Jak umýt lesklý strop

Glossy stretch stropy poskytují každé místnosti zvláštní odvolání. Nicméně, pouze pokud jsou bez poskvrny čisté. Při instalaci odborníci pokrývají lesk speciálními antistatickými prostředky, které zabraňují usazování prachu na povrchu. Tento postup je velmi účinný, hledat prach na lesk opravdu nestojí za prvních šest měsíců - rok.

Poté, co strop ztratí svůj lesk, stačí ho vyčistit. Jak umýt lesklé stretch stropy, my vám řekneme podrobně.

Pokud se domácí chemikálie používají nesprávně a myjí se příliš tvrdě, strop může nejen ztratit lesk, ale i zcela se zhoršit - deformovat, vrásčit, trhat.

Začněme s přenosem detergentů, které se používají pro mytí lesklých stropů.

Jak umýt lesk

Seznam vhodných chemických látek pro domácnost je malý. Pro praní lesklých stropů bez skvrn:

  • speciální aerosoly a spreje získané v oddělení domácností.Jejich rozsah není příliš velký. Zvažte jejich vlastnosti na příkladu originálního spreje "Edelweiss", navrženého6 pro čištění lesklého stropu. Instrukce indikuježe sprej neobsahuje korozivní kyseliny a jiné chemikálie, ale varuje, že před zahájením práce je lepší otestovat. K tomu se doporučuje nanášet malé množství spreje na nenápadnou část stropu a po 10 - 15 minutách vyhodnotit výsledek. Pokud PVC fólie nebo polyesterová tkanina nereagovala negativně, postupujte podle instrukcí.
  • mýdlové roztoky vyrobené z nádobí.To je výborný nástroj, který vám pomůže umýt tenký lesklý strop v kuchyni, protože dokonale rozpouští tuk. Je snadné připravit roztok: zředit trochu gelu ve vodě a dobře rozšlehat, dokud se nevytvoří pěna. Pěna a bude to jemná domácí chemie pro vysoce kvalitní čištění stropu ze sazí a tuků.
  • prostředky pro mytí oken . Perfektně se hodí k mytí zavěšeného lesklého stropu. Na rozdíl od spreje se nemusí stříkat přímo na povrch. Je lepší aplikovat na hadřík nebo houbu a poté otřít nátěr. Nezapomeňte na předběžný test - je také nutné, stejně jako u metody s mýdlovou vodou.
  • roztoky s nízkým obsahem alkoholu . Doma můžete použít vodku zředěnou čtyřikrát nebo amoniak rozpuštěný ve vodě rychlostí 1: 10. Tento roztok se aplikuje na měkký hadřík nebo houbu a pomáhá zbavit se stropu skvrn. Můžete použít alkoholové roztoky, pokud mytí mýdlovou pěnou vedlo ke vzniku skvrn.
  • čistá voda.Snad nejlepší způsob, jak umýt lesklý strop.Jediným požadavkem je, aby voda měla určitou teplotu v rozmezí 30 - 40 stupňů, ne vyšší. Příliš horká voda může zničit PVC fólii.

Promluvme si o materiálech, které lze použít k čištění lesklých povrchů

Vyberte dostupné nástroje

Při mytí lesklých povrchů se nevyžadují speciální kudrlinky. Dokonale vhodný flanel nebo mikrovlákno, pokud takový materiál není po ruce, použijte měkkou houbu na nádobí.

Důležité! Nepoužívejte kartáče, houby s tvrdým povrchem a netkané textilie, včetně gázy. Malé klky se mohou spokojit s leskem, je velmi těžké se jich zbavit.

Po umytí musíte lesklý strop otřít. Udělejte to buď na suché straně flanelu nebo mikrovlákna, nebo semiše. Ostatní materiály se nepoužívají.

Nepoužívejte mop nebo kartáč na dlouhou rukojeť. Můžete neúmyslně narazit na povrch a poškodit zranitelný povrch. Nejlepší cestou je štafle nebo stolička.

Spoty na natahovaném lesklém povlaku by se neměly silně otírat, pohyby rukou by měly být hladké, bez tlaku. Pokud používáte mýdlovou pěnu, je lepší se pohybovat rovně, aniž byste utíkali rukou v kruhu.

Vysavač a parní čistič

Ani jedno ani druhé zařízení nepovažujeme za vhodné čistit lesklý strop. Jeden nepřesný pohyb - a strop je poškozen. Na lesklých stropech se díky antistatickému účinku prach hromadíhorlivý, jako by tam byl. Parní čistič zvládne tkaniny a matné stropy, jsou odolnější vůči páře. Je pro ně lepší vyčistit koberec a raději neohrožovat stropy. Lesk - nátěr je drahý a elegantní, hrubé ošetření je kontraindikováno.

Zakázané prostředky

Některé známé detergenty mohou zničit lesk. Jedná se o potraviny a hydroxid sodný, všechny produkty s acetonem, různé čistící prášky s brusnými částicemi. Neměli byste experimentovat s "Belize" nebo peroxidem, není třeba nic jiného než mýdlo a slaná voda.

Jakýkoli nejdražší prací prostředek není vhodný pro praní lesklého povrchu. Je nepopiratelně obtížné vyrovnat se s rozvody, které i nekoncentrovaná pěna z pracích prostředků odchází.

Alternativa ke kamzíkům a klanům

Vlhké domácí ubrousky s alkoholem odvádějí dobrou práci při mytí lesklých stropů. Vhodné pro ubrousky určené pro mobilní telefony a monitory, obsahují malé množství alkoholu a nezanechávají ošklivé skvrny.

Závěrem, naše stanovisko

Po přezkoumání řady doporučení, jak správně prát lesklé střechy, jsme dospěli k závěru:

Lesklý nátěr je poměrně rozmarný a péče o něj by měla být profesionální.

Vědět, jak pracovat s různými materiály, a v případě selhání, bude škoda na jejich rozpočet. Souhlasím s placením služeb profesionálních specialistů v ČR. \ Tčištění není tak velké jako náklady na nový strop.