Jak umýt pryskyřici z borovice: nejúčinnější způsoby

Skvrny z borovicového dehtu jsou neustálým problémem pro lidi, kteří často odpočívají, v lese si berou plody nebo houby. Problém je v tom, že lepkavá látka pevně jedí do vláken tkaniny, což ztěžuje čištění výrobku. Ale nepropadejte panice, že ta věc je navždy zkažená. Odstranění znečištění doma je obtížné, ale nic není možné. Kde potřebujete začít čištění?

Co byste neměli dělat s trasováním dehtu

Než začnete čistit stezku pryskyřice, měli byste se seznámit se seznamem zakázaných činností s kontaminovanou látkou.

 1. V žádném případě nesmíte špinavou tkaninu v psacím stroji. Lepivá substance borovice není nejen vymyta, ale bude také přidána do materiálu. Ve většině případů lze po umytí ihned vyhodit předmět.
 2. Kontaminace se nesmí mýdlem otírat štětcem nebo houbou. S kartáčem, jen tření pryskyřice hlouběji do vláken, a mýdlo na prádlo nebude mít vliv na skvrnu v žádném případě.
 3. Namočení věcí do běžného pracího prostředku nepřinese žádný výsledek, takže nestojí za to trávit čas tímto postupem.
 4. Nemůžete opustit znečištěnou věc na několik dní,hřiště během této doby ztvrdne a stáhne to bude obtížnější.

Předběžná opatření

Je nezbytné zahájit čištění od pryskyřice přípravou věcí.

 1. Vezměte znečištěný předmět, vložte ho do plastového sáčku a vložte ho do mrazničky na tři hodiny. Během této doby pryskyřice ztvrdne a praskne. Výrobek vyjměte z mrazničky, opatrně škrábejte pryskyřici pomocí lžíce nebo tupé části nože.
 2. V případě, že se zdržujete v lese po dlouhou dobu a není zde možnost umístit oblečení do mrazničky, zkuste seškrabat pryskyřici bez prvního zmrazení.
 3. Vyčistěte materiál kolem skvrny štětcem.
 4. Pro snadnou demontáž umístěte znečištěnou plochu látky na malou dřevěnou prkno zabalené v látce.
 5. Navlhčete tkaninu kolem dehtového dehtu vodou, posypte škrobem, solí nebo mastkem.

Jak odstranit skvrnu a vůni borové pryskyřice

Skvrnu a vůni borovicové gumy lze odvodit zcela mimořádnými způsoby. Vyčistěte pouze znečištěnou část látky, abyste nepoškodili výrobek.

Lidové prostředky

 1. Používání lékařského alkoholu. Na nečistoty naneste tekutinu, nechte působit 30 minut. Pryskyřice během této doby by měla zcela nasáknout, odstranit ji čistým hadříkem. Oblečení by mělo být přilepeno v mýdlovém roztoku.
 2. Čištění terpentýnem, acetonem, benzínem. Navlhčete dehtovou šmouhu jednou látkou, položte ji na půl hodiny stranou. Změkčená pryskyřiceodstranit bavlněnou podložkou, dříve navlhčenou alkoholem. Pokud je znečištění špatně, otřete jej několikrát roztokem ethylu. Po úplném vymizení pryskyřičného rozvodu věc rozprostřete do čisté vody a poté do mýdlového roztoku.

  Důležité!

  Používejte aceton, terpentýn a benzín, noste respirátor a latexové rukavice, abyste zabránili otravě.

 3. Použití Coca nebo Pepsi. Sýtené nápoje mají agresivní vliv na znečištění různých druhů, pryskyřice borovice není výjimkou. Nalijte si některý z navrhovaných nápojů v půllitrové nádobě na polovinu, ponořte do něj kus látky, kam je dána skvrna. V tomto stavu by měl materiál zůstat minimálně 4-5 hodin. Poté, co je pryskyřice namočená, musí být pečlivě odstraněna kartáčkem a hadříkem.

  Důležité!

  Nedoporučuje se umyt bílé a béžové výrobky tímto způsobem, oděv se změní na hnědou a bude obtížné je umýt.

 4. Žehlení. Zapněte přístroj, aby se zahřál a nastavil nejjemnější režim. Rozetřete bavlněný ručník pod dehtem šmouhy na výrobku, dát stejné na vrcholu. Vezměte železo a žehlte znečištěné místo. V procesu žehlení vyměňte ručníky, dokud pryskyřice nezmizí úplně.

Mýdlové výrobky

 1. Směs benzínu a mýdla. Připojte 50 mililitrů benzínu a 50 mililitrů tekutého mýdla. Kapalinu naneste hadříkem nebo houbou, položte na skvrnu,Nechte namočit 1-2 hodiny. Po uplynutí doby opláchněte předmět vodou o teplotě + 10-12 ° C.
 2. Rostlinný olej a mycí prostředek. Posypeme škrobem po dehtovém dehtu na samotnou špínu pomocí žínku, aplikujeme rostlinný olej, počkejte 20 minut. Po tom, osušte olej suchými bavlněnými ručníky, a pak skvrnu textilie důkladně s mýdlovou žínkou, odstranění zbytky lepkavé nečistoty. Na konci čištění oděv omyjte.

Jak odstranit novou skvrnu

Čerstvé pryskyřičné nečistoty - to jsou skvrny, na kterých zůstává pryskyřice měkká a plastová. Použití k odstranění lepkavých látek může být jemné činidlo na bázi másla a alkoholu.

Na místo znečištění rozprostřete malý kousek másla, nechte půl hodiny, dokud se pryskyřice úplně nerozpustí. Poté, skvrnu na místě lehce s tkání, aby se shromáždil přebytečný olej. Poté nalijte ethylalkohol na skvrnu. O dvacet minut později znečišťujte oblast mýdlem. A pak to všechno umyjte v pračce.

Jak odstranit staré místo

Staré skvrny jsou nečistoty, které se žíravě dostávají do tkaniny, aby se odstranily, budete muset používat pouze agresivní rozpouštědla. Hlavní metody čištění starých dehtových skvrn:

76) Metoda 1- Odstranění pryskyřice z džínoviny a bavlny.

Noste respirátor a lékařské rukavice. Mokré bavlněné podložky v benzínu, připojitnechte to skvrnu, nechte půl hodiny. Poté vyměňte novou bavlněnou podložku, ale již namočenou v rozpouštědle nechte 10 minut. Poté vezměte vatu namočenou v rozpouštědle, jemně otřete pryskyřici. Když je skvrna zcela pryč, umístěte místo znečištění mýdlem a produkt pak zcela omyjte.

Metoda 2- odstranění z jemné tkaniny.

Smíchejte lžíci amoniaku, lžičku terpentýnu a lžíci škrobu. Směs se míchá tak dlouho, až se získá hladká pasta. Poté ho naneste na kontaminovanou oblast, ponechte v této podmínce po dobu jedné hodiny. Po 60 minutách jemně otřete pastu a protřepejte, uzavřete výrobek.

"Proces odstraňování pryskyřice z oděvů není tak špatný, jak je namalován." Metody čištění velkého počtu. Dokonce i zakořeněné skvrny mohou být odvozeny z oblíbených položek. Takže se můžete vydat na piknik v lese nebo na houby. A se skvrnkami z pryskyřice vyrovnat po skvělé dovolené!