Jak umýt dětské oblečení ze starých skvrn

Vzhled dětí v rodině je vždy spojován s příjemnými problémy a neustálými obavami. Jednou z hlavních otázek, které jeden den čelí každé matce, je mytí dětského oblečení. Musím říci, že postup je nesmírně důležitý, protože na něm závisí zdraví a pohodu rostoucího dítěte.

Dětské oblečení vyžaduje jemnou manipulaci a její mytí se poněkud liší v závislosti na mytí věcí dospělých. Zvláště často je nutné sledovat čistotu ložního prádla a oblečení nejmenšího karapuz. Proto je nutné dávat pozor při výběru pracího prostředku a samotných metod mytí.

Základní pravidla pro mytí oděvů pro děti

Každý rodič samostatně rozhoduje, kterou metodu mytí použít. Někdo dává přednost mytí na rukou, zatímco jiní dávají toto právo pračce. Většina moderních praček má navíc speciální režim mytí dětí. Pečlivě myje i ty nejodolnější skvrny. Také stojí za to použít režimextra máchání. Rodičům se doporučuje, aby nemíchali oblečení s dětským prádlem a neprováděli samostatné praní. Takže budete chránit své dítě.

Existuje názor, že je třeba vařit věci dětí. To není nic víc než mýtus. Omyjte podle pokynů na štítku výrobku. Takže ta věc vydrží déle a neztratí svůj původní vzhled. Ale co je opravdu důležité, je oplachování věcí. Vyrábí se velmi pečlivě a v několika přístupech. To snižuje riziko interakce mezi dítětem a detergentem.

Nezapomeňte si umýt nové předměty, které jste právě zakoupili v obchodě. Koneckonců, jen na první pohled se zdá, že oblečení je čisté. Ve skutečnosti akumuluje velké množství prachu obsaženého ve vzduchu. Kromě toho, mnoho lidí více než jednou vzal produkt do svých rukou, testování je pro sílu, měkkost, kvalitu.

Suché prádlo musí být žehleno, aby bylo měkčí a mělo přijatelný vzhled. Žehlení se provádí ze dvou stran výrobku.

Výběr správných detergentů

Prací prášky, gely, výplachy a mýdlo jsou také určeny pro dětské věci, ale jejich rozdíl je méně agresivní a šetrnější. Vzhledem k tomu, že rodiče jsou s dítětem v neustálém kontaktu, je třeba oděv umývat také dětskými nástroji, ale samostatně.

Při výběru nástroje věnujte pozornost přítomnosti řetězce „od prvních dnů života“. Takový nápis je zárukouVýroba byla důkladně testována podle přísných kritérií výběru. Takový nákup vám pomůže rychle a pečlivě umýt všechny skvrny.

Nebuďte líní číst a dešifrovat kompozici, i když je napsána ve velmi malém tisku a není vždy jasná. Složení by nemělo zahrnovat agresivní látky. V opačném případě se mohou objevit kožní alergie při kontaktu s pokožkou dítěte. Kůže dítěte se vyznačuje něhou a jemností, a proto vyžaduje pečlivé ošetření.

Je žádoucí, aby prostředek obsahoval přírodní mýdlo. Tento prášek poskytne méně pěny a bude dobře opláchnut vodou. A v žádném případě by neměly upřednostňovat prášky obsahující fosfáty.

Pokud jde o aviváž, mělo by se užívat bez ostrých pachů a vůní. Pamatujte, že čich je mnohem citlivější než váš. I když se vám líbí vůně produktu, může poškodit dítě.

Lidové metody mytí dětských věcí

Někteří rodiče se snaží vyhnout chemii, a to i ve svém minimálním množství. Proto více důvěryhodné lidové prostředky. Zvažte ty hlavní.

  1. Tropické státy objevily nový typ pracích prostředků - mýdlových ořechů. Nezpůsobují alergie a jsou vhodné pro pračky a pro ruční mytí.
  2. K ochraně bílé barvy se používá kyselina boritá, peroxid vodíku a běžná jedlá soda.
  3. Méně populární metodou je použití popela, mýdlového kořene, hořčice a bramborové šťávy.

Jak vymýt staré skvrny na dětském oblečení

Všechny děti jsou nesmírně neklidné a zvídavé. A není divu, že když dítě pozná svět, může se kdykoliv znečistit a zničit novou halenku nebo košili. Mohou se měnit skvrny: od trávy, země, barev, plastelíny, nápojů, potravin a dalších věcí. Stává se tak, že matka okamžitě nezjistila znečištění a podařilo se jí vyschnout a důkladně vstřebat do tkaniny. Proto bude pro rodiče užitečné naučit se, jak se vyrovnat s praním tvrdohlavých skvrn.

