Jak umýt semišové tenisky?

Péče o semišové běžecké boty by měla být denně. Semiš dobře nošený, vypadá skvěle a není méně znečištěný. Při nákupu semiše, nezapomeňte si koupit v obchodě vodoodpudivý sprej, šampon a speciální kartáč. Tyto položky pomohou udržet vaše semišové tenisky v horním stavu. V extrémních případech se můžete pokusit mytí semišového páru v autě. Ale ne všechny a v souladu s určitými pravidly.

Zákazy a povolení

Takže myjte boty v autě? Existují dvě odpovědi:

 1. Pozitivní. Umýt semišové tenisky v autě může být, pokud nejsou vyrobeny z přírodního, ale z umělého materiálu, tj. Stylizovaného semiše.
 2. Negativní. Mytí semiše je zakázáno, pokud je materiál přirozený.

Vzhledem k tomu, že kvalita zdrojového materiálu ovlivňuje proces natolik, pojďme se naučit rozlišovat přírodní semiš od umělého.

Pokud přejdete rukou nad povrchem přírodního semiše, změní se stín materiálu, na umělém páru zůstane stejný.

Pokud je v blízkosti zámku nebo uzávěru tkanina, pak semiš je umělý. Má vnitřek vaší boty strukturu látky? Materiál není přirozený.

Hlavním argumentem jsou náklady. Přírodní materiál není nikdy levný.

Provedená diagnostika, pokračujte s praním.

Jak správně umýt tenisky?

Pokud jste si jisti, že váš oblíbený pár má nepřirozenou kvalitu, můžete jej bezpečně odeslat do automatického přístroje. Před načtením do bubnu proveďte následující:

 1. Odstraňte šňůry a odstraňte případné další kovové části.
 2. Vyberte vhodný sáček na prádlo. Měla by se skládat z tenké, nejlépe síťované tkaniny a dobře zavřít tak, aby pár nevypadl.
 3. Zvolte režim. Zapněte stroj při nízké rychlosti, teplota vody by neměla překročit 40 stupňů. Optimální teplota je 30.
 4. Nezapínejte točení. Pokud chcete stisknout tenisky, budete nejen kazit materiál, ale také nevyváženost bubnu stroje. Budete chlubit čisté, ale deformované boty, a zároveň hledat mistra opravy domácích spotřebičů.

Prací prostředek by měl být pouze gelový. Tím se zajistí, že po umytí nebudou žádné skvrny. Suché prášky nejsou vhodné pro naše akce.

Po umytí páry je nutné ji řádně vysušit.

Důležité!Je nemožné sušit boty bateriemi, ohřívači a jinými přístroji, které vyzařují teplo.

Proto umístěte umytý pár na balkon tak, aby na něj nespadlo přímé sluneční světlo. Před vnitřkem tenisky se utíkají zmačkanými novinami, takže se rovnoměrně suší.

O Laziness, Diligence a Hand Wash

PromýváníSemišové tenisky v psacím stroji - způsob pro líné lidi Protože nemůžete zaručit, že se obuv neznehodnotí, i když jsou dodržena všechna pravidla mytí. Ne příliš silné švy a spojovací prvky, další detaily dekoru mohou být poškozeny i při delikátním režimu pračkou.