Jak umýt natažené stropy?

Jak a jak prát strop stropu, aby nedošlo k poškození nátěru, aby nezanechaly skvrny a stopy pracího prostředku? Existuje několik způsobů, všechny jsou velmi jednoduché. Stretch stropy - obchod, protože jejich instalace nejen zdobí a zlepšuje místnost, ale také výrazně zjednodušuje čištění.

Podle doporučení montážních společností nevyžadují napínací stropy, zejména matné, žádnou údržbu. Nechte se však pochybovat. Ano, matná povrchová úprava nezanechává skvrny jako lesk, časem žlutá, ale není chráněna před skvrnami v domácnosti. A dokonce i schopnost odpuzovat prach je charakteristická pro matný povrch není vždy - výměna stropu na balkóně, si všimnete v průběhu času, že nátěr je stále zaprášený. Je třeba vyčistit strop natažený matný, který doporučujeme udělat.

Jednoduchá diagnostika

 1. Pečlivě zkontrolujte matný povrch. Určete množství práce.
 2. Pokud potřebujete jen osvěžit povrch - stačí vám jen suché čištění.
 3. Pokud provádíte "diagnostiku" v kuchyni, možná jste našli šmouhy, saze nebo tukové skvrny - zde, bez použití jakýchkoli složek detergentu.
 4. Stopy špinavých vodních kapek se mohou objevit v koupelně - zvládneme to taky.
 5. Na balkoně a mimo pokoje (verandy,může dojít ke kontaminaci prachu. Měly by být odstraněny.

Vizuálně, mytí a čištění vypadá děsivě, ale ve skutečnosti je vše jednoduché. Moderní technologie výroby matných povlaků je činí téměř nezranitelnými vůči znečištění a ty, které vznikají náhodou, se snadno odstraní.

Příprava inventáře a vlastní nálada

Připravte měkké flanelové ubrousky, několik. Pro praní natahovacích stropů bez matrací jsou ideální. Jako alternativu můžete použít houbu na nádobí, semišovou tkaninu. Pokud jsou na farmě jednorázové ubrousky pro utírání monitoru, telefonu, televize, to je v pořádku. Jsou ideální pro čištění stropu s protaženým matným povrchem.

Důležité!V žádném případě se nepokoušejte čistit strop kartáči nebo jinými tvrdými předměty - povrch se může snadno zhoršit a při nadměrném horlivosti se dokonce rozbije.

Mnoho firem dává klientovi speciální rukavice pro čištění napínacího krytu a mycího spreje. Pokud máte takový bonus od výrobců - otázka detergentů zmizí. Pokud se produkty péče nevzdaly, nenechte se odradit, hledejte mezi těmi, které jsou v domě k dispozici.

Budete potřebovat:

 • čistá voda. Zvláštní pozornost věnujte teplotě - nesmí překročit 35 - 40 stupňů;
 • detergent na mytí nádobí nebo vysoce kvalitní prací prostředek;
 • amoniak;
 • sprej pro mytí oken;
 • houby a hadry, které jsme zmínili výše;
 • závažných přípravků potřebují štafle nebo vhodnou stolici. Ve vzácných případech potřebujete vysavač.

Teď o své náladě. Neměli byste se dostat do práce, pokud jste velmi nervózní nebo rozzlobený - nenapravitelná energie k něčemu, stropy by měly být čištěny pomalu, bez tlaku, velmi pečlivě.

Jak prát: stupně a typy čištění

Čištění matného stropu může být suché a mokré. Suché čištění je vhodné pro balkonové stropy, pro nátěry v obývacím pokoji a ložnici, kde je třeba lehce osvěžit povrch. Na balkoně doporučujeme použít vysavač.

Držte kartáč po celou dobu vpravo, od matného povrchu. Dokonce i náhodný dotek může narušit integritu a beznadějně zničit strop.

Není nutné používat vysavač v obývacím pokoji a ložnici - jen stojan na žebříku, otřete povrch suchým hadříkem, to stačí.

V koupelně a v kuchyni, kde se nejčastěji vyskytují skvrny, může být zapotřebí mokré čištění matných stropů. Použijeme mírně odlišný scénář:

 1. Připravte promývací komplex. Ve vodě přidejte trochu gelu na nádobí nebo prací prášek. Rozpustný za vzniku husté pěny. Pro praní je to přesně ta pěna, která bude potřebná. Aplikujeme ji na měkký hadřík a otřete nečistoty.
 2. Než začnete odstraňovat skvrny, používejte lékařské gumové rukavice, které se pevně dotýkají ramene.
 3. S měkkými pohyby, bez tlaku, otřete povrch- první mýdlová pěna, pak čistá voda.
 4. Poslední fáze čištění stropu - tření. Udělej to se semišovou tkaninou.

Obvykle na matném povrchu nezůstávají skvrny. Ale pokud to přehánějí koncentrací detergentu, mohou se objevit. V tomto případě bude nutné zpracování opakovat. K odstranění skvrn doma použijte roztok čpavku v ředění 1: 10. Další možností je nepoužívat mýdlovou vodu k čištění, ale okamžitě dostat čistič oken nebo drahý sprej pro natahovací nátěry.

Matný strečový strop se vizuálně podobá obílenému. Vytváří v domě teplo a pohodlí, což vám ušetří oficiální lesklé nátěry. Péče o něj není obtížná, jste přesvědčeni. Vybavte svůj domov komfortem - to je důležité pro dobrý život.