Jak umýt bílé věci? Francouzský způsob

Bílá barva je velmi populární v oblečení. Někdo má na sobě bílé věci pro krásu, někoho - podle potřeby oblékání, někdo jen zachránil, tak od tepla v horkém čase. Bílá barva dlouho nezachovává svůj čistý odstín. Věci se rychle a znatelně zašpiní, stmavnou, zbarví žlutě a nakonec ztratí svou původní bělost.

Je škoda ztratit dobrou věc jen proto, že změnila malou barvu. Ale je tu jedna francouzská cesta, která vrátí sněhově bílý odstín do věcí. Upozornění: metoda je vhodná pouze pro věci, které mohou během praní tolerovat vysoké teploty.

Jak umýt bílé věci

Vezměte 2 velké hrnce. Podle objemu by měl být 2krát vyšší. Do hrnce nalijte minimálně 4-5 litrů čisté vody. Přiveďte vodu do varu. Vezměte obvyklé mýdlo a otřete si struhadlo. Připravte si láhev krystalů manganistanu draselného.

Strouhané mýdlo vložte do malé pánve. Mýdlo dobře promíchejte. Ve velké pánvi nalijte 5-7 krystalů manganistanu draselného. Roztok by měl být přesně růžový, ne hnědý nebo fialový. Nalijte obsah malého hrnce do velkého. Roztok je připraven.

V tomto řešení je nutné namočit bílé věci hodinek 7-8. Na konci namáčení se opláchněte jako obvykle a pověste. Uvidíte zázraky!