Jak umýt bílé konverze

Slavní konverzační tenisky nosí lidé jakéhokoli pohlaví a věku. Tato pohodlná obuv je kombinována s oblečením téměř všech stylů. Hlavní věc je, že každý detail by měl být vybrán s chutí. Originální výrobky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plátna a mají gumovou podrážku. Textilní tkanina je poměrně silná, odpuzuje prach.

Postupem času se i nejodolnější materiály stávají náchylnými k různým nečistotám. Jak smazat bílé konverze, pokud se zbarví žlutě, takže nezanikají žádné rozvody, teď to zjistíme.

Konverze praní v stroji a ručně

Ne každá bota může být umývána ve stroji nebo rukama, někdy je nutné provádět jen povrchní čištění. Pokud jde o konverze - můžete je vymazat! Aby však všechno šlo dobře a značka se nezhoršila, musíte si pamatovat několik důležitých pravidel.

Příprava a čištění obuvi:

 • odstranit boty z boty a vyjmout stélky;
 • stélky se omývají kartáčem a je žádoucí je nemáčet. Stačí mýdlová mýdla pečlivě zpracovat a položit na rovný povrch, aby se vysušila (nemůže být zkroucena);
 • tkaničky umyté běžným mýdlem, v případě potřeby nasáklébělidlo;
 • seškrábněte všechny nečistoty a kamínky z podrážky;
 • povrch tkaniny by měl být lehce otřen vlhkou houbou;
 • teplou vodu nelze použít, pouze chladnou.

V pracím prostředku nesmí být žádný chlor (zanechá žluté skvrny a skvrny na látkové části boty). Pro čištění lehkých nečistot z bílých modelů vezměte prášek na lehké věci. K odstranění silných skvrn musíte přidat trochu kyslíkového bělidla. Barevné tenisky lze prát v tekutých výrobcích označených „Barva“, pro udržení barvy můžete použít leštící prostředek.

Praní v pračce

Tenisky pro tento postup jsou připraveny, nyní byste si měli vybrat správný program a dostat se do podnikání:

 • boty jsou před mytím uloženy ve speciálním sáčku nebo v polštáři (barva tkanin musí odpovídat);
 • pro převody vyberte jemný režim;
 • odstředění;
 • teplota vody nastavená na 40 stupňů.

Důležité!Za přítomnosti kovových nebo jiných dekorativních prvků se musí lepené části, které lze prát v pračce, zlikvidovat. Chcete-li uvolnit záběry na stěnách bubnu, dejte spolu s teniskami několik starých věcí.

Ruční mytí

Předběžná příprava obuvi se provádí způsobem popsaným výše. Ostatní prostředky používají pouze prostředky pro tento postup. Směs octa a sody v poměru 1: 1 nebo bělící prášek s tekutým detergentem ve stejném poměru. Při prvním praníprovádějí se bez kovových upínacích přípravků a nejlépe s rukavicemi.

Nyní přejděte k hlavní části postupu:

 • tenisky namočené po dobu 15–20 minut zcela nebo pouze navlhčete textilní část;
 • Připravená směs se rovnoměrně nanese na tkaninu (na obou stranách). Na silně znečištěných místech se těstoviny jemně třely a nechaly po dobu 10 minut;
 • Nyní musí být obuv důkladně opláchnuta vodou.

Jak čistit bílé tenisky

Čerstvé nebo povrchové skvrny lze snadno odstranit navlhčenou melaminovou houbou. V přítomnosti přetrvávajícího a silného znečištění můžete k čištění použít čerstvou citronovou šťávu. Veškerý prach se odstraní z boty, šťáva se hojně aplikuje na skvrny a nechá se půl hodiny. Další tenisky prané v psacím stroji nebo ručně.

Slabá místa můžete vyčistit z bílých konverzí bez namáčení a praní bělící tužkou nebo zubní pastou (bez barevných nečistot):

 • pasta se aplikuje na problémové oblasti na obou stranách tkaniny;
 • ošetřená obuv se ponechá 30 minut;
 • teď musí být pasta opatrně setřena suchou měkkou houbou.

Nejsložitější kontaminanty se odstraňují směsí peroxidu vodíku, octa a citronové šťávy. Všechny ingredience se odebírají ve stejných částech, přidejte lžíci pracího prášku a důkladně promíchejte. Pasta se nanese měkkou žínkou, nechá se 5 minut, směs se promyje papírovým ubrouskem a důkladně opláchne konverzí.

Odolné nečistoty z podešve lze odstranit benzínem nebo alkoholem. Jakýkoliv lék se aplikuje na fleece azpracovat problémovou oblast. Další možností je otřít skvrnu vazelínou. Ale stojí za to být opatrný, mast a benzín, samozřejmě, pomáhají zbavit se nečistot na gumě, ale mohou zanechat stopy na tkanině boty. Při zpracování se těmto oblastem vyhněte.

Černé pruhy (vytvořené kontaktem někoho s tmavou podešví) mohou být odstraněny z bílé gumové části konvertorů běžnou gumou na tužky.

Jak se starat o černé tenisky

Při mytí nebo čištění černých konverzí je důležité zachovat jejich barvu. Samozřejmě nelze použít žádné bělící prostředky. Univerzální prášky také nejsou vhodné. Pouze tekutý koncentrát pro černé věci a vysoce kvalitní oplach.

Černé tenisky jsou připraveny pro praní v pračce stejně jako bílé. Teplota vody by však neměla být vyšší než 30 stupňů, poté, co jsou boty dodatečně omyty několikrát.

Jak správně konvertovat tenisky

Nesušte konvertory v pračce, na baterii, v blízkosti ohřívačů, na slunci nebo v nevětraném prostoru. Mohou být deformovány, vrátit starý vzhled, pak to nebude fungovat. Nejlepší možností by bylo nasadit tenisky na parapet, na balkon nebo do dobře větrané místnosti. Hlavní věc, kterou měli na čerstvém vzduchu, ve stínu. Také boty mohou být zavěšeny tkaničkami.

Při sušení se doporučuje zaplnit tenisky papírem a vyměnit je, protože je nasáklá vlhkostí. Noviny se nepoužívají, budou skvrny uvnitř boty.

Důležité! Nemůžete nosit svlékané tenisky, získají nepříjemný zápach, který bude velmi obtížné odstranit. Látková část mokrých bot rychle sbírá prach, bude ještě špinavější, než byla před praním.

Obecná doporučení

Tenisky Converse mohou umýt pouze majitelé originálních výrobků, jak je popsáno výše. Pokud jste si zakoupili falešný stroj, a někdy z ruční mytí je lepší odmítnout. Značkové boty jí sloužily co nejdéle, aby se mohla řádně starat. Postupujte podle níže uvedených pravidel:

 • umyjte podešev nebo otřete po každé procházce;
 • občasné praní tkaniček;
 • co nejdříve odstraňte všechny nečistoty, snažte se, aby se do textilního dílu boty nedostaly skvrny;
 • před uskladněním se boty promyjí, dobře vysuší a umístí do krabice nebo sáčku z prodyšné tkaniny. Aby konverze nebyly deformovány, jsou plněny papírem;
 • částečné nebo úplné odstranění vodoodpudivého povlaku. Pevnost je možné vrátit pomocí speciálního ochranného spreje.

Pamatujte si tato pravidla, starejte se o tenisky a vychutnejte si čistotu, krásu a čerstvost vašich oblíbených bot. Nezapomeňte - konverze nejsou určeny pro procházky bahnem a kaluží.