Jak umýt bílý květ z koupelny kohoutku

Tvorba vápence na kohoutcích přímo souvisí s nadměrnou tvrdostí vody. Obsahuje vápenaté a hořečnaté soli, které při sušení zůstávají na povrchu. Pak se promění v tvrdou kamennou desku, kterou je velmi těžké vytáhnout. Aby se zabránilo tvorbě vrstvení solí, je nutné míchačku pravidelně čistit improvizovanými prostředky nebo speciální chemií.

Čištění lidovými metodami

Je jasné, že nátěrem jeřábu mohou být lidové prostředky, z nichž většina je vždy po ruce. Nejúčinnější jsou:

Ocet

Promíchejte ocet s vodou v poměru 1: 1, namočte houbu roztokem a ošetřete povrch. Směs pak omyjte vodou a opatrně otřete mixér suchým hadříkem. Pokud je plaketa na kohoutku příliš hustá a hustá, můžete ji odšroubovat a nechat ji přes noc v nádobě s roztokem.

Můžete také použít teplý ocet. Zahřejte ho na teplotu 30 ° C, navlhčete hadříkem a navíjíme kolem objektu. Po 1 h se roztok promyje teplou vodou a otře se mixérem.

Důležité!

Pokud používáte kyselinu octovou, používejte k ochraně kůže a rukou ochranný dýchací přístroj a rukavicepodráždění.

Kyselina citrónová

Vypněte kohoutek a vložte jej do misky se směsí vody (1 l) a kyseliny (4 lžíce). Ponechte 2 hodiny, opatrně opláchněte a otřete suchým hadříkem a pak jej upevněte zpět.

Soda s mýdlem

Mýdlovou kostku otřete a rozpusťte v horké vodě, dokud se nezíská hustý kaše. Nalijte sodu (2 lžíce), naneste roztok na nátěr houbou a důkladně vyčistěte. Nedostupná místa jsou ošetřena kartáčkem na zuby. Myli jsme míchačku a pak vyschneme povrch.

Chemikálie pro domácnost

Při čištění chromového povlaku jeřábu používáme výhradně speciální chemii, která je navržena speciálně pro tento povrch. V opačném případě může dojít ke ztrátě lesku, pokrytí skvrnami a rzí.

Nejoblíbenější odstraňovač vodního kamene:

  • RAVAK Cleaner Chrome - RAVAK vyvinula speciální řadu výrobků pro čištění chromování. Účinně bojují proti rozkvětu a nepoškozují jemný povrch;
  • "Grohe Grohclean" - nástroj šetrný k životnímu prostředí od německého výrobce pro čištění sanitární keramiky a koupelnových obkladů;
  • Grass Steel Polish je čistič pro různé nátěry, které navíc odstraňují nečistoty, prach a mastnotu. Také tvoří ochrannou vrstvu, která usnadňuje péči o jeřáb.

Běžné chyby při čištění kohoutku

Při čištění směšovače z plaku nedovolíme následující chybyNezkazujte jeho vzhled:

  1. K čištění nepoužíváme houbu na bázi kovu. Silně poškrábají povrch a zanechávají hluboké stopy.
  2. Nepoužíváme chemii s abrazivními složkami, které také kazí chromový povlak.
  3. Nepoužíváme sloučeniny s kyselinou sírovou, chlorovodíkovou a fosforečnou. Negativně ovlivňují povrch a vedou k vzniku tmavých skvrn nebo rzi.
  4. Čistící směsi spolu nemícháme, protože tato směs může poškodit povlak.

Správná péče o jeřáby

Směšovač vyžaduje pravidelnou údržbu, která se skládá z několika bodů:

  1. Po každé sprše /vaně otřete kohoutky měkkým hadříkem tak, aby voda nevyschla a plak se netvořil.
  2. Nenechávejte čisticí prostředky po delší dobu vliv na nátěr, maximálně 10-15 minut
  3. Po vyčištění povrch leštěte.

Aby nedošlo k plýtvání časem a námahou odstraňováním vodního kamene, doporučujeme, abyste se pravidelně starali o vodovodní povrch. Pokud vrstvení stále vzniklo, odstraňte jej podle doporučení o použití čisticích roztoků.