Jak umýt měkké hračky

Při nákupu vašeho dítěte další měkké hračky, je důležité okamžitě určit, jak bude vyčištěn nebo umyt. Koneckonců, dítě nemůže jen tak sednout si s měkkým přítelem kolem sebe, zatímco sleduje karikatury, ale také ho přetáhne na ulici, zahodí, hodí, atd.

Proto byste neměli být překvapeni, pokud jednoho dne zjistíte, že se oblíbená hračka vašeho dítěte stala špinavou. Navíc nahromadila hmotu všech druhů mikroorganismů.

Hračky můžete umýt v pračce nebo ručně. Druhá možnost je však nejvhodnější pro produkty, které mají různé části (tlačítka, "nosy", "oči" atd.) A stroj je může jednoduše poškodit.

Každá běžná hračka (z hlediska nákladů) má svou vlastní značku, která ukazuje všechny podmínky pro její normální praní. Pokud jsou nějaké, je důležité si pamatovat hlavní věc - režim praní by měl být velmi jemný!

Použitý prášek by neměl obsahovat nečistoty na bázi zeolitů, fosfátů. Nejlepší je koupit specializované - vytvořené jen pro mytí hraček. V opačném případě hrozí riziko alergické reakce u dítěte.

Voda v pračce by měla mít teplotu nejvýše 35 stupňů.

Ale ! Nestojí to za tozapomeňte, že klíště mohou žít v dětských hračkách. A zničit ho může buď jen velmi nízká nebo velmi vysoká teplota. K tomuto problému se však vrátíme později.

Nejlepším řešením je nainstalovat další režim máchání spolu s přidáním malého množství prášku pro mytí dětského oblečení. Tím bude hračka co nejjemnější a nejčistší.

Pamatujte ! Po umytí mohou hračky měnit barvu, tvar a lehce vyblednout. Koneckonců, zpravidla obsahují spoustu barviv a pokud je jejich kvalita nízká, pak je voda garantována. Řešením je nákup kvalitnějších hraček.

Sušení umytých výrobků by mělo být prováděno v teplém, dobře větraném prostoru. Závěsná hračka je nutností. Ale! Je-li "zvíře" svázané, je zakázáno ho zavěsit, protože nitě se mohou jednoduše natáhnout a dar bude prostě muset být vyhozen.

Ne každá hračka může být vložena do pračky. Zvláště pokud je příliš velký. Proto je nutné tyto věci čistit ručně. Navíc systematicky.

Je to důležité ! Zkušení alergici doporučují mytí dětských měkkých hraček neřezaných 2krát za 7 dní. Jinak opět zvyšuje riziko alergické reakce u dítěte.

Pravděpodobně se jedná o nejvýznamnější okamžiky, které je třeba vzít v úvahu při čištění hraček pro dítě. A teď se zabýváme podrobnějšími způsoby mytí měkkých medvědů a králíků.

Ruční mytí: základní pravidla

Nestojí za tonaštvaný předem, ale mnoho měkkých hraček nelze prát v pračce. Proto je nutné stanovit hlavní pravidla mytí rukou. Navíc nejsou téměř žádným způsobem horší než automatický režim.

Pokud je hračka malá a můžete ji bez jakýchkoli problémů vytlačit rukama, nemá žádné malé prvky, které by se daly snadno odtrhnout - nespěchejte připravit „myčku“, ale použijte následující tipy:

 • Zahřát a nalít tolik vody do čisté nádoby podle potřeby, aby se hračka zcela ponořila;
 • Vezměte mýdlo na dítě nebo jemný prací prostředek, mýdlo si ruce na hračku, poslat zpět do kontejneru na půl hodiny;
 • Pokud to materiál materiálu dovoluje, otřete ho štětcem střední tvrdosti (pouze s velmi silným znečištěním);
 • Nyní je čas opláchnout výrobek. Musí být vyroben pod proudem teplé tekoucí vody, aby nezanechal jednu kapku mýdla nebo prášku;
 • Poslední etapou je vytlačit zbývající vodu a „poslat“ hračky na slunce, nebo na baterii k sušení.

