Jak umýt pěnovou gumu

Jakákoli věc, která se často ani nepoužívá, se časem znečišťuje. Každá hospodyně proto dříve či později vyvolává otázku jejího mytí. Každý z nás však ví, že ne každý výrobek lze prát

. Pokud se něco s výplní, musíte znát jeho vlastnosti, aby se ujistil, že po kontaktu s vodou, výrobek nebude zhoršovat. Je možné smazat pěnovou gumu a jak to udělat správně, analyzujme hlavní body.

Je možné umýt věci na pěnové gumě

Odborníci nedoporučují mytí pěnových předmětů. Tato víra je odůvodněna vlastnostmi pěnové gumy, jejíž hlavní vlastností je její porézní struktura, díky které se dosahuje objemu a měkkosti výrobku. Tato vlastnost však činí materiál velmi křehkým.

Odkaz : pěnová pryž je měkká polyuretanová pěna, která se skládá z 90% vzduchu.

Voda, vstupující do dutiny z pěnové gumy, absorbuje všechny její vlastnosti: pěnová pryž se deformuje, ztrácí se její elasticita. Proto k čištěníPěnový materiál a zároveň zachovat všechny vlastnosti materiálu, je samozřejmě lepší poslat výrobek do čistírny, kde budou skvrny odstraněny opatrně bez poškození. Ale ne každý může předat například obrovskou matraci, kde se provádí takové čištění. Proto, pokud je to opravdu nutné (protože nějakým způsobem je třeba se zbavit nečistot), pěnová guma může být umyta doma, ale musíte jednat velmi opatrně.

Skutečnost:Je velmi snadné ručně odstranit prach a mazivo z pěnové pryže. Pěnová pryž je však křehký materiál, a proto vyžaduje opatrnou manipulaci.

Základní požadavky na mytí pěnové gumy:

 • dodržujte teplotní režim: voda na mytí by neměla překročit 40 stupňů;
 • hnětení, mačkání, ohýbání materiálu nemůže;
 • zbavit produkt přebytečné vlhkosti, musíte jemně tisknout dlaněmi na předmět, nebo nechat vodu stékat sami;
 • řiďte se pokyny pro praní na štítku.

Optimální čistič pěny by měl být snadno omyvatelný, s nízkým pěněním, účinný. Vhodné pro tento účel:

 • prací prášek pro mytí dětí;
 • tekuté mýdlo;
 • mýdlo na prádlo;
 • Mycí gel.

Mýdlo

Mýdlo je jedním z nejúčinnějších prostředků pro mytí takového syntetického materiálu. Prostředky se nanášejí na dobře promočený materiál. Není třeba třít mýdlo po povrchu - stačí použít pěnovou kompozici rukama, s lehkými masážními pohyby. Po aplikaci mýdlového koncentrátuponechte po dobu 10-15 minut, aby byl subjekt dobře promočený, a pak promyt ve vodě.

Prací prášek

Pokud používáte prášek, je lepší připravit pěnu v oddělené nádobě, než kropit pěnovou gumu práškem. Tento čisticí prostředek velmi silně zpěňuje, což ztěžuje postup oplachování. Proto nejprve rozpusťte prášek ve vodě a vyčistěte všechny znečištěné oblasti pěnou. A pak důkladně opláchněte vodou ze sprchy.

Tip: Po promytí dobře umyjte produkt tak, aby se patogenní mikroflóra uvnitř pěnové gumy nevynásobila.

Gel pro mytí nádobí

Přípravek na mytí nádobí by měl být zředěn vodou a otřen houbou nebo štětcem jemnými pohyby do kontaminovaných oblastí. Po odstranění nečistot důkladně opláchněte místo vodou.

Jak nejlépe umýt pěnový kaučuk: ručně nebo psacím strojem

Pěnová pryž může být úspěšně omyta v pračce a rukou. Jak si vybrat vhodnou metodu? Je to jednoduché: vše, co se vejde do stroje, omyje. Hromadné předměty by měly být umývány ručně, umývat pouze kontaminované oblasti.

Tip : hlavním kritériem pro psací stroj je to, že pěnový výrobek by neměl být zmačkaný, protože by to mohlo způsobit deformaci výrobku během praní. Pro automobily vhodné dětské hračky, polštáře, dekorační předměty s pěnovou výplní. Ale matrace, pohovka pokrývá lepší mytí rukou.

Pravidla pro ruční mytí:

 • pěnová pryž položená na vodorovné plošepovrch;
 • výrobek je dobře navlhčen vodou a začíná „podvádět“ rukama, jako by to bylo hnětení těsta;

Tip: před praním důkladně rozšlehejte výrobek - z něj bude vycházet velké množství prachu, které nebude třeba znovu vymyt.

 • Poté, co je pěna dostatečně vlhká, se na povrch, který se otírá houbou nebo štětcem, nanese čisticí prostředek. Je lepší používat mýdlo nebo gel - rychleji se vymývají. Můžete dokonce použít mycí prostředek nebo běžné mýdlo na prádlo;
 • když pěna pokrývá celý povrch pěnové gumy, ponechá se půl hodiny, aby se umožnilo působení činidla;
 • po důkladném opláchnutí jemně zmáčkněte věc, aniž by se točila;

Poznámka : nikdy neodšroubujte pěnové gumy. To deformuje a slzy to. Pro pěnovou gumu je vhodné pouze snadné otáčení.

