Jak umýt polštáře doma

Polštář je nezbytnou věcí v každé ložnici. Nikdy nebyla luxusní věcí, ale i taková obyčejná věc vyžaduje pečlivou a systematickou péči.

Jak se starat o polštáře? Co s nimi můžete dělat a co je naprosto nemožné? Jak často potřebujete umýt výrobky s různými plnivy? A obecně by se měli umýt?

Uvádíme nejběžnější materiály, které výrobci používají jako výplně:

 • Peří;
 • Pooh;
 • Sintepon;
 • Holofiber;
 • Organické struktury - žíně, suché bylinky atd.

Je jasné, že byste neměli umýt malé sáček, protože okamžitě ztrácí své vlastnosti. Ale objekt, na který se hodíte na noční odpočinek, by měl být nejen pohodlný, ale také dokonale čistý. Normální mytí - nejčastěji není možnost pro takové věci, mělo by být prováděno podle pravidel, s nimiž vás představujeme.

Frekvence a pravidla pro praní

Frekvence mytí závisí zcela na složení plniva. Postarejte se o všechny polštáře v hodnotěsystematicky, pokud chcete, aby trvala co nejdéle.

 • Antistresové polštářky po mytí neztrácejí svůj původní tvar, takže je lze umýt každé 2 měsíce.
 • Výrobky z dolu a peří by měly být čištěny dvakrát až čtyřikrát ročně.
 • V polštářích, naplněných bambusem, nikdy roztoči. Takové plnivo vydrží bez problémů až 500 praní a téměř nemění jeho vlastnosti a vlastnosti. Jistým znamením, že je čas prát bambusové výrobky, je znečišťování látky samotné. Obvykle se umývají každé 3 měsíce.
 • Polštáře, se syntetickým plnivem (syntetický winterizer, hollofayber), nejjednodušší způsob, jak nahradit nové, protože slouží relativně krátkou dobu. Ale pokud se stále nechcete rozloučit s jeho věrnou přítelkyní, pak to umyjte co nejjednodušší.

Aby mytí nezpůsobovalo stres

Antistresové polštáře jsou speciální předměty, proto jim věnujeme celou sekci. Faktem je, že polystyrénové granule, používané jako protitlakové plnivo, jsou velmi lehké, jemné a vzdušné. Proto nedoporučujeme praní výrobků s nimi v autě: i ta nejjemnější mytí poměrně agresivně ovlivňuje expandovaný polystyren, může se probudit přes povrch ochranného sáčku, jednoduše ucpat otvory bubnu stroje. Pokud v blízké budoucnosti nebyly opravy zahrnuty ve vašich plánech, neriskujte a tímto způsobem nevymažte protistresy.

Důležité! Výrobky naplněné granulemi z expandovaného polystyrenu se nedoporučují pro praní strojů!

Praní na praní v pračce

Každý ví, že výrobky z peří a peří jsou druhem lapačů prachu, takže se v nich mohou usazovat roztoči. Souhlasím, dobrý důvod k ospravedlnění potřeby mytí.

Aby bylo možné postup provést, nebuďte líní ušít pár pytlů s hustou tkaninou (polštáře, výplň z peří, vždy prané odděleně od naperníku) - je to v nich, abyste vložili všechny výplně. Dále opatrně vyřízněte roh polštáře a nalijte polovinu peří do jednoho sáčku a druhou část do druhého sáčku. Výsledné sáčky pak pevně zašívejte. Po skončení praní byste neměli spěchat, abyste posunuli peří zpět, protože mohou být sušeny v pytlích, které jste šili, a teprve pak je vraťte zpět do pouzdra na polštáře.

Můžete zvýšit efekt mytí míčků: hodit do bubnu pár tenisových míčků. V režimech stojí za to si vybrat ruční mytí.

Pokud jde o prášek, je lepší ho nepoužívat - pro peří jsou vhodnější různé kapalné výrobky, které se používají pro vlnu, je také nutné nastavit nízkou teplotu, která není vyšší než 30 stupňů.

