Jak umýt barvivo z oblečení?

V kosmetickém průmyslu mají pigmenty zvláštní odolnost, takže když padají na halenku nebo kalhoty, je zde panika. Umyjte si vlasy z oblečení doma, je to možné a my vám řekneme jak.

Volba čisticího prostředku závisí na barvě tkaniny a na čerstvosti skvrny.

Barevný materiál

Vzhledem k trvanlivosti pigmentu a schopnosti vyblednout světlé látky se problém s otstiryvaniem stává ještě akutnějším.

Především se doporučuje držet hadřík v teplé vodě na rukou a pak použít prací prostředek nebo mýdlo na prádlo. Pokud je staré skvrny, budou vyžadovány následující chemikálie:

  • lékařský alkohol;
  • stolní ocet;
  • peroxid vodíku;
  • petrolej;
  • lak na vlasy;
  • aceton.

Pokud nátěr nemá dostatek času na zaschnutí, doporučuje se aplikovat lak na vlasy a poté jej omyt. Peroxid vodíku dobře zvládá rozvod a tvrdohlavou špínu, jednoduše se ponechá 20 minut a snaží se materiál vyčistit.

Lze použít všechna činidla ze seznamu. Stačí je umístit na kontaminované místo a po 25 minutách poslat položku, která má být vymazána. Pomohou také odstranit krevní skvrny z oděvu. Pokud vybraná součást nepomohla, doporučujeme vyzkoušet jiný nástroj pro odstranění nátěru.

Před odstraněním barviva z oděvů domaJe třeba poznamenat, že agresivní chemikálie mohou nepříznivě ovlivnit stav věcí. Před použitím nového nástroje se doporučuje testovat na nenápadném místě.

Alkohol, petrolej a aceton by se neměly používat na vlněné nebo hedvábné materiály.

Bílé tkaniny

Je mnohem snazší zachránit bílé šaty před vyhazováním. Ve většině případů je možné odstranit nečistoty výše uvedenými metodami. Pokud není dosaženo požadovaného výsledku, doporučuje se začít používat silné bělidlo nebo speciální mýdlo proti tvrdohlavým nečistotám.

Z domácích léčiv pomůže oct, glycerin a sůl. Glycerin položte na oděv a nechte jej zcela absorbovat. Skvrna se začne rozpouštět a zesvětlovat. Na něj se nalije několik kapek octa a pak se použije čpavek. Pro úplné odstranění následků se bunda nebo kalhoty jednoduše umyjí psacím strojem.

Tento způsob odstraňování skvrn na barvení vlasů není vhodný pro jemné a jemné předměty. V tomto případě je nejlepší vzít je do čistírny, protože agresivní složky vedou k deformacím nebo otvorům.

Nouzové čištění

Když se pigmentové barvivo dostane pouze na tkaninu, je nutné okamžitě odstranit barvivo z oblečení, doma, můžete to udělat s čpavkem a peroxidem. Peroxid účinně odstraňuje a rtěnku z oblečení.

Přidejte 1 sklenici vody na sklenici vody. přísad. Kapalina se zahřeje na60 stupňů a vlhké místo. Pro lepší zvládnutí znečištění se na materiál umístí bavlněná podložka navlhčená v připraveném roztoku. Po úplném vstřebání kapaliny se oděv opláchne studenou vodou a promyje při stejné teplotě.

Můžete dělat bez peroxidu vodíku, ale v tomto případě přidejte dvojnásobek amoniaku. Tato metoda pomáhá lépe odstraňovat skvrny, ale má nevýhodu: jasný nepříjemný zápach. „Aroma“ se na oděv bude dlouho držet, takže budete muset tento oděv několikrát opláchnout, abyste tento problém vyřešili. V boji proti pachu účinně mýdla se přidává do bubnu pračky.

Pamatujte, že je mnohem snazší se zbavit znečištění, když je čerstvý a ještě nevyschl. Pokud použijete uvedené metody ihned po zašpinění barvy, můžete odstranit skvrnu doma z oblečení během několika hodin.