Jak umýt a odstranit jodové skvrny z oděvu

Pokud omylem dáte jód na oblečení, nespěchejte ho vyhodit. Měli byste se pokusit přinést ošklivé místo, i když to není snadné zavolat. Hlavní věc je neztrácet čas, ale pokusit se okamžitě odstranit kontaminaci jódem. Čerstvé, dobře reagují s různými látkami a mizí. Nyní o tom, jak as čím, odstranit stopy jódu.

S pomocí mléka

Pokud se na tenké bílé látce vytvoří jodové skvrny, měli byste být velmi opatrní. Příliš aktivní reagencie, o kterých budeme diskutovat níže, mohou zničit strukturu materiálu a pak věc neodvolatelně zmizí. Proto používáme obvyklé mléko. Nalijte mléko na čerstvé skvrny tak, aby byla látka dobře nasáklá. Odstraňte skvrnu vatovým tamponem. Možná, že první čas, aby jód nefungoval, bude muset postup opakovat několikrát. Před zpracováním mléka se pokuste opláchnout znečištění teplou vodou a mýdlem. Řekněme hned, že je nepravděpodobné, že budeme schopni prát kvalitní vodu, ale jód se zbledne a bude třeba pracovat na menším znečištění.

Použití čpavku

Čpavek by měl být vždy ve vaší domácnosti. A jako prostředek první pomoci pro mdloby a náhlou ztrátu vědomí a jako aktivníOdstraňovač skvrn. S pomocí čpavku, můžete přinést různé skvrny, můžete přidat prostředky do vody pro mytí skla, to pomůže vyčistit je bez skvrn.

Odstraňte jodové skvrny čpavkem pomocí stejného bavlněného tampónu. Zacházejte s jodovými skvrnami několikrát, tkanina postupně získá normální barvu.

DŮLEŽITÉ! Po odstranění skvrn vždy omyjte předmět.

Denaturovaný alkohol

Tento nástroj snadno zvládá jodové skvrny. Jediný problém je, že ne každý domov má tento methan. Ale pokud je tam stále, vaše věc je zachráněna. Ošetřete skvrnu, jak jste to udělali s čpavkem, skvrna zmizí. Mýt jód denaturovaný alkohol je jednoduchý, bude to chvíli trvat.

Kyselina askorbová

Nemyslíme pilulky nebo prášek ascorbinka, ale činidlo v ampulích určených pro injekce. Metoda odstraňování kontaminantů z jódového tampónu namočeného v askorbovém nálezu patří lékařům, protože často používají jod. Metoda je dobrá, ale funguje pouze pokud zpracováváte čerstvou skvrnu.

Nouzová metoda

Čerstvé skvrny lze také odstranit běžnými bramborami. K ošetření skvrny, řez brambor ve dvou a otřete nečistoty. Neboj se, skvrna před tím, než modrá úplně zmizí, tak škrob reaguje s jodem. Místo syrových brambor můžete použít bramborovou šťávu. Jódové stopy bramborové šťávy jsou ještě jednodušší než přímo.řezané hlízy. Poté, co potřebujete řádně umýt místo dřívějšího znečištění mýdlem.

Prostředky pro fotografy

\ t

Pokud máte rádi fotografování, máte pravděpodobně mezi své reagencie hyposulfit sodný. Zředí se vodou v poměru 1: 3, kde 1 je hyposulfit a 3 je voda a upraví se znečištění. Hyposulfit se vyrovná se stopami jódu lépe než všechny ostatní metody. Odstraňte závadu tímto nástrojem rychle a efektivně a tkáň není poškozena vůbec.

Riziková metoda

Některé zdroje uvádějí, že stopy jódu lze snadno odstranit pomocí hydroxidu sodného. Musí být používán velmi opatrně. Látka je velmi žíravá a aktivní, pokud zpracovávají tenkou tkaninu, lze ji jednoduše roztrhnout.

Pravidla pro chemické čištění domácností

Pokud odstraníte obtížnou kontaminaci z oděvu, pamatujte na několik jednoduchých pravidel:

  • Chemikálie neskladujte na přístupných místech pro děti.
  • Používejte rukavice. U některých výrobků nebude zasahovat použití jednotlivých bandáží.
  • Chemickou látku vždy vyzkoušejte na malé a nenápadné oblasti tkáně, nejlépe na vnitřní straně.
  • Odstranění nečistot by mělo být provedeno na nesprávné straně tkaniny.
  • Po ošetření kontaminovanou oblast ručně otřete pomocí hnědého mýdla na prádlo a pak normálně v pračce.

A poslední tip, odkazující přímo najod Nyní je v lékárně prodáván tužkou. Udržujte ji v domě místo staromódní láhve a otázka, jak umýt jód z oblečení, vás nebude obtěžovat.