Jak umýt kočičí moč: lidové a speciální prostředky

Močová moč se vyznačuje vytrvalostí, stejně jako ostrým a silným zápachem, který „otravuje“ život všech členů domácnosti. Při odstraňování znečištění, které zanechalo zvíře, je důležitá rychlost reakce a použité roztoky. Ne všechny čističe se mohou s tímto úkolem účinně vyrovnat, a to díky některým funkcím, které tvoří složky moči.

Čím rychleji, tím lépe

Je mnohem snazší čistit čerstvé stopy kočičího štítku, než otřít již zbarvené skvrny. Kromě toho, pet bude i nadále jít na záchod na špatném místě, protože to bude slyšet odpovídající vůni. Proto, když zjistíte stopy "zločinu", musíte okamžitě začít čistit povrch.

Nepříjemný zápach z kočičího moči je obtížné odstranit, protože jeho složení představují tři hlavní složky:

  • močovina;
  • urochrom;
  • kyselina močová.

Ten je nejodolnější, když se suší, promění se v krystaly, které pronikají hluboko do vláken tkaniny a nejsou ovlivněny vodou ani běžnými detergenty.S pomocí glycerinu, kyseliny sírové a alkálie je možné zničit strukturu všech tří složek.

Důležité!

Tuto vlastnost je třeba vzít v úvahu při odstraňování zápachu moči kočky z podlahy, koberce, čalouněného nábytku, stejně jako obuvi a jiných věcí, protože používání nevhodných prostředků může problém pouze zhoršit.

Které látky by neměly být použity

Při odstraňování stop kočičího moči nepoužívejte následující roztoky a prostředky:

  1. Běžné detergenty a prášky. Interagují se složkami štítku a zvyšují jeho vůni. Je také možné, že po vyčištění těmito činidly aroma zmizí, ale protože nejsou schopny zničit všechny složky, vůně se vrátí, když je materiál znovu zvlhčen.
  2. Čpavek. To má velmi silný, štiplavý zápach, který bude jen dráždit zvíře a pokračovat označit to, dokud to už necítí to.
  3. Chlor. Stejně jako běžné prášky jen posiluje vůni a její odpařování je zdraví škodlivé. Kromě toho tato látka nepříznivě ovlivňuje strukturu jakéhokoliv materiálu.

Prostředky pro odstraňování skvrn a pachů z moči kočky

Odstraňte pach kočičí moči, stejně jako skvrny, můžete použít jako improvizované prostředky, z nichž většina je jistě nalezena v domě, stejně jako úzce zaměřená speciální řešení.

Lidové prostředky

V závislosti na stupni znečištění a na době, která uplynula od té doby„Nehody“ používají tyto látky a směsi:

  1. Sůl. Pomůže rychle odstranit čerstvé louže díky svým absorpčním vlastnostem. Naplníme ho stopami etikety a po úplném nasátí opatrně odstraníme zbytky.
  2. Soda. Podobným způsobem používáme sůl, doba expozice - 15 min. Kromě toho dobře absorbuje špatný zápach.
  3. Mýdlo na prádlo. Vzhledem k glycerolu a zásadám ve směsi mýdlo účinně rozkládá složky moči. Kontaminované místo umyjeme, necháme 30 minut a pak zbytky opláchneme vlhkým hadříkem.
  4. Čerstvá citronová šťáva nebo kyselina citrónová. Zředí se vodou v poměru 1: 1 (pro jemné povrchy a materiály používáme slabší roztok - 1: 2), znečištění pracím prostředkem a poté přebytečnou směs odstraníme vodou. Kromě toho bude citrusová vůně vyděsit kočku, protože zvíře se jí nelíbí.
  5. Stolní ocet. Připravujeme octovou vodu (4 lžíce na 1 polévkovou lžíci). Nalijte ji do nádoby s rozprašovačem a na povrch naneste nečistoty. Čekáme 20-30 minut a pak odstraníme zbytky vlhkého hadříku. Po použití octa doporučujeme, abyste místnost důkladně provzdušnili.
  6. Jod. V 1 lžíce. vodou, rozpusťte 10 kapek látky a ošetřete znečištěnou oblast směsí a pak roztok otřete navlhčeným hadrem.

Důležité!

Jódová voda může znečistit výrobek nebo povrch, proto jej aplikujeme výhradně na tmavé nátěry.

