Jak umýt polštář dolů

Navzdory tomu, že stále více moderních hostesek dává přednost lehkým a pohodlným polštářům vyrobeným z umělých syntetických materiálů, doutníkové polštáře neztratily svůj význam a vyžadují proto pravidelnou údržbu a čištění. Nejlepší ze všeho je, že profesionální čistírny se vyrovnávají s odstraněním nahromaděných nečistot, prachu a potu, ale není vždy možné využít jejich služeb, což znamená, že musíte správně vymyslet, jak si umýt vlastní polštáře správně, efektivně a bez ztráty.

Tři hlavní způsoby umývání polštářů

Je velmi obtížné čistit výrobky s přirozenou výplní dolů a je nesmírně důležité provádět celý proces správně, aby nedošlo k jejich poškození. Proces čištění polštářů zpravidla zajišťuje úplnou výměnu naperníku, který by měl být již bez prachu, potu a jiných nečistot.

Napařování

Tato metoda je vhodná pro případy, kdy není nutné měnit polštář sám. Ošetření parou umožňuje eliminovat nahromaděné nepříjemné pachy ve výplni, zabít existujícímikroby a bakterie, stejně jako aktualizace samotného materiálu. Samotný proces se skládá z následujících kroků:

  1. Polohování polštáře ve vzpřímené poloze, např. Na prádelní šňůru, upevněním pevnými kolíčky na prádlo.
  2. Pomocí speciálního parníku se celý povrch polštáře zpracovává dvakrát a poměrně pomalým tempem.
  3. Polštář je ponechán na čerstvém vzduchu pro správné sušení. Teprve poté se na něj položí čistý polštář pro další použití, jak bylo zamýšleno.

Proces vaření v páře je nižší než proces úplného praní, protože se může zabývat pouze nedávným hromaděním prachu, potu a znečištění.

Zásady praní v automatickém psacím stroji

Je možné umývat výrobky se zaplněním do praček pouze při teplotě vody nepřevyšující 40 stupňů as minimálním počtem otáček za minutu během spřádání (maximálně 300-400). Jako čisticí prostředek je lepší zvolit přírodní prášky, mýdla nebo gely, které se snadno opláchnou a nehromadí se na povrchu peří.

Samotný polštář musí být před praním umístěn ve speciálním síťovém sáčku, který se uzavře zipem. Vybraný prací prášek by neměl být přidán více než 50 g do příslušné komory. Navíc je vyžadována funkce dvojitého máchání. Poté musí být polštář odlepen a výplň výplně by měla být vytažena a položena na vodorovný povrch pro sušení. Teprve poté může být položen do nového čistého naperníkuhustá přírodní tkanina následovaná sešitím díry.

Funkce ruční mytí

Tato možnost je považována za časově nejnáročnější a nákladnou, a to nejen v čase, ale i v silách. Hlavním úkolem je dokončit čištění samotného chmýří, které, pokud je nesprávně zpracováno, může jednoduše držet pohromadě v pevném kusu. Je možné zabránit takovému obtěžování, pokud je každý z jejich kroků důsledně prováděn:

  • Vybraný prací prášek (prášek nebo strouhané mýdlo) se předběžně rozpustí ve vodě pro mytí výplňového výplně. Teplota vody by neměla být vyšší než 40 - 50 stupňů.
  • Polštář je na jednom místě úhledně poskvrněný, všechny chmýří se z něj postupně dostává. Musí být okamžitě přenesen do vody, aby mohl volně plavat. Nadměrné podbírání způsobí ulpívání dolů a jeho nekvalitní čištění.
  • Dolů a peří jsou nasáklé v teplé mýdlové vodě po dobu 1,5 - 2 hodiny. To umožní úplné rozpuštění hlavního znečištění a nahromaděných pachů.

  • Potom se dno položí do cedníku a důkladně se promyje tekoucí vodou.
  • Příprava nové mýdlové vody s rozpuštěným mýdlem nebo pracím prostředkem. Zaplavený je v něm uložen a opatrně prostruje a zamíchá rukama.
  • Po opakovaném důkladném promytí (nejméně dvakrát) se spodní část pokládá na vodorovný povrch, aby zaschla.

Je možné pokládat a peří do nového čistého naperníku teprve poté, co je zcelasuché a chmýří.

Pravidla pro sušení polštářů

Zásada sušení výplňového výplně zcela závisí na způsobu mytí polštáře nebo jeho čištění. Hlavní věcí je, aby produkt zcela vyschl, protože přírodní plnivo se díky zbývající vlhkosti může začít plísnit, tvořit černé skvrny a nepříjemný zápach a také vytvářet podmínky pro vývoj nových mikrobů a dokonce i hub.

Pokud byla podložka zcela vymazána

V případech, kdy je spodní polštář vymazán bez následné výměny naperníku, by měl být zavěšen na čerstvém vzduchu ve vzpřímené poloze as pravidelným třepáním a otočením. V nejteplejších letních dnech obvykle stačí 1 až 2 dny. Pokud byl polštář umyt v zimě, měli byste použít vysoušeč vlasů a osušit a protřepat plnivo v 15 minutových intervalech.

Pravidla pro oddělené sušení chmýří

Pokud je výplň sušena bez naperníku, měla by být položena na vodorovném povrchu pokrytém novinami. Je lepší, když bude dole na slunné straně domu a pod vlivem paprsků. Kousky chmýří se zároveň pravidelně třesou a narovnají. Je také důležité několikrát během dne proměnit vrstvu chmýří, aby bylo rovnoměrnější schnutí. Proces takového sušení může trvat několik dní až celý týden. Samotný pokoj by měl být dobře větraný a neměl by být rozlišován vysokou vlhkostí. Pouze zcela vysušené lze pokládat do nového.čisté lůžko, rovnoměrně rozložené po obvodu.

Osvědčené triky a doporučení

Na konci jara nebo v létě je lepší umývat polštáře, aby se vyčištěná voda mohla vyschnout maximálně 2 až 3 dny.

Namísto cedníku pro oplachování chmýří pod tekoucí vodou můžete na odtokový otvor nainstalovat malou ochrannou mřížku. Tím se zachrání kanalizace před pádem, a proto se zabrání ucpání.

V případě mytí polštáře na psacím stroji se doporučuje přidat na buben několik dalších velkých tenisových míčků. Jsou to oni, kteří lépe srazí vnitřní výplň a nedovolí, aby se dolů drželi pohromadě. Nejméně jednou ročně je nutné provést všeobecné čištění polštářů.