Lehká verze

Vzhledem k tomu, že se nelze vyhnout šicím pytlům, doporučujeme je vyrobit z několika vrstev gázy. V takovém balení, peří ani nemusí být opracován, všechno může být provedeno ručně - rozpusťte šampon nebo misku gel ve vodě, ponořte peří zabalené v tlusté gázy v ní několikrát, nechte ho odtékat a zavěsit naslunce Všechno A psací stroj není ohrožen ucpáváním a výsledek je zřejmý.

A s napernikem, co se jim líbí, můžete v případě potřeby dokonce vařit. Na roztoče to nebylo známo.

Bambusová výplň a psací stroj

Mnohem jednodušší je případ s bambusovými polštáři - lze je snadno prát v naperníku. Jediný problém, s nímž se můžete setkat při mytí takového výrobku, je jeho umístění do bubnu. Zvolte jemný režim praní a teplotu ne vyšší než 40 stupňů. V žádném případě nemačkejte! Vzhledem k tomu, že bambusové výrobky jsou samy lehké a snadno napěněné, je lepší použít tekutý prací prostředek v minimálním, téměř symbolickém množství.

Suchý exotický bambus by měl být ve vodorovné poloze.

Bambusová výplň a ruční mytí

Tipy pro mokré manipulaci s bambusem:

 • Teplota vody by neměla překročit 30 stupňů.
 • Nepoužívejte silně pěnící prostředky (můžete použít mýdlo na prádlo).
 • Není možné příliš odšroubovat, stačí „masírovat“. A aby se přebytečná voda vypila, jemně zatlačte polštář.
 • Doporučuje se sušit na sušičce. Zavěsit na lano výrobky z bambusu nemůže být!

Testujeme organické výplně

Někdy lze organické výplně prát v pračce podle následujících bodů:

 • Před zahájením jakéhokoliv čištění zkontrolujte, zda obsah není pružný. Jak to udělat? Uprostřed polštáře daltěžký předmět, nechte jej na chvíli a pak jej vyjměte. Pokud zub rychle zmizí, pak je nepochybně možné polštář umýt, jinak byste měli výrobek změnit na nový.
 • Syntetické výrobky a výrobky z holofiberu musí být omyty tekutým detergentem. Vyberte také jemný režim praní a po maximálním vyždímání výrobku, protože takové polštáře dobře absorbují vlhkost. Suchý na dobře vyfouknutém místě.

Ruční mytí výrobků z rouna

Mluvíme o delikátní péči, aby:

 • Zadejte nádobu s teplou vodou a rozpusťte prášek v ní.
 • Házení bedtick, jemně nalít chmýří do vody, namočte ji po dobu 3-4 hodin.
 • Stejně jako u postupu stroje budete potřebovat tašky, pouze z lehčí tkaniny. V těchto pytlích uschneme.

Dále je nutné vypustit celý roztok mýdla pomocí cedníku. Po stlačení výplně ji nalijte do sáčků. Chcete-li rychleji schnout a ne bloudit, musíte tašky umístit na slunném a dobře větraném místě.

Produkty z peří a peří vyžadují obzvláště důkladné sušení. Snažte se potřásat sáčky a porazit je tak často, jak je to možné - to pomůže peří lépe sušit a ne srážet.

Sintepon a holofiber

Na základě zkušeností s ženami v domácnosti lze vyvodit závěr, že věc s polstrováním z polstrovacího polyesteru se nejlépe omývá rukou, protože materiál může být hrudkovitý. Použijte gelový detergent. Rozpusťte ji v teplé vodě,Položte tam polštář a nechte 30 minut. Po opláchnutí výrobku, ale nevymáčkněte! Suchý na dobře vyfouknutém místě.

Máme samostatný článek o výrobcích z holofiberů, doporučuje čtení. Holofiber je poměrně nový materiál, takže musíte znát všechny detaily péče o něj.

Alternativně můžete jednoduše přenést polštáře do čistírny. Postup není příliš levný, ale je to velmi vysoká kvalita. Takže neváhejte a vyberte si možnosti. A nezapomeňte, že pravidla péče jsou určena složením výplně.