokud se ovoce nachází v blízkosti vázy, protože ethylen, který produkují, nepříznivě ovlivňuje řezané květiny.
 • Růže nebude tolerovat další zástupce flóry vedle ní - dokonce i svůj vlastní druh, proto by měly být umístěny jiné druhy květin. Chcete-li zachovat čerstvost pupenů po dlouhou dobu, je nemožné udržet různé kytice růží v jedné váze. Jsou-li květiny nějakou dobu stojící stranou, je kategoricky zakázáno přesouvat nové, jinak uschnou.
 • Na noc dejte kytici do chladné temné místnosti bez průvanů. Mimochodem, návrhy působí destruktivně absolutně na všechny řezané květiny.

Triky pro zvláštní péči

Před ponořením květů do vody je nutné provést šikmé řezy na stoncích, poté, co poprvé vložíte špičky do studené vody. To nebude ucpávat vodivé nádoby, a růže zůstanou krásné a čerstvé déle.

Trny a listy, které budou pod vodou, by měly být odstraněny. Horní kůže stonku je také odstraněna, jinak hnijící procesy začnou ve vodě, schopné zničit kytici. Místo řezu můžete rozdělit špičku stonkunůž nebo rozpadat se jemným úderem kladiva. Pro zlepšení přívodu vody do kytice by měla být provedena podél špičky každého stonku mělké škrábance 2-3 cm dlouhé.

V případě živých růží, které budou po dlouhou dobu stát ve váze s vodou, je nutné je zapálit. Z dostupných prostředků se vejde plamen svíčky nebo plynový hořák.

Pokud jsou květiny zabalené do dárkového obalu, nelze je okamžitě odstranit. Uvnitř je již vytvořeno zvláštní mikroklima, na které si zvykly růže. A je třeba udělat vše, co je v jejich silách, abyste je mohli dále přizpůsobit, aby se zachoval vzkvétající vzhled. Doporučuje se nerozbalit kytici na několik hodin a pak obal odstranit.

Je nežádoucí okamžitě dát růže do vázy - jsou skladovány déle, pokud byly dříve umístěny v koupelně nebo v kbelíku se studenou vodou.

Životní vlhkost

Růže jsou uchovávány déle v chladné vodě, ale takováto teplota je vhodná pouze v létě - v zimě můžete zadat vodu do pokojové teploty ve váze.

Chlorovaná voda z vodovodu nebude fungovat. Chcete-li prodloužit život královské krásy, musíte vzít roztavený, déšť nebo destilovat. Milují růže a denní spreje, odkládají vadný proces.

Postřikovač musí být nastaven tak, aby se vytvořila mlha. Postřik se provádí opatrně, snaží se nespadnout do středu pupenů, ale na vnější straně okvětních lístků.

Voda by měla být vyměňována alespoň jednou denně, potom budou květiny dlouho stát. Současně bude nutné provést další střihy na stoncích květin a umýtjejich tipy pod tekoucí vodou, aby se na nich nehromadil žádný hlen.

Složení růží se nastříká přes noc vodou a opatrně se pokryje hustým papírem. Večer je vhodné odstranit květiny z vázy, zabalit do papíru a naložit do velké nádoby tak, aby 2/3 stonku bylo ve vodě. Kdyby růže byla v této poloze celou noc, ráno se to obnoví. Pokud je to možné, bylo by hezké uspořádat v koupelně na celý den úpravy vody. Ale musíte to dělat každý den, protože jednorázová akce nepovede k ničemu.

Růže by se měly mírně spouštět do koupelny a pupeny nad hladinou vody, ponořovat pouze stonky s listy.

Zdravé doplňky

Předprodej speciálních konzervačních látek prodávaných v květinářstvích, zejména pro zámořské růže, můžete předprodat. Ale je možné a improvizované prostředky. Přidat do vody:

 1. 1 tableta běžného aspirinu;
 2. 50 g vodky; dřevěné uhlí;
 3. špetku kyseliny citrónové;
 4. borax;
 5. kamenec;
 6. malé stříbro. Můžete omylem zapomenout, že na dně vázy je stříbrná náušnice nebo prsten, takže je vhodné udělat poznámku na prominentním místě, aby se drahá věc nerozloučila.

U květin, které se stále používají v obchodě ke krmení, nepoškozujte domácí chemikálie. Pokud se do vody přidá kapka bělidla, růže vydrží déle. Další prostředky nechrání proti hnilobným procesům, proto je vhodné každou z výše uvedených složek znovu přidávat při každé výměně vody. Je to nutnéaby růže zachovaly původní krásu co nejdéle. Doporučuje se umýt vázu alespoň jednou za dva dny.

Ne! Jako pomocnou látku použijte cukr. Pokud ji přidáte do vody, bakterie budou mít skvělé jídlo a živnou půdu. Snižuje život růží a tabákového kouře, takže by bylo lepší kouřit v jiné místnosti.

Pokud již květiny začaly blednout, budou oživeny jednoduchým řešením: Na 4 litry destilované vody přidejte 1 lžičku dusičnanu amonného (dusičnan amonný). Další možnost: 2 litry destilované vody + pár kapek čpavku a 1 lžička vodky. Doporučuje se připravit roztok, jakmile si všimnete, že kytice ztrácí svůj čerstvý vzhled.

Vlastní růže

Majitelé bujných keřů růží se zajímají o otázku, jak udržovat řezané růže ze své zahrady. Květiny budou žít déle ve váze, pokud:

 • Proříznout je ve fázi zveřejnění prvních dvou sepálů.
 • Postup se provádí brzy ráno s maximálním obsahem vlhkosti v listech a stoncích.
 • Použijte ostré speciální nůžky nebo dobře naostřený nůž, řezané květiny šikmo.

Se všemi doporučeními mohou růže stát několik týdnů až měsíců doma a dát majiteli dobrou náladu a příjemnou vůni. Dát růže s nebo bez, vytvářet slavnostní atmosféru tak často, jak je to možné.