Jak umýt ponožky

Zdá se, že obtížné umýt ponožky? Populace se však neustále potýká se dvěma problémy: tyto produkty jsou neustále ztraceny a velmi rychle znečištěny. Pojďme se zabývat znečištěním, protože ztráta případu dvojice je spojena pouze s neopatrností, nic víc. Časté praní tenké, deformovat tkaninu. Jak mýt tak, aby se prodloužil krátký "život" nezbytných detailů šatníku?

Dobrá rada. Aby se ponožky neztratily, po umytí je přehoďte jeden na jednoho, pár bude vždy kompletní.

Příprava procesu

Když je hledání hesla „najít pár“ u konce, přejděte k podnikání. Udělej to správně:

  1. Vyčistěte prach, jiné nečistoty, které se snadno odstraňují. Obraťte se ven, vytřepejte pelety, písek, drobné nečistoty, aby se kvalitně vymyla celá špína.
  2. Velkou chybou některých žen v domácnosti je zanedbávání třídění špinavého prádla podle barvy, druhu látky. Je obtížné sbírat horu špinavých bílých nebo barevných ponožek, aby se naplnil buben, pokud se budete prát v pračce? Stačí vyzvednout věci, které jsou podobné barvou a materiálem.
  3. Praní začíná přímo volbou detergentu. Správný výběr detergentních složek určuje typ tkaniny. Proto nespěchejte, abyste odhodili štítky výrobků.Nejprve se zeptejte, jaký materiál má váš produkt. Možná, že štítek má cenné informace o tom, jak a v jaké vodě umýt.
  4. Pro bavlněné výrobky vhodné mýdlo na prádlo. Bílé ponožky se snáze zbaví nečistot bělícími pracími prášky.
  5. Je žádoucí umýt vlněné ponožky speciálním detergentem. I když je ovčí vlna dokonale umytá a mýdlo na prádlo.
  6. Syntetika jsou zcela spokojena s promýváním obyčejným práškem.

Ruční praní nebo praní v pračce?

Nejprve určete stupeň kontaminace ponožek. Pokud by paty, ponožky na výrobku nemohly být odstraněny z nečistot poprvé, tato místa důkladně navlhčete, otřete mýdlem na prádlo. Mýdlo "Antipyatin", "Maxima" je ideální pro ruční praní bílých ponožek.

V mýdlové formě nechte ponožky bez pozornosti několik hodin. Předmývané ponožky se umývají lépe.

Nezapomeňte však, že dlouhé ponořené vlněné ponožky prostě nebudou tolerovat: vlhká vlna se stává velmi zranitelnou.

Po namočení může být prát v automatickém stroji nebo jednoduše rukou.

Vyberte si ruční mytí? Aby bylo možné lépe umýt bílé ponožky, znovu opláchněte problémové oblasti. Neotírejte hadřík na hadřík, bez ohledu na to, jak se vám může zdát špinavé: vlákna se mohou deformovat a materiál se nakonec stratifikuje a roztrhne.

Vlněné ponožky omyjte ručně při teplotě asi 30 ° C, to znamená, že voda by měla být sotva teplá. Po opláchnutíVýrobek neotáčejte, ale zmáčkněte do kusu. Narovnejte a sušte v horizontální poloze. Vlněné věci nemají rádi horkou vodu, kroucení, protahování. Neposlouchejte radu - a vaše vlněné ponožky se náhle promění buď na prodlouženou punčochu, nebo na zlomenou plstěnou botu.

Syntetické bavlněné ponožky s kvalitním mytím pomohou věrnému asistentovi - stroji. Režim praní je dokončen při teplotě do 60 ° C. U bílého prádla můžete do prášku přidat jedlou sodu. Pokud jste shromáždili spoustu drobností, hodte do bubnu měkké tenisové míčky. Vytvoří potřebné tření a zvýší se kvalita praní.

Pro mytí ponožek používejte speciální kolíčky na prádlo: tato zařízení ušetří čas při hledání potřebného páru v bubnu stroje během sušení. Je velmi vhodné udržet ponožky s takovými kolíčky na prádlo v prádelních zásuvkách: opět bude vždy po ruce správný pár.

Velkým problémem jsou bílé ponožky

.

V pračce se nepromývají úplně a nakonec začnou žloutnout nebo šedě. Nejzkušenější ženy v domácnosti mají v arzenálu několik osvědčených způsobů, jak umýt bílé ponožky.

Nenechávejte výrobek dlouho ležet v koši na prádlo. S bílými ponožkami je čerstvá špína mnohem snazší omývat než ingrained. Každý den vyměňujte bílé ponožky.

Přidejte citrónovou šťávu do vody. Nebo rozetřete nezředěný džus přímo do skvrny. Stiskněte trochu, vložte psací stroj nebo jej omyjte ručně.

A jak umýt bílé ponožkyze stop barvy obuvi? Namočte je do speciálního roztoku připraveného z vaku kyseliny borité (20 g) a litru teplé vody. Nakonec stačí, aby se textilie opláchla ze zbytků roztoku a vysušila.

Neváhejte vařit pro bavlněné ponožky. Jak to vypadá v praxi? Rozpustit ve vodě sody nebo mýdlo na prádlo. Postupně přiveďte k varu, vařte 10 minut. Nechte vodu vychladnout a opláchněte.

Jak rychle ponořit ponožky

Přebytečnou vlhkost lze odstranit železem. Bílé a bavlněné ubrousky položte na horní a spodní stranu výrobku, vypněte funkci páry.

  • Použijte vysoušeč vlasů. Vytáhněte ponožku na přístroji, zapněte průměrné teplo a maximální průtok vzduchu.
  • Ponožky sušte ventilátorem. Při mytí ponožek a při sušení používejte kolíčky na prádlo. Ve většině modelů mají clothespins speciální háčky pro prádelní šňůru. Pomocí těchto háčků zajistěte výrobek na gril ventilátoru. Podívejte se pouze na to, že proud vzduchu nefoukne do podlahy vlhké věci!
  • Někteří extrémní milovníci se podaří uschnout i v mikrovlnné troubě. Je však lepší nedávat tam bílé ponožky: pokud na tkanině zůstanou nějaké čisticí prostředky, upékají a zanechají ošklivé skvrny.

Metody domácího sušení, které jsme popsali, jsou přítomny v životě. Ale téměř všichni z nich jsou schopni zrušit elektrické spotřebiče. Takže radou je mít dostatek párů ponožek a přirozeně je sušitvzduchu. A jen v narovnané formě. Pro prevenci plísňových infekcí chodidel nezapomeňte na železné ponožky vyrobené z bavlny a syntetických tkanin, pokud tato manipulace dovolí etiketu.