  1. Peroxid vodíku. Před umytím podlahy nebo očištěním jiného povrchu látku rozpusťte ve voděpoměr 1: 1. Naneste na znečištění, počkejte na tvorbu pěny, po dokončení reakce ji vymažte houbou. Nepoužívejte na lak a leštěný nábytek.
  2. manganistan draselný. Mírně omyjte skvrnu vodou, pak ji promíchejte s látkou, abyste získali roztok světle růžové barvy, a dejte ji na stopu. Čekáme 20 minut a pak se smývají zbytky směsi. Aplikujte pouze na tmavé látky.
  3. Alkohol nebo vodka. Tkanina se nasytí látkou a zpracuje se skvrna, počkejte 15 minut a pak oblast omyjte vlhkým hadříkem.

Profesionální nářadí

Umyjte kočičí moč a eliminujte odpovídající zápach, bude také schopen speciálně vyvinutých nástrojů, které lze zakoupit na internetu, v zoo a dalších prodejnách. Nejúčinnější jsou:

  • OdorGone je nástroj, který odstraňuje nepříjemný zápach v místnosti. Účinně ovlivňuje moč. Hypoalergenní.
  • Beaphar - sprej, který čistí veškeré nečistoty organického původu.
  • Dufta - nástroj, který obsahuje přírodní rostlinné bílkoviny, které urychlují rozpad pachových molekul. Vhodné pro všechny povrchy.
  • Nature´s Miracle - sprej, který obsahuje speciální enzymy, které eliminují zápach kočičích značek.

Odstraňování moči kočky z čalouněného nábytku

K vymytí moči z povrchu čalouněného nábytku doporučujeme použít následující postup, který se skládá z několika kroků:

  1. Kontaminovaný prostor důkladně namočte papírovými ručníky neboručníky.
  2. Rozpustí stolní ocet ve vodě v poměru 1: 3, nastříká směs na skvrnu, přikryje se papírem a nechá se až do úplného vyschnutí.
  3. Prach s velkým množstvím sody absorbuje nepříjemný zápach.
  4. Nalijte vodu (300 ml), peroxid (150 ml) a kapalinu na nádobí (30 ml) do nádoby s rozprašovačem, dobře uzavřete a dobře protřepejte. Roztok naneste na potřísněný povrch a nechte 2-3 hodiny.
  5. Ošetřené místo důkladně omyjte vlhkým hadříkem.

Odstranění moči kočky z obuvi

Při čištění bot ze stop kočičí moči používáme následující metody:

  • mangan;

Výrobek předmývejte studenou vodou, poté ošetřete slabým růžovým roztokem, dobře opláchněte a vysušte na balkóně.

  • mýdlo na prádlo;
  • roztok kyseliny octové;
  • jod.

Všechna řešení připravujeme obdobně jako pro jiné povrchy nebo výrobky. Pokud se zápach neodstraní popsanými metodami - použijte koncentrovaný roztok kyseliny octové, který zpracovává obuv, a posypeme sódou. Ponechte několik hodin, odstraňte zbývající prášek a otřete je navlhčeným hadrem.

Prevence

Aby se zabránilo tomu, že se v bytě nebo domě objeví nežádoucí kaluže, doporučujeme zvážit následující nuance:

  1. Kočky raději jdou na záchod, kde je nikdo nevidí. Proto umístíme zásobník tam, kde je to vhodné.zvíře, například v koupelně /WC. Zároveň by však měly být dveře vždy otevřené.
  2. Pokud zvíře nezpůsobilo žádné nepříjemnosti dříve a začalo náhle chodit na špatném místě, doporučujeme vám to předložit veterinárnímu lékaři, aby zkontroloval případná onemocnění.
  3. Aby zvíře nezasahovalo do květináče, dáváme do nich slupky citrusových plodů, kočky netolerují jejich vůni.
  4. Kočky jsou čistá zvířata, proto pravidelně doplňujeme výplň na toaletě kočky.
  5. Pokud kočka označí území, stojí za to uvažovat o jeho kastraci.

Aby bylo možnéúčinně odstranit stopy po moči moči a její vůni, je třeba dodržovat základní pravidla pro odstraňování těchto znečišťujících látek a dodržovat naše doporučení pro přípravu a používání řešení.