Jak umýt sako bez rozvodu

Co je obtížné v problému umýt sako ? Na první pohled nic. Pošlete ho do pračky, vyberte požadovaný režim a to je vše. Nečestné hostesky však čekají na smutná překvapení - po vyschnutí na tvém oblíbeném obláčku se objevily ošklivé rozvody připomínající práci abstraktních umělců. Nechcete takovou věc nosit, vady je třeba odstranit. Pokusíme se předcházet problémům a povíme vám, jak si umýt sako doma bez rozvodu.

Existují tři dostupné metody, ze kterých si vyberete:

 • Suché čištění je optimální metodou, ale drahé a ne vždy zaručující úspěch. O tom varují i ​​pracovníci služeb domácnosti.
 • ruční mytí je časově náročný, ale produktivní proces.
 • Lze prát v pračce, je podle našeho názoru skvělou metodou, pokud je vše provedeno správně.

Bunda na vaření

Nejprve vyhledejte produktovou značku na produktu. Pokud na něm vidíte obrázek s přeškrtnutou vanou - mytí srsti je kontraindikováno. Ani rukou, ani v autě bez kmenů není možné umýt, navíc může výplň vypadnout, oblečení ztratí svůj tvar. Vaše cesta spočívá v čistírně.

Při praní výrobkupovoleno, přejít do přípravné fáze:

 1. Uvolněte kapsy, uvolněte další detaily - kapuce, pásek, třásně. Okraj okamžitě odložen, musí být vyčištěn odděleně.
 2. Otočte spodní bundu směrem ven, přičemž všechny knoflíky - zámky - tlačítka.
 3. Je-li v domácnosti pytel na prádlo, postavte tam.
 4. Plášť rovnoměrně rozložte na buben stroje.
 5. Na srst položte velkou froté ručník, bude to část vody, což nedovolí bobtnání oděvu.
 6. Nezapomeňte na kuličky na mytí - jsou nutné při manipulaci s bundami. Alternativa kuliček - měkké tenisové míčky nebo gumové míčky pro zvířata.

Výběr detergentů

Neočekávejte, že budete schopni prát sako bez pramenů s levným práškem zakoupeným na sklad v supermarketu. Není vhodný pro vycpané věci. Ano, drahý prášek není vhodný.

Oblečení s výplněmi ze syntetického zimního prostředku, dolů, peří lze prát pouze gelovým detergentem!

Úspora čisticího prostředku určitě neuspěje, pokud si budete chtít prát bundu, aniž byste ji namáhali. Důvodem surrealistického obrazu na látce se často stává prací prášek. Pokud je srst bílá, pak by měl být na obalu promývacího gelu označen jako "bílý".

Automatický režim stroje

V pračce je mnoho režimů. Pro bundu dolů vyberte jednu z následujících možností:

 • delikátní;
 • objemné předměty;
 • ruční praní /vlna.

Tyto režimy neznamenají vysokou teplotu vody, omezují ji na 30–40 stupňů. Pro bundu nebo kabát je to dostačující, při vyšší teplotě bude výplň ohrožena vířením, jednoduše se vaří.

Oplach

Pokud má vaše zařízení funkci super oplachování, je to to, co potřebujete. Pokud tomu tak není, rychlé mytí bez detergentu vás ochrání před znečištěním - bunda nebo kabát se jednoduše vymyje v teplé vodě.

Spin

Nepokoušejte se sako vytahovat při vysokých rychlostech, tkanina bude silně navrchu navzdory přítomnosti ručníků - kuliček, rozvodů se nevyhnutelně objeví.

Důležité!Optimální režim odstřeďování je 400 otáček.

Další sušení spodního pláště - na ramínkách, na balkóně, ve stínu. Víme, že některé ženy v domácnosti používají vysoušeč vlasů nebo vysavač při zpracování vnitřku bundy dolů - neriskujte. Rovnoměrně osušte věc, kterou ještě nedostanete, a výplň a tkanina se zkazí. Nenechte se pospíšit, nechte věc sušit sama. A nezapomeňte občas porazit oblečení, stejně jako s polštáři. Můžete porazit ruce, můžete držet koberce. Ale bez fanatismu, lehce.

Ruční mytí

Tato metoda je vhodná pro hostesky zvláště pečlivé a přesné, nedůvěřující psacímu stroji - stroji. Řekněme hned - je nesmírně obtížné umýt celou bundu dolů rukama. Silně absorbuje vodu, stává se těžkou. Štětec s detergentem se stále otáčí, ale opláchnutí se stává skutečným sportemcvičení s vzpírání.

Ruční praní je vhodné pro částečné znečištění: pokud potřebujete vyčistit manžety, límec, bar, kapsy. Takže po ručním mytí nejsou na rukávech žádné další skvrny a další detaily:

 1. Znečištěná místa navlhčete teplou vodou. Udělejte to houbou nebo ze sprchy.
 2. Houbu naneste mycím prostředkem nebo syntetickým mycím gelem. Extrémní pouzdro - šampon. Je také vhodný pro ruční zpracování, ale je těžší opláchnout.
 3. Znečištěné oblasti jemně otřete.
 4. Prací prostředek omyjte sprchovým koutem nebo čistou houbou, která je neustále smáčí čistou vodou.

Aby se zabránilo skvrnám, navlhčete houbu ve vodném roztoku octa (1: 1), použijte tento roztok k dokončení oplachu.

Pozor! Řešení octu pomůže odstranit skvrny, pokud se ještě objevily po umytí v autě.

Béžová bunda vyžaduje pečlivou péči, proto k čištění dílů nepoužívejte barevné houby, ale měkký bílý hadřík.

To je všechno tajemství, které potřebujete vědět. Oblečte si bundy - vždy budete vypadat sportovní a moderní. A jak si umýt svou oblíbenou věc bez rozvodu, už víte.