Jak ukládat gumové boty v zimě

S příchodem zimy, gumové boty již nejsou potřeba. Je na čase přemýšlet o tom, jak udržet boty, aby v příští sezóně neztratila svou přitažlivost a funkčnost. Obzvláště obtížné dodat vysoké vrcholky, které se nemohou ohnout. Aby tyto boty vydržely déle, musíte se o ni nejen pečlivě starat, ale také o nezbytné podmínky skladování.

Příprava bot na skladování

Před odesláním gumových bot pro zimní uskladnění musí být předem připraveny následujícími úkony:

 1. Boty jsou důkladně vyčištěny od nečistot nebo prachu. Nejprve umyjte horní část výrobku a poté podešev. Pro čištění použijte teplou vodu a měkký hadřík. Tvrdé kartáče se nehodí, protože snadno poškodí povrch gumy. Po umytí si boty vysušte bavlněným hadrem.
 2. Gumové boty, které byly dlouhodobě nošeny, jsou nasáklé potem. Před uskladněním musí být dezinfikovány. Z nepříjemného zápachu se zbavte použitím světle růžového roztoku manganistanu draselného, ​​který je ošetřen vnitřním povrchem boty. Jako antiseptikum vhodný a 3% peroxid vodíku.
 3. Čisté boty se suší na dobře větraném místě. V opačném případě vlhkost, která se nahromadí uvnitř výrobku, způsobí plíseň. Pro vysušení potřebujete alespoň 3 dny.
 4. Po všech fázích čištění se doporučuje gumový povrch otřít houbou namočenou v glycerinu. Takové opatření zabrání delaminaci materiálu.

Důležité!

Neukládejte gumové boty na topná zařízení. V opačném případě bude obuv mikropraskaná a ztrácí pružnost.

Vlastnosti úložného prostoru

Pro udržení záhybů a odřenin na gumových holínkách s vysokými vrcholy během skladování byste měli dodržovat tato pravidla:

 1. V zimě se gumové boty skladují na suchém, tmavém místě: ve skříni nebo v komoře. Nedaleko by neměly být radiátory.
 2. Vybírají prostorný úložný prostor tak, aby boty snadno seděly a neohýbaly se. Nelze je stlačit těžkými předměty.
 3. Optimální skladovací teplota je + 5 ... + 15 ° C a vlhkost vzduchu je 40-60%. V zimě může gumový povrch prasknout.
 4. Nepokládejte naftalen do blízkosti bot, ze kterých může prasknout guma.
 5. Doporučuje se, aby byly modely se špičkovými modely uloženy ve vzpřímené poloze, narovnané. Aby se předešlo nadměrným událostem, vložte do nich zmuchlané noviny. Papír je lepší hodit do hromadných kuliček. Podporují formu, absorbují přebytečnou vlhkost. Doporučuje se vyměnit výplň každé 3-4 měsíce, pravidelně sledovat stav bot.

Metody skladování

V zimě jsou nepotřebné boty umístěny tak, aby se nikdo neobtěžoval. Pro uložení gumových bot s vysokým svrškemjedna cesta:

 1. Boty plněné zmačkanými novinami mohou být vloženy do speciální nádoby nebo lepenkové krabice s otvory pro větrání.
 2. Boty mohou být uloženy ve vzpřímené poloze tak, že jsou umístěny na odlehlém místě na podlaze.
 3. Gumové boty mohou být umístěny na domácím designu: horní část je umístěna na dřevěných tyčích připevněných ke stabilní podpěře.
 4. V prostorném šatníku lze zavěsit boty s vysokými špičkami pomocí speciálních věšáků. Plastová část ve formě patky figuríny je vložena do bot a kovový hák je zavěšen na příčnou příčku. Je vhodné použít závěsy pro kalhoty: horní část boty je upnuta mezi dvěma dřevěnými příčkami, které mají předtím umístěné pásky z tenké pěnové gumy nebo tkaniny pod nimi. Závěsy s kolíčky na prádlo, které se snadno upevní na horní části bot, budou také fungovat.

Poznámka!

Je snadné vytvořit závěsný systém pro vysoké boty. Za prvé, sponky na papír jsou připevněny k kovovému háku, pak je konstrukce zavěšena na silném laně.

Tipy a triky

Pro zvýšení životnosti gumových bot tyto tipy pomohou:

 1. Aby se umyté boty rychleji vyschly, musí být naplněny papírem, který absorbuje přebytečnou vlhkost.
 2. Gumové boty by se měly sušit na stinném místě, protože ze slunečního svitu se tlumí.
 3. Nedoporučuje se ukládat boty do těsně uzavřených nádob nebo plastových sáčků. JinakMůže být zatuchlý pach a plíseň.
 4. Aby se barevné boty udržely v původním lesku, potřete gumu vazelínou.
 5. Pokud je vnitřní povrch boty posypán mastkem nebo dětským práškem, forma se neobjeví.

Gumové holínky s vysokým hřídelem nemohou být v zimě na podlaze uloženy v hale. Kromě toho, že boty budou zasahovat do všeho, to také dostane špinavé. Aby boty sloužily dlouhou dobu a vypadaly jako nové, musí být řádně uloženy. Proces přípravy se jeví jako nepříjemný a časově náročný. Musíte strávit jen pár hodin, ale boty zůstanou krásné a lesklé.