Jak umýt manšestrové kalhoty tak, že nejsou žádné kapely

Kalhotové kalhoty a jakákoli věc ze sametu jsou zvláště praktické a snadno použitelné. Jejich konstrukční rys spočívá na vyčnívajících vlasových pásech na přední straně tkaniny. Pevnost a pružnost samotného materiálu je dána jeho hustotou.

Současně zůstávají věci příjemné na dotek a prakticky se nedrží. Vzhledem k jejich vzhledu, manšestrové kalhoty vždy vypadají elegantní a elegantní. Jediné důležité nuance sametu je jeho požadavky na péči, protože pravidelné praní v pračce může poškodit tkaninu, zničit vizuální přitažlivost kalhot a dokonce změnit jejich barvu. Jak umýt sametové kalhoty v pračce tak, aby neexistovaly žádné pásky?

Pravidla pro přípravu sametových věcí pro praní

Ještě před zahájením přímého praní musí být sametové předměty očištěny od prachu, nití, vláken nebo jiných drobných odpadků. Pokud lze prach vyčistit štětcem nebo jemně uvolnit, pak se nitě a hromada buď protřepou nebo seberou pomocí speciálního válce s lepivou podložkou. Místo válečku můžete vždy použít lepivou stranuširoká lepicí páska. Lepicí strana se aplikuje na tkaninu a pak se odstraní nečistotami.

K boji proti závažnějším částečným nečistotám na kalhotách můžete použít mýdlový roztok a měkký kartáč nebo houbu. Velvet nelze silně otřít a zmáčknout. Pohyb houbou nebo kartáčem by měl být měkký a prováděný ve směru proužků. Ruční praní silně znečištěného oblečení je více opatrné pro věci vyrobené ze sametového kartónu než pračka se zvýšeným počtem otáček během odstřeďování. Odděleně stojí za to věnovat pozornost pracím prostředkům, ve kterých by neměly být bělicí a agresivní složky proti skvrnám.

Vlastnosti mytí rukou

Hlavním úkolem pečlivého praní sametových věcí je zamezit vzniku otlaků látky a posadit se. To je důležité nejen v procesu praní, ale také při spřádání již promytých kalhot. Před namočením se nejprve do nádrže dostane teplá voda a poté se připraví mýdlový roztok. Nejlepší je použít běžné mýdlo nebo jiné speciální činidlo pro jemné nebo rozmarné tkaniny.

Je také nemožné utřít hadřík rukama. Je lepší jemně otřít znečištěné plochy vlhkou pěnovou houbou nebo měkkým kartáčkem na oblečení. Po ručním mytí jsou sametové předměty také jemně opláchnuty v teplé vodě a zavěšeny, aby se nevyschly, aniž by se točily nebo se točily. V procesu oplachování v teplé vodě se doporučuje přidat trochu octa (asi 3 - 4)lžíce). Tento trik vám umožní zvednout hromadu sám, stejně jako lépe zachovat původní barvu produktu nebo dokonce osvěžit. Opláchněte velveteen lépe otočený naruby.

Výrobky z manšestru lze sušit ve svislé nebo vodorovné poloze, ale pouze přirozeným způsobem, bez použití vysoušeče vlasů, ventilátoru nebo jiného zařízení, včetně horkého železa.

Tajemství boje proti těžkému znečištění

Před praním silně znečištěných sametových předmětů je nutné je namočit do teplé vody s mýdlovou vodou a přidat odstraňovač skvrn pro náročné a velmi jemné tkaniny. Samotný postup nemůže trvat déle než 20 - 30 minut.

Pokud výsledek není přesně to, co se očekávalo, zašpiněný výrobek by měl být dodatečně namočen do teplé vody s přídavkem amoniaku (pro pět litrů vody potřebujete asi 3 až 4 kapky lékárenské substance). Namočení by nemělo trvat déle než 15 minut.

Většina sametové tkaniny se bojí používat agresivních čisticích prostředků a silného spřádání, díky čemuž může tkanina sedět, ztrácet svůj původní tvar a také měnit barvu.

Je možné prát sametové věci na stroji na psacím stroji?

Není-li možnost ruční praní sametových předmětů z jakéhokoli důvodu k dispozici, je přijatelné pečlivé praní stroje. V tomto případě mohou být pro mytí mořených mýdel použity pouze tekuté prací prostředky bez zvláště agresivních složek.bělidlo. Také je nutné upustit od používání kondicionérů na prádlo. Místo toho, ve fázi oplachování ve speciálním prostoru pro klimatizaci, je lepší přidat 3 - 4 lžíce 9% octa. Voda na mytí by měla být měkká (ne příliš tvrdá).

V programu režimů je třeba zvolit „ruční mytí“ a nutně program bez odstředění. Umyté věci je možné sušit ve vertikální nebo horizontální poloze, ale druhá možnost je opatrnější. Výrobky samotné ve fázi sušení by měly být umístěny v dostatečné vzdálenosti od topných zařízení a místnosti by měly být větrány častěji.

Další doporučení pro sušení corduroy

Kromě zavěšení na laně nebo položení na rovné vodorovné povrchy mohou být výrobky z velveteenu sušeny ručníkem. V takových případech je věc položena na horní část ručník a pak jemně a pevně zkroucená. Příliš mnoho mačkání může způsobit podlitiny. Pro zlepšení účinnosti této metody může být postup opakován, ale s suchým základem. Místo ručníku můžete použít tlusté listy. Pokud se věci suší svisle, je lepší je umístit na ramínka nebo speciální držáky kalhot.

Osvědčené tipy

Je-li třeba vyžehlit sametové kalhoty, mělo by se to provést z nesprávné strany a vždy přes gázu. Je důležité žehlit na zcela rovném a měkkém povrchu s nízkou teplotou.režimu.

Po vyžehlení předmětu lze z přední strany zpracovat měkkým kartáčkem.

Zarovnejte záhyby pomocí páry. Za tímto účelem je věc zavěšena na ramínkách a pečlivě ošetřena parníkem. Díky tomu se tkanina stane mnohem měkčí a příjemnější na dotek.