Jak umýt pletené věci

Při mytí pletených předmětů je důležité nejen odstranit znečištění, ale také zachovat hladkost samotných vláken. Zároveň by se materiál neměl stát hrubým a samotná věc si musí zachovat své původní formy a velikosti. Pouze pokud se budete řídit pravidly péče, můžete očekávat, že váš oblíbený svetr, šátek nebo jakýkoliv jiný atribut pleteného šatníku bude trvat déle než jednu sezónu, při zachování jasu barev a hmatového vybavení bez mnoha kolíků.

Obecná pravidla pro ošetřovatelství

Jedním z povinných požadavků na péči o pletené předměty je volba detergentu. Je lepší, když se jedná o kapalné gely, které nejen odstraňují skvrny, ale také si zachovávají původní elasticitu samotných vláken. Současně je barevné schéma stále jasné a čisté. Gel můžete nahradit šamponem nebo strouhaným dětským mýdlem. Použití pracího prášku (dokonce i nejměkčí a nejbezpečnější) přispívá k hromadění částic na povrchu vláken, ze kterých se materiál stává hrubým a nepříjemným na dotek.

Při použití tekutých pracích prostředků je nejprve nutné jej zcela rozpustit v teplé vodě a teprve pak namočit věci samy. Voda současněby měl být zahříván na 35 - 40 stupňů. To platí jak pro praní, tak i pro oplach, protože pletené věci reagují velmi špatně na změny teploty. Mytí by mělo probíhat rychle, bez dlouhého namáčení a oplachování, protože v takových případech se věci rychle opotřebovávají a ztrácejí svou původní přitažlivost. Mezi stroj a ruční mytí je lepší zvolit poslední možnost.

Zásady přípravy pletených výrobků pro praní

Jedním z hlavních problémů aktivního používání pletených věcí jsou vytvořené pelety. Aby se výrazně snížil jejich počet, stojí za to připravit přípravu produktů pro nadcházející mytí.

K tomu je svetr nebo jiný pletený atribut položen na rovném vodorovném povrchu a jemně česán plochým hřebenem se vzácnými zuby. Pohyb by měl být proveden ve směru délky a vždy proti hromadě. Je to tento trik, který zachrání věci od vyskakování. Umyjte výrobek a otočte se naruby.

Nejprve se do velkého povodí natáhne dostatečné množství vody a vybraný prací prostředek se rozpustí. Míchání a bití rukama, můžete vytvořit pěny. Poté je věc sama namočena do vody tak, aby byla úplně zakryta a ponechána po dobu 10 - 15 minut. Pak výrobek potřebuje trochu vrásky, ale ne silně se třel, aby nedošlo k deformaci vláken. Pokud se voda během procesu mytí ztmavne, měla by být vypuštěna a nahrazena čistou vodou (rozpouštěcí prostředekpředtím, než to dáte. Namísto úzkého tření vláken je lepší je několikrát stlačit rukama.

Zásady oplachování a sušení

Vzhledem k měkkosti vláken a jejich zranitelnosti vůči hromadění cizích složek by mělo být provedeno důkladné opláchnutí pletených předmětů. Dokonce i minimální zbytky mýdla mohou narušit strukturu vláken a ztrácejí svou pevnost a pružnost, což znamená, že svou oblíbenou věc rychle přemění na beztvarou.

Při oplachování pletených předmětů je nutné vodu vyměnit nejméně třikrát. Při posledním opláchnutí vodou je nutně přidáno jedno víčko kondicionéru pro jemné nebo vlněné tkaniny. To vám umožní udržet měkký povrch vláken. Vyměňte klimatizační jednotku za roztok glycerinu. K tomu vezměte deset lžic glycerinu na deset litrů vody. Voda sama musí být teplá.

Je velmi nežádoucí, aby pletená věc byla zkroucená. Je lepší jemně stlačit výrobek ručně nebo ho položit do dřezu po dobu asi deseti minut a nechat přebytečnou vodu vytéct, pak ji položte na horní froté ručník na vodorovném povrchu. V tomto případě by měly být všechny záhyby narovnány. Po vypuštění vody může být produkt položen na čistý, suchý froté ručník a otočen do těsného válce. Pokud na prádelní šňůru visíte mokré věci, velmi rychle se natáhnou a pravděpodobně ztratí svůj původní tvar. Totéž platí pro zavěšení na závěs. Udělej topokud je výrobek napůl nebo téměř suchý, takže se vlákna sama neroztahují pod hmotností vlhkosti.

Když něco zaschne, doporučuje se několikrát třepat. To umožní, aby se měkkost vrátila k samotným vláknům. Při sušení je důležité několikrát otočit věc, dokud není zcela suchá. Je nemožné železné pletené věci, ale můžete zarovnat záhyby pomocí parníku.

Pravidla pro přípravu pletených výrobků pro nošení

Aby nově vázaná položka trvala déle a potěšila svého vlastníka, měla by být před použitím také zpracována. Kromě toho se doporučuje provést samotné zpracování dříve, než budou všechny detaily šity. Části výrobku jsou namočeny v mýdlové vodě a mírně smíchány s tahem, ale bez tření. Poté se vše opláchne a vysuší. Teprve poté může tato věc šít. Aby se materiál sám nesedal, voda by měla být teplá, ne horká (asi 30 stupňů).

Zásady bezpečného praní v psacím stroji

Pokud lze pletené výrobky umýt pouze v psacím stroji, měli byste si předem pořídit speciální plátěný pytel. Je to on, kdo bude chránit věci před vznikem záhybů v procesu spřádání, stejně jako bude bránit ztrátě forem v důsledku natahování vláken. Takovou tašku můžete nahradit malou bavlněnou polštářkou se sponou.

Voda na mytí by neměla být horká, asi 30 - 40 stupňů. Současně je zvolen režim ručního mytí nebo jemnosti. Spin v tomto případěminimálního počtu otáček za minutu. Prostředky pro praní by měly zvolit ten, který je vhodný pro vlnu nebo jiné jemné (nebo rozmarné) tkaniny. Je možné použít kondicionéry, ale v minimálním množství a nutně s ohledem na vlastnosti samotných vláken.

Některá důležitá tajemství

Je-li třeba umýt věc s vysokým límcem, pak se nejprve na okraji krku vyvrtá silná silná nit a po umytí se odstraní. Je to tento trik, který vám umožní vyhnout se protažení hrany brány a ztrátě jejího původního tvaru.

Doporučuje se nejprve velmi zašpiněné věci nejprve namočit po dobu 15 minut do roztoku detergentu (s dvojitou dávkou) a poté provést běžné mytí (ručně). Značky rtěnky lze odstranit běžným alkoholem. Skvrnu několikrát namočte, dokud nezmizí. Poté je produkt odeslán do prádelny nebo jen zavěšen na větrání.