Toto jsou „základní“ doporučení. Tam jsou ještě některé jemnosti čištění měkkých hraček, které jsou také stojí za to věnovat velkou pozornost ručnímu mytí:

\ t
 • Pokud jsou hračky určené pro rozvoj jemné motoriky u dítěte vymazány, stojí za zmínku, že mají uvnitř koule. Proto je lze čistit pouze suchými metodami, je zakázáno je otírat, a ještě více v psacím stroji, protože švy se mohou rozbít a riskujete, že posíláte „domácí zvíře“ do popelnice, ale taképroblémy s nákupem pračky;
 • Pokud hračka „mluví“ nebo „zpívá“, bude třeba provést malou „operaci“ - opatrně přišijte švy, vyjměte baterie a elektronickou řídicí desku. Po čištění opět zaslat "mazlíček" do sucha, pak - vrátit všechny elektronické komponenty na místo a šít;
 • V případě, že se na medvědě nebo medvědě objevují tukové skvrny (což je zcela možné), je třeba se jich nejprve zbavit. Optimální směs pro čištění - lékařský alkohol nebo mycí prostředek. Po vyčištění tuku se hračka smaže běžným způsobem;
 • Pokud je výrobek vyroben z úpletu nebo veluru, nemá výplň ani malé části, pak se můžete uchýlit k praní v psacím stroji. Ale! Před praním je důležité dát výrobek do speciální sítě, která se prodává v jakémkoliv obchodě s železářským zbožím, a používá se k praní jemných předmětů, pokud má hračka další prvky, síťovina jim nedovolí, aby se během mytí uvolnily - stačí je sešit. Toto je další plus této metody;
 • Měkké hračky pro děti nelze umýt běžnými prášky! Je nutné užívat výhradně dětské prášky, které neobsahují účinné látky a fosfáty. Volitelně můžete použít strouhané mýdlo;
 • Po dokončení mytí rukou musí být každá hračka důkladně opláchnuta. Pokud neodstraníte všechny „gumy“může dítě zažít alergickou reakci na ně;
 • Existují některé produkty, které mají elektronickou „vycpávku“ od hlavy až k patě. Šít a šít nebude fungovat. Proto v tomto případě stojí za to se uchýlit k suchým metodám "praní".

Shrnutí, je třeba poznamenat, že ruční mytí je samozřejmě dobrým řešením, ale je důležité ozařovat hračky křemennou lampou alespoň jednou týdně, protože pouze to může zcela „odstranit“ všechny mikroorganismy z povrchu výrobku.

Mazání v pračce

Ve skutečnosti se s takovým praním nebude hádat. Je však vždy důležité dodržovat určitá pravidla a dodržovat bezpečnostní opatření, aby se nepokazila ani pračka ani hračky.

Pokud se i vy budete držet tohoto krátkého seznamu tipů, vaše dítě bude mít jistotu, že se bude radovat z „nového“ pohledu svých „přátel“ a ušetříte čas a peníze na nákup nových hraček:

 • Než odešlete měkkou hračku na buben, pečlivě prostudujte štítek, který je k němu přišit. Koneckonců ne každá hračka je tímto způsobem vymazána - opakujeme;
 • Výplň, elektronická výplň a baterie - měli byste na ně vždy pamatovat. Pletené, prané, sušené - sešívané;
 • Mřížka je náš "přítel". Pomáhá umýt jemné předměty;
 • Delikátní režim je další pomocník. Použijte jej při mytí;
 • Šampon a mýdlo jsou dobré, ale můžete si koupit speciální dětský prášek, který neobsahuje škodlivé látky;
 • Zbytkylátky pro praní musí být čištěny v režimu dvojitého máchání;
 • Mytí by mělo být prováděno v teplotním režimu maximálně 40 stupňů (není-li uvedeno na štítku). V případě potřeby můžete nastavit 55-60 stupňů, ale pak byste si měli přečíst recenze o konkrétním materiálu na internetu;
 • Lisování hraček se strojem nestojí za to - můžete deformovat tvar výrobku nebo trvale poškodit hračku. Ujistěte se, že se medvěd neotočí do zajíce;
 • Měkké hračky je nutné sušit pouze v zavěšeném stavu, nad horkými trubkami nebo na slunci. Jinak je zaručena deformace výrobku.

