Jak umýt paruku z umělých vlasů

Je nutné se starat o paruku z umělých vlasů o nic méně než o přírodní vlasy. Na paruku se nedeformuje, musí být uložena na figuríně. Mytí umělého příslušenství je nejen možné, ale nutné.

Stejně jako běžné vlasy je paruka kontaminována mazem, lupy a prachem, který se hromadí na povrchu každého vlasu a na základně výrobku.

Kdy se má paruka prát?

Čištění umělých vlasů závisí na mnoha faktorech, zvažujte je:

 1. Frekvence opotřebení. Pokud budete nosit paruku každý den, pak je třeba umýt každých 10-15 dnů (je lepší mít několik paruky, takže je opotřebení méně). Paruku, kterou často nenosíte, je třeba ji jednou za 2 až 4 měsíce natáhnout, abyste ji osvobodili od prachu, který bude mít čas se během této doby usadit.
 2. Umělé délky vlasů. Dlouhé vlasy jsou špinavé mnohem rychleji než krátké vlasy, takže je třeba je umýt častěji.
 3. Materiál, ze kterého je paruka vyrobena. Výrobky ze syntetických vláken jsou velmi rychle kontaminovány, takže při častém používání se často čistí.

Pořadí mytí paruky doma

Paruka by měla být velmi pečlivě umyta. Samozřejmě, že je lepší dát ho odborníkům na čištění, alemytí umělých vlasů ročně má asi 6-10 krát (nebo ještě více), což je poměrně drahé. Chcete-li paruku řádně umýt doma, postupujte podle základních pravidel:

 1. Před praním připravte příslušenství. Vlasy opatrně rozčesávejte z hrotů k základně paruky. Pokud se na výrobku vytvoří uzliny, musí být ručně rozmotány, aby nedošlo k poškození nebo roztržení svazku s vlasy.
 2. Vytočte nádobu s vodou (teplota 30-40 ° C). Umělé vlasy nemohou být vystaveny vysokým teplotám, takže voda je používána mírně teplá.
 3. Nalijte malé množství šamponu do nádoby s vodou. Šampon je třeba použít speciální, pro paruky ze syntetických vláken, pokud to není, pak nalijte další pro jemné vlasy. Můžete si koupit šampon v každém internetovém obchodě, který prodává paruky (sekce související příslušenství), nebo pravidelný obchod se zbožím z umělých vlasů.
 4. Dalším krokem je protřepání šamponu v pánvi. Poté by měla být připravená paruka pečlivě umístěna do mýdlové kapaliny. Nechte produkt 5-10 minut, aby veškerá nahromaděná nečistota byla mírně mimo vlákna. Vlasy potřebují trochu rukou, ale je to velmi snadné, jako kdybyste si umývali pravé vlasy.
 5. Po všech postupech mýdla by měl být produkt opláchnut v tekoucí vodě. Nejprve použijte teplou vodu, na konci oplachování můžete opláchnout mírně studenou vodou.
 6. Aby byly umělé vlasy měkké, můžete použít přírodní balzám na vlasypoužití.

Paruka ze syntetického sušení

Poté, co jste umyli paruku, měli byste ji určitě sušit:

 1. Za prvé, voda z paruky by měla dobře odtékat. K tomu rozložte ručník na vodorovný povrch (stůl, žehlicí prkno), na něj umístěte umytý výrobek. Na několik hodin je voda zcela absorbována v ručníku.
 2. Když je tekutina zcela vypuštěna, měla by být na hlavu figuríny umístěna paruka, aby vlasy přirozeně zaschly.

Důležité!V žádném případě nepoužívejte sušičku k sušení, syntetická vlákna se začnou tavit a deformovat.

Péče po mytí a sušení paruky

Základní tipy na péči o syntetickou paruku po umytí a sušení:

 1. Bez ohledu na to, jak pečlivě umýváte výrobek, během mytí se vlasy v každém případě zamotají. Vezměte železnou hřebenatku a začněte česat vlasy z hrotů. Aby se usnadnilo hřeben, použijte rozprašovač k rozmotání vlasů.
 2. Zamotané chlupy musí být rozmístěny ručně, jak již bylo naznačeno ve fázi přípravy paruky pro praní.
 3. Je nemožné zkroutit umělé vlasy kleštěmi, žehlit, budete kazit materiál, ale nelze jej obnovit, musíte si koupit novou paruku.

Doporučení pro péči o syntetické paruky

Aby bylo možné prodloužit používání umělých vlasů, je třeba se o výrobek náležitě starat. Mezi běžné tipy patří:

 • česání paruky je velmi vzácnéhřebenatka;
 • je třeba ji uložit na hlavu figuríny nebo uzávěru, aby neztratila svůj tvar. Uvedení do obalu, zkroucení je přísně zakázáno, budete výrobek pokazit a nebude vhodný pro další použití;
 • make-up skvrny jsou odstraněny zubním kartáčkem, s použitím malého množství šamponu, aby nedošlo k úplnému umytí produktu;
 • paruka nemůže být umístěna na slunci, aby nevyhořela, a vlákna se nerozkládají pod vlivem tepla. Také neumísťujte do blízkosti umělých zdrojů tepla (různé typy ohřívačů);
 • používají k čištění speciální paruky, které zachovají trvanlivost syntetických vlasů;
 • tak, aby na paruku sedělo méně prachu, hodil na něj malý světlý šál.

Dodržování jednoduchých pravidel zachová vzhled a čerstvost paruky z umělých vlasů, prodlouží její používání a vy budete zářit dobře upraveným a krásným účesem.