  • Vezměte 150 g pracího prášku a smíchejte s několika lžičkami bělidla, přidejte stejné množství oleje. To může být jak zeleniny a oliv, to nebude mít vliv na účinek. Pro dosažení nejlepšího výsledku je do směsi přidán odstraňovač skvrn, pokud je k dispozici na farmě. Nalijte teplou vodu do 5 litrové pánve a zřeďte směs v ní. Složíme špinavé prádlo a namočíme do rána. Další den vymažte věci obvyklým způsobem. K tomuto roztoku se přidá také kyselina octová.
Buďte opatrní!Bělidlo by se mělo používat pouze při mytí lehkých předmětů. V opačném případě riskujete odbarvení látky a trvale zničíte věc.

  • Abychom odstranili odolné skvrny, budeme muset vzít stejná množství 10 g sody, mycího prostředku a peroxidu vodíku. Směs se míchá až do hustoty. Roztok naneste na postižená místa, vmíchejte do látky a nechte půl hodiny. Pak přidejteOdstraňovač skvrn a omyjte jako obvykle.

Způsoby boje s ovocnými a bobulovými skvrnami

Je-li skvrna z banánů, broskví nebo jablek ihned nasáklá v teplé vodě, po přidání kyseliny citrónové do ní nebudou žádné stopy kontaminace. Roztok se připraví v poměru 1 lžíce kyseliny na 1 litr vody.

U starých ovocných skvrn je situace poněkud odlišná. Zde přicházejí na pomoc mýdlo na prádlo. Nečistoty na nich důkladně otřete a nechte 2 hodiny namočit. Po promytí obvyklým způsobem.

V případě, že všechny prostředky byly bezmocné, použijte agresivnější variantu - terpentýn. Navlhčený vatovým tamponem a otřete skvrnu od hranic znečištění do centra.

V extrémních případech použití a lékařský alkohol. Směs se smísí se špetkou kyseliny citrónové a vmíchá se do skvrny. Poté se produkt promyje dětským práškem.

Jak se zbavit skvrn na světelných věcech

Na světle zbarveném oděvu je patrná i nejmenší skvrna. Proto stojí za to přemýšlet o tom, jak se těmto situacím vyhnout. Nejoblíbenějším nástrojem pro mytí bílých věcí je peroxid vodíku. Můžete také dělat s tmavými věcmi, ale mnohem opatrnější, protože může dojít ke změně barvy. Jak ušetřit lehké oblečení od skvrn:

Na skvrnu nalijte kapky peroxidu vodíku a vyžehlte ho horkým železem. Poté zajistěte mytí pracím prostředkem.

Příprava řešení zamoniak, peroxid vodíku a soda ve stejném poměru. Naneste na znečištěnou plochu a poté otřete mýdlem na prádlo a umyjte.

Pokud máte doma citrony, pak se pomocí čerstvě vymačkané šťávy můžete snadno zbavit skvrny. Oděv zpracováváme šťávou a počkáme 2 hodiny. Pak vymažeme stroj. Také citrusy mohou být nahrazeny kyselinou citrónovou.

Odstraňování skvrn z jemných oděvů

Jemné věci vyžadují pečlivé zacházení a praní. Agresivní látky, které prostě nesedí, protože pouze kazí strukturu látky. Glycerin smíchaný s amoniakem pomůže odstranit znečištění z hedvábí a saténu. Příprava roztoku: 10 g glycerinu se kombinuje s několika kapkami amoniaku. Po dobu 15 minut naneste směs a poté opláchněte teplou vodou.

Dětské vlněné předměty jsou také určeny pro jemné ruční mytí. Stejný způsob je vhodný jako u atlasu, pouze je nutné zdvojnásobit proporce.

Recenze maminek o mytí dětských věcí

Tatiana, Voroněž, 23 let

Můj syn je skutečný fidget. Samozřejmě, že nás skvrny na oblečení neprošly. K tomu dochází zejména během jídla. Bramborová kaše, bobule, zelenina. To vše se okamžitě projeví. Hlavní věcí je včas si všimnout a skvrny, jak se to nestalo. Používám lidové prostředky. Většinou soda a mýdlo na prádlo. Nikdy neuspěl.

Valeria, Bryansk, 34 let

Nedávno se moje dcera učila jezdit na kole. První zážitek byl smutný, stejně jako všechny ostatní.No, na tom nezáleží, první zatracený kus. Džíny byly v zemi, a po stále nalezené skvrny od trávy, to je docela katastrofa. Použila dětský odstraňovač skvrn z Ushasty Nyan, který se již podařilo doporučit.

Taisiya, Sevastopol, 28 let

Můj malý čtyřletý asistent se rozhodl pěstovat jahody se mnou. Snažila se tvrdě vysadit keře. Půl dne se zasadili a večer si umyli letní oblek. Překvapivě, skvrna špíny odstraněna šamponem. Stačí nalít kapalinu na skvrnu a otřít ji, všechno šlo pryč. Můžete začít znovu zahradnictví.