 • Po umytí nechte vodu zcela vypustit.

Lze prát v pračce:

 • ležela ve stroji pěnová pryž;
 • místo prášku se používá tekuté mýdlo nebo gel;
 • praní se provádí v jemném režimu při teplotě 30 až 40 ° C;
 • otáčení nastaveno na 600 nebo 800 otáček;
 • pěnová pryž se několikrát opláchne;
 • ve stroji není možné sušit pěnovou gumu.

Jak sušit pěnovou gumu po umytí

Hlavní problém při mytí pěnové gumy spočívá v poslední části praní tohoto materiálu. Vzhledem k tomu, že pěnová pryž nemůže být zkroucena, je nejlepší ji nechat na rovném povrchu tak, aby samotná vodasklo a věc postupně vyschla. Současně je nutné suchou pěnu zcela vyschnout, protože po vyschnutí zůstane její tvar stejně jako při sušení.

Aby mohla velká část vody rychle proudit z pórů pěny, musí po opláchnutí zanechat předmět v lázni nebo v dřezu. Když je jeho hmotnost mnohem jednodušší, může být pěnová pryž položena na dobře větraném teplém místě. Během sušení musíte výrobek pravidelně otáčet v různých směrech tak, aby všechny části nebyly časem vlhké.

Důležité!Nikdy nenechávejte pěnovou gumu v blízkosti baterie ani na přímém slunečním světle.

Více dutin uvnitř pěnové gumy vám umožní rychle se zbavit vody. Proces sušení však trvá poměrně dlouho.

Souhrnně řečeno, stojí za to říci, že při každém novém praní ztrácí pěnová pryž své vlastnosti. V každém případě, bez ohledu na to, jak pečlivě je mytí, věc ztratí své dřívější formy a už nebude tak elastická. Proto se polyuretanové pěnové výrobky nejlépe čistí pomocí vysavače nebo čistírny. Malé množství nečistot k mytí s mýdlovým roztokem, který se aplikuje pouze na skvrnu, a není namočit věc úplně. Tak ušetříte pěnovou gumu v reprezentativní podobě co nejdéle.

Jak umýt pěnu z podprsenky

Mytí takové choulostivé věci jako podprsenky také vyžaduje určité znalosti. Hlavní funkcí živůtku je podpora hrudníku. Z formulářepoprsí závisí na celkovém vzhledu ženy. A bude to velmi nešťastné, když ztratí svůj tvar po mytí a stane se nevhodným pro nošení. Aby se tomu zabránilo, podprsenka, která má pěnové vložky (které dávají prsu velkolepý vzhled), by měla být umyta při teplotě ne vyšší než 40 stupňů s jemným režimem.

Pračku neporušujte jinými věcmi - podprsenka může ztratit tvar pod tíhou velkého množství věcí.

Odkaz:30 - 40 stupňů - tato teplota je nejužitečnější z hlediska ekologie.

Z pracích prostředků je lepší dávat přednost tekutému prášku nebo tekutému mýdlu. Tyto prostředky jsou lépe rozpuštěny ve vodě a vymyty z prádla. Kromě toho gely omývají nečistoty mnohem lépe než prášky.

Při výběru ručního mytí je třeba vzít v úvahu, že během zákroku nelze podprsenku zkroutit, vylomit, silně rozdrcit. Stačí jen lehce opláchnout spodní prádlo, aby se zabránilo deformaci pěnové gumy.

Po umytí se živůtek položí na rovný povrch a čeká na úplné vysušení.

Tip: podprsenku nesušte na baterii, v pračce ani na přímém slunci.

Jak prát pěnovou gumovou podušku

V pěnových polštářích se hromadí velké množství prachu. Pokud se ho nezbavíte, můžete poškodit zdraví. Proto, ať je to jakkoli, polštáře z pěny by měly být umyty. Nejčastěji se to provádí pomocí automatu a prášku

Tip : nejlepší pro pranípoužijte tekuté mýdlo, které nevytváří bohatou pěnu a rychle se opláchne.

Stejně jako všechny výrobky z polyuretanové pěny, je třeba polštářky umýt při teplotě 40 stupňů. A přestože je pěnová pryž trvanlivým materiálem, ale pokud začnete prát při vyšší teplotě, pak pravděpodobně polštářek okamžitě ztratí svůj tvar a pružnost. Takové věci nebude možné použít pro každodenní život.

Nejlepší je nastavit jemné praní na psacím stroji. Vzhledem k tomu, extra pěna s obvyklým počtem oplachů nemůže jít pryč, měli byste se postarat o další oplachování. Počet otáček během odstřeďování je malý. 600 nebo 800 je dost, nic víc. Nelze sušit v pískové gumě psacího stroje, protože ztrácí tvar. Po umytí by měl být polštář položen na ručník na podlaze a ponechán zcela vyschnout.

Je-li polštář malý, můžete jej prát ručně. K tomu, ve velké nádobě zalijeme teplou vodou, ředíme tekutým detergentem. Polštář se umyje, rozdrtí ho rukama, dokud nejsou všechny nečistoty z něj čisté. Tak, že její forma netrpí, nemůžete zmáčknout polštář a udržet ji ve vodě příliš dlouho. Po umytí necháme produkt přirozeně zaschnout.