Jak umýt akrylový svetr

S nástupem zimního zima v šatníku stále více a více teplých svetrů bliká. Mohou to být bavlna, vlna nebo akryl. Každý z nich se vyznačuje stupněm tepelné ochrany a požadavky na péči.

Je to akrylový materiál ve věcech, které jsou více poptávány, protože prakticky se nezvrásní a zachovává si atraktivní vzhled i po několika sezónách aktivního použití, a tedy i pravidelného praní. Ale stále potřebujete vědět, jak umýt akrylový svetr v psacím stroji nebo ručně, takže se neroztáhne.

Hlavní výhody akrylových svetrů

Akrylové výrobky jsou na dotek velmi podobné vlně, ale mají měkčí a hladší vlákna, i když patří do syntetické třídy. Důležitou výhodou svetrů je, že nezajímají velký zájem o můry. Po častém mytí se mohou pelety objevit na povrchu oděvu, který vyžaduje pečlivé ošetření. Pokud se budete řídit těmito pravidly pro používání a péči o tyto věci, budou trvat mnohem déle než jednu sezónu při zachování jejich atraktivního vzhledu a tvaru. Protože materiál je syntetický, pak speciálníNeexistují žádné požadavky na šetrnou péči, ale je ještě lepší odmítnout mytí v příliš horké vodě.

Tajemství řádného praní

Vzhledem k tomu, že hlavní nevýhodou akrylových předmětů je tvarování pelet, doporučuje se při mytí použít speciální změkčovadla, která jsou vhodná pro praní jemných tkanin. Další nuance akrylových věcí je jeho vlastnost držet se těla během elektrifikace. Proto je třeba při oplachování používat antistatické prostředky. Nesmíte zanedbávat informace uvedené na štítku samotného oděvu.

Po umytí se doporučuje svetr ručně vyždímat, pak jej položte na suchý ručník a otočit do těsné role. To umožní rychlejší sušení oblečení. Poté se doporučuje sušit ve vodorovné poloze na rovném povrchu.

Při práci se silným znečištěním je lepší nahradit silné a dlouhodobé tření namočením v mýdlovém roztoku po dobu 20–30 minut. Pro ruční mytí je lepší použít mýdlo na prádlo s lehkou barvou, zejména pokud je svetr bílý nebo béžový.

Při použití pračky by se měly používat prášky určené pro syntetická vlákna. V bubnu by nemělo být příliš mnoho věcí, protože mohou být zmačkané. Je také nutné odmítnout režim úspory vody. Během praní není dovoleno přidávat sodu.

Pravidla pro ruční mytí akrylových předmětů

Volba ručního mytí je dánapředevším díky přítomnosti různých šperků, broží a korálků na akrylovém svetru. Teplota vody by měla být asi 30 stupňů. Je lepší používat mýdlo, protože je snazší je opláchnout než prášek. Je-li pro mytí použita horká voda, samotný svetr může ztratit nejen měkkost vláken, ale i samotný tvar.

Věci, které nebyly omyty, nelze pevně zkroutit Je lepší, když ho nejprve vymáčknete a pak několikrát zabalíte do suchých ručníků nebo prostěradel. Používání změkčovadel tkanin a antistatických činidel během oplachování je povinné.

Vlastnosti praní v pračce

Akrylová vlákna v každém případě reagují špatně na vysokou teplotu vody, zejména pokud je složení 100%. To je důvod, proč pro úspěšné mytí akrylových svetrů stojí za to zvolit teplotu ne více než 30 stupňů. Nejlepší pro tento režim je vhodná "vlna". Spin by se měl provádět ne více než 500 otáček za minutu a použité kapalné gely by měly být nahrazeny konvenčním práškem dobré kvality.

Nepoužívejte bělidlo pro praní. Jedinou výjimkou mohou být bílé akrylové předměty. V každém případě je třeba svetr nejprve umístit do speciálního sáčku a pak poslat do bubnu. To je obzvláště důležité, pokud jsou věci současně vymazány pomocí zipů, malých tlačítek a háčků.

Pokyny pro sušení

Vzhledem k tomu, že akrylové materiály by neměly být nikdy žehleny, je nesmírně důležité se o ně staratsušení, takže nejsou žádné záhyby. Také se nedoporučuje zavěsit mokré věci na závěs smyčkou, protože svetr se může protáhnout nebo protáhnout. Nejlépe je sušit akrylové svetry na vodorovných plochách, které se položí na čistý a suchý froté ručník nebo prostěradlo.

Když je věc téměř suchá, musíte ji trochu otřást. To umožní, aby se vlákna více zabývala. Není dovoleno sušit akrylové výrobky na bateriích, protože se nejen deformují, ale samotný materiál ztratí svou přitažlivost.

Vlastnosti odstraňování skvrn

Je důležité odstranit skvrny bezprostředně před vstřebáním kontaminace do vláken. To by mělo být provedeno ještě před mytím v teplé vodě s mýdlovou vodou. Můžete použít mýdlo a prášek, nebo gel. Pro mastné skvrny je stále vhodný šampon. Vlhké skvrny se lehce otřou a pak ponechají ve vodě po dobu ne delší než 15 až 20 minut. Pro velmi těžké znečištění může být doba namáčení prodloužena na hodinu. Teprve poté, co lze tuto věc poslat do mycího stroje, následuje opláchnutí a vysušení.

Je možné zachránit akrylový svetr, který se natáhl po umytí?

Věci z akrylu, které ztratily svůj tvar po nesprávném mytí, se mohou vždy pokusit obnovit. Za prvé stojí za to vyzkoušet si další mytí, ale s důsledným dodržováním všech pravidel. V tomto případě se extrakce provádí ručně a opatrně a suší se výhradně v horizontální poloze. InProces máchání musí používat klimatizační zařízení pro vlněné výrobky.

Pokud je věc jen částečně natažená, například límec nebo rukávy, pak by tyto části měly být namočeny na 10–15 minut v teplé vodě. Poté se přebytečná vlhkost provádí pomocí čisté a suché froté ručníky. Další sušení se také provádí výhradně ve vodorovné poloze.

V případech, kdy je akrylový svetr natažen více než jednou velikostí, je třeba jej nejprve zcela namočit do vody o teplotě asi 40 - 50 stupňů. To mu umožní „posadit se“, a proto se vrátit do svých předchozích forem. Je třeba mít na paměti, že horká voda může ještě zničit vlákna a ta věc nebude vhodná pro další použití.