Jak umýt kravatu

Pokud pozice manžela vyžaduje, abys vypadal pevně, musí existovat tucet vazeb pro všechny příležitosti. Prvek oděvu je náročný - na to, jak dobře je zvolen, vázaný, kombinovaný s oblekem, do značné míry závisí na dojmu, který člověk dělá na ostatních. Dokonalý vzhled a tvar výrobku - požadavky jsou povinné. Aby se textilie po mytí proměnila ve vybledlou hanbu, naučte se správně umýt kravatu.

Přípravná fáze

Některé ženy v domácnosti jsou pevně přesvědčeny, že tato část pánského šatníku není omyvatelná. Hororové příběhy jejích přátel či vlastních zkušeností nám pravděpodobně připomíná zkaženou věc, která nemohla přežít ani první úklid doma. Aby se předešlo katastrofálním následkům, mělo by být dobře připraveno.

  • Nezapomeňte vzít v úvahu doporučení výrobce zakódovaná na štítku výrobku.
  • Určete, jak špinavé je příslušenství. Pokud je na tkanině místo, vyjměte jej a kravatu neperte úplně.
  • Zkontrolujte, zda materiál vybledne. Použijte vlhký bílý hadřík, aby se textilie otírala na nenápadném místě. Pamatujte si, že když se věc hroutí, můžete ji vymazat pouze ručně!
  • Vyberte správný prací prostředek. Například pro hedvábíprodukty vhodné pouze pro gel na jemné tkaniny.

Pokud výrobce nedoporučuje používat pračku, ale doporučuje používat ruční mytí doma, nejprve připravte speciální vzor, ​​který neumožní protáhnout detaily mužského pokoje. Vezměte si tenký plast nebo karton, položte kravatu na vybraný materiál, zakroužkujte ji tužkou, nakrájejte. Pokud jste si vzali lepenku, zabalte ji lepící páskou tak, aby nezmäkla ve vodě, vložte výsledný kus do kravaty.

Správné mazání

Pánská kravata, vyrobená ze syntetického materiálu, lze prát v pračce, ale hedvábná kravata bude muset být očištěna od nečistot doma ručně.

Mytí rukou

V teple (ne horké!) Voda, zcela rozpustit prací prášek nebo gel, zmáčknout do pěny. Namočte kravatu do vody, narovnejte ji. Ujistěte se, že leží vodorovně, není zkroucený ani složený. Nejlepší je použít předem připravenou šablonu.

Po půl hodině můžete zahájit proceduru: jemně vylezte na povrch materiálu měkkou žínkou nebo štětcem, jako by jste to česali. Snažte se protáhnout tkaninu, dělat pohyby šikmo, a ne podél délky výrobku.

Střih na kravatu je zvláštní: provádí se na boku, takže jakákoli neopatrná akce na vaší straně navždy zkazí stylovou věc!

Opláchněte ve vodě, za žádných okolností nemačkejte ani neotáčejte.

Nejprve opláchněte hedvábný výrobek v teple, pak vícestudená voda: přírodní vlákna nemají rádi náhlé změny teploty.

Zachování barvy hedvábné tkaniny napomůže dodatečnému oplachování ve slané vodě: přidejte lžíci soli na litr kapaliny.

Pokud si všimnete jedné skvrny, zkuste ji odstranit bez mytí odstraňovačem skvrn, který neobsahuje chlor. Navlhčete kosmetický disk v produktu, po 15 minutách jemně otřete nečistoty a odstraňte zbytek čistým navlhčeným hadříkem.

Praní v pračce

Správně nastavte režim praní podle doporučení výrobce. Nejčastěji se jedná o jemné praní s minimální teplotou topné vody a bez odstřeďování. Nezapomeňte dát kravatu do speciální tašky.

Správně suché

Promyté příslušenství lze sušit několika způsoby:

  • Ihned po umytí zavěste výrobek na prádelní šňůru, nechte veškerou vodu vypustit. Opatrně vyrovnejte všechny záhyby na tkanině, aniž byste je silně natahovali. Počkejte, až bude kravata v této poloze zcela suchá.
  • Lze ji také sušit na vodorovném povrchu. Produkt položte na polovinu froté ručníku, druhou polovinu zakryjte nahoře. Jemně otřete, snažte se na materiál netlačit. Suchý na suchém ručníku, narovnejte všechny záhyby.

Žehlení kravaty

Nejčastěji po správném sušení není nutné žehlení příslušenství. Pokud se vám stále nelíbí typ výrobku, zavěste ho na půl hodiny na páru a všezáhyby by se měly narovnat.

Rozhodli jsme se použít železo - pečlivě zvolte teplotu ohřevu! Výrobek zakryjte mokrou gázou, žehličku v jednom směru, netlačte tvrdě. Aby nedocházelo k tomu, že by na tkanině byly bílé stopy švů, můžete do kravaty nalepit lepenkovou šablonu. Nebo použijte vertikální funkci páry.

Po umytí kravatu odložte na speciální závěs ve skříni, nebo jej odvalte a položte na polici, aniž byste museli tlačit shora.

A spolu s kravatou si vezměte originální klip: bude schopen chránit výrobek před různými skvrnami a nebudete jej muset často umýt.