Jak umýt polštář z holofibru

Kdo by si myslel, že naše matky, a zejména babičky, v XXI. Století již nemohou vždy pomáhat mladší generaci s užitečnými radami. Je nepravděpodobné, že by se v mládí naučili mazat, například polštáře z holofiberu, a my, jejich děti a vnoučata, musíme dobývat nové výšky v domácnosti. Začněme?

Nový známý

Holofiberový materiál je nový, vyrábí se moderními technologiemi. Ve výrobě jsou tepelně pojená polyesterová vlákna zpracovávána ve speciálním aerodynamickém tunelu. Výsledkem je kontinuální syntetické plátno, které má řadu výhod. Uvádíme ty hlavní:

  1. Holofiber se vyrábí bez lepidla, proto se nejedná o alergen.
  2. Vysoká pevnost je zajištěna konstrukčním spojením vláken, která nejsou prakticky roztržena.
  3. Holofiber neobsahuje biologické přísady, takže nemá vliv na houby, plísně a jiné škůdce. Materiál není hnijící ani při porušení pravidel skladování.
  4. Prodyšnost, nízká tepelná vodivost umožňuje použití materiálu pro výrobu oděvů a ložního prádla.
  5. Pružnost a trvanlivost materiálu umožňuje časté mytí při dostatečných teplotách.

ZiskovostVýhody holofiberu byly zjištěny, nyní se vraťme k mytí polštářů.

Porovnejte a vyberte

Lehká a hypoalergenní výplň s takovým komplexním názvem - hollofiber - s jistotou dobývá naše ložnice, pomalu z nich vytlačuje babiččiny polštáře dolů. Některé hostesky tento materiál již prozkoumaly a dospěly k závěru, že se podobá vatě. Nicméně, podle vlastností, vata je výrazně nižší než moderní holofiber, a nikdo by si nikdy myslet, že umýt vatu.

Jak se starat o výrobky z holofiber, zda je možné je umýt v pračce nebo pouze ručně, při jaké teplotě, mnoho z nich ještě není jasné. Přinášíme jasnost.

Praní v pračce

Soudě podle technických vlastností holofibru není nic obtížného umýt polštář z tohoto materiálu. Moderní stroje - stroje mají různé režimy, pro polštář zvolit jemné nebo ruční mytí režimu.

Výběr správného režimu zaručuje úspěch. Zvláštní pozornost věnujte rotaci. Neměli byste se podílet na vysokých rychlostech, protože polštář je vhodný pro odstředění při nejnižších otáčkách.

Nebojte se, že polštář z holofiberu ztratí svůj původní tvar, materiál během drcení obnoví tvar o 89%.

Zvláštní pozornost věnujte pracím prostředkům. Nepoužívejte prášek, je lepší použít gel na mytí. Gel je rozpustnější ve vodě a do vlákna mohou být baleny zrna prášku.

Pravidla pro ruční mytí

Jak správně prátručně holofiber?

  • Vezměte gelový detergent, můžete použít i tekuté mýdlo, šampon. Důkladně ji rozpusťte ve vlažné vodě a namočte produkt na půl hodiny.
  • Opatrně vymačkejte, aniž by se výplň otočila, opláchněte vodou stejnou teplotou, která byla použita při mytí.
  • Vezměte polštář z holofiberu na čerstvý vzduch. Můžete ji dát na rošt tak, aby voda rychleji odcházela, ale výrobek by měl být sušen pouze v horizontální poloze! Čas od času sestřelte výplň.

Znovu oživíme výplň

.

Pokud se něco pokazilo a výplň je stále zmatená, můžete ji zkusit obnovit. Vytáhněte materiál z napernika, přeložte do hluboké pánve. Jemně, paušální po kusu, hřeben s copánkem - speciální kartáč, který se prodává v obchodech se zvířaty. Připravte se na zdlouhavou a dlouhodobou práci a výsledek vás nemusí moc potěšit: polštář nebude tak načechraný a vzdušný jako předtím, před praním v pračce. Existuje další možnost - vyměnit výplň, která vás bude stát mnohem levnější než nový polštář.

Frekvence praní

Jak často tyto věci umývat? Výrobci to doporučují jednou za sezónu, i když zkušenosti ukazují, že stačí tyto věci jednou ročně umýt. Faktem je, že holofiber je nejen velmi praktický materiál, ale také relativně levný. Pokud se vám z jakéhokoli důvodu nepodaří prát, jednoduše vyměňte výplň polštáře za novou.to bude nejlepší cesta ven.

Jednou za měsíc můžete vzduchem polštář - vzduchem přivést na balkón, lodžii, šlehat a dát ho někam do průvanu. Pokud se dobře staráte o výrobky z holofiber, mohou sloužit nejméně 10 let a neztrácejí svou přitažlivost.