Dodržováním těchto doporučení můžete nejen rychle a jednoduše umýt své oblíbené hračky, ale také je nedeformovat. Vydrží mnohem déle a každý měsíc nemusíte kupovat nové.

Co dělat, pokud je hračka kontraindikována k mytí

Existují hračky, které je naprosto zakázáno umýt. Ani v rukou, ani v pračce. Důvody mohou být různé - velké velikosti, speciální typy výplní atd. Podívejme se tedy, jak je lze vyčistit jinými metodami.

Proces je následující:

 1. Je odebráno velké polyethylenové sáček;
 2. V něm je umístěna hračka tak, aby zůstal volný prostor;
 3. Na každou velkou hračku se nalije asi 200 gramů škrobu nebo sody;
 4. Taška je pevně svázaná, je několik minut intenzivně šlapána;
 5. Znečištění bylo vyčištěnokartáčování.

Je to důležité ! Pokud je výrobek velmi velký a není možné jej umístit do sáčku, můžete použít vysavač. Pouze kartáč by měl být měkký, dostatečně široký. Nejlepší volba - kartáč na čištění čalouněného nábytku.

Má-li vysavač regulátor výkonu, měl by být nastaven na minimum, aby nedošlo k poškození malých prvků hračky. A teď se podíváme na stůl, kde jsou uvedeny textilní hračky, a na nejúčinnější způsoby jejich čištění.

Druh materiálu Metoda očisty

Plst Mycí houba by měla být mýdlová. Pak co nejvíce vytlačte všechny pěny, vlhkost, otřete špinavé skvrny na hračce.

Nyní musíte vzít novou houbu, navlhčit ji ve vodě, otřít hračku, opláchnout a opakovat postup, dokud se nečistoty úplně neodstraní.

Poté můžete hračku určit na slunném místě nebo ji umístit na topné zařízení. Nechte zcela vyschnout.

Kulová výplň nebo hračka má lepené části V pánvi musíte sbírat teplou převařenou vodu, přidejte k ní dětský šampon a pak důkladně promíchejte.

Poté musíte sbírat výslednou pěnu na houbu a opatrným pohybem otřít kontaminovaná místa na hračce. Dokud nejsou zcela čisté.

Nyní je třeba výrobek osušit ručníkem, aby zcela absorboval vlhkost.

Dále je třeba hračku rozložit na slunci neboumístěte do blízkosti baterie, soustřeďte se až do úplného vyschnutí.

V případě, že hračka „získala“ žluté skvrny (hlavním důvodem je stáří), před čištěním by se problémové oblasti měly namočit v citronové šťávě, vysušit a teprve potom se omyjí. Jakmile skvrna zmizí, můžete začít čištění pomocí výše uvedených metod.

„Prachové roztoče“

\ t

Podle statistik má každá druhá měkká hračka roztoče a jiné škodlivé mikroorganismy, které by mohly poškodit zdraví dítěte. Proto se jich musíme zbavit.

Doporučení jsou následující:

 • Malé hračky by měly být pravidelně umývány při teplotě 75 ° C. Ruční i psací stroj;
 • Pokud etiketa zakazuje, výrobek by měl být vložen do plastového sáčku a jeden den uložen do mrazničky;
 • Nejjednodušší je vysávat velmi velké hračky a nechat je na jeden den na otevřeném balkonu (pokud je venku venku).

Vlastně všechno. Tato doporučení by vám určitě měla pomoci.