Jak ukládat cuketu v bytě

Squashes jsou právem oceňovány letními obyvateli. Péče o rostliny je jednoduchá, ovoce je chutné, velké, velmi cenné ve složení. Různé vitamíny, organické kyseliny, stopové prvky jsou užitečné nejen pro dospělé, ale i pro malé děti. Zeleninové pyré doporučené pro krmení dětí do 1 roku věku si nelze představit bez cukety. Dívky, které občas udržují dietu, se bez této zeleniny nedají. Zelenina se doporučuje pro hubnutí a příjem potravy v různých patologiích gastrointestinálního traktu. Nicméně, plně extrahovat mnoho nástrojů, musíte vědět, jak správně skladovat cukety za různých podmínek a jak dlouho mohou zůstat čerstvé.

Pokud nemáte dachy, pak si jistě koupíte zeleninu v supermarketu nebo na trhu. V sezóně je produkt více než cenově dostupný, ale v zimních měsících se nákup čerstvé zeleniny již významně odrazí v rozpočtu. Proto Vám nabízíme připravit je pro budoucí použití. Řekneme vám, jak šetřit cuketu na zimu, a to nejen ve sklepě, ale i v nejobvyklejším městském bytě.

Máte-li dachu

Při výsadbě cukety nezapomeňte, že vaše preference pro určité odrůdy přímo ovlivňují jejich trvanlivost. Světle zbarvená cuketa z bílých plodů může být skladována po dlouhou dobu, ale ztratí svou chuť. Šupka z dlouhodobého skladování zhutněna, semena budou velká, buničina- sypká a hořká chuť. Pokud jste se již pokusili uložit bílou zeleninu, musíte si pamatovat, jak je to těžké a dlouhé. S kůží vyrovnat neuvěřitelně těžké, takže je pevná.

Rostlinná cuketa určená pro rychlé využití.

Pro dlouhodobé skladování je možné zpracovat bílou plodinu. Není nutné to provádět metodou konzervace nebo marinování. Můžete jednoduše loupat, sekat zeleninu a uložit ji celou zimu do mrazáku.

Druhým druhem cukety je cuketa. Ani dlouhodobé skladování nepoškozuje chuť. Můžete je zachránit v zemi, ve sklepě, pokud ho máte. K tomu můžete použít rozbité punčochové kalhoty a punčochy. Umístěte každou zeleninu do punčochy a zavěste ji ze stropu sklepa. Jednoduchá, pohodlná a spolehlivá práce.

Pokud neexistují žádné další punčochy a punčochové kalhoty, vyberte samostatnou krabici pro skladování cukety. Můžete je skládat pouze v jedné řadě, aby se vzájemně nedotýkaly. Pro větší ochranu ve sklepních podmínkách můžete každou zeleninu zabalit do novin nebo jej zabalit do papírového sáčku s otvory pro volný přístup vzduchu.

Při řezání cukety pro dlouhodobé skladování nechávejte ocas kratší než 5-7 cm Je zakázáno mýt zeleninu před pokládkou pro dlouhodobé skladování!

Ocas chrání zeleninu před pronikáním bakterií způsobujících onemocnění. Postupně vysychá a vaše squash zůstává po dlouhou dobu chráněna.

Pokud nemáte letní dům

Pokud jste vy a dachaneslučitelné, možnost zásobit se čerstvou cuketou na zimu, kterou máte také. Doma, v typickém městském bytě, mohou tyto melouny zůstat čerstvé až 5 měsíců! Nemyslíme si, že jste o tom věděli. Popisujeme algoritmus vašich akcí:

  • Jděte koupit cukety na trhu. A nedoporučujeme nakupovat zeleninu od velkoobchodníků - při nakládce a vykládce zřejmě poranili cuketu. Takovou zeleninu nelze za žádných okolností zachránit - ani ve sklepě, ani v chladničce, ani v bytě, kde se zlomená místa brzy začnou hroutit. Nakupujte čerstvé cukety od soukromých obchodníků, podrobně vám řeknou o odrůdě a poskytnou rady a s největší pravděpodobností se vzdají ceny.
  • Při nákupu věnujte pozornost délce zeleniny. Nesnažte se koupit cuketu delší než 50 cm a širší než 5 cm v průměru.
  • Obří squash doma rychle ztratí svou chuť.
  • Doma vyberte vhodný úložný prostor. Otevřeme tajemství - v městském bytě můžete uložit cuketu lépe než ve sklepě. Konec konců, celá cuketa je melounová kultura, která roste nejlépe, vyvíjí se a udržuje se v teple. Optimální teplota pro skladování cukety v domácnosti je 18-22 stupňů.
  • Hlavními podmínkami úspěchu pro skladování melounové zeleniny je volba poměrně teplého a tmavého místa. A co si myslíte, kde najít takové místo doma? Pod postelí!
  • Umístěte zeleninu do ploché dřevěné krabice, zabalené v papíru. Pravidelně, jednou za 2 týdny zkontrolujte cuketa, pokud si všimnete shnilé nebopoškozený, okamžitě jej vyjměte.

To je všechno moudrost zachování cukety doma. Pojďme si promluvit o mládě, takzvané cuketě.

Zachraňujeme mladé cukety

Samozřejmě, mléčná zralost je nejchutnější. Ani doma ani ve sklepě se tato zelenina dlouho neuchovává. Mléčná zralá cuketa je velmi něžná a náchylnější k chorobám než zralé ovoce.

Skladujte mladé cukety pouze v chladničce. Pokud je chcete jíst čerstvé, vložte je do zeleninové krabice. Tam si mohou lehnout až 20 dní. Mytí těchto zeleniny by neměla být.

Pokud chcete pro své dítě udržet zeleninu zralé, vložte je do chladničky, ale do mrazničky. Před zmrazením vyčistěte a nakrájejte na kousky.

Nikdo nemůže s jistotou říci, kolik pokrmů lze připravit z čerstvé cukety. Ale mnoho z nich neváhejte. Kromě tradiční nakládané - konzervované - smažené, sladké cukety mohou být také vařené. Tento džem s přidáním citronů, připomínající med, a kompot s cuketou a třešňovou švestkou, chuť jako ananasy. Nevěřte? Nesnažte se být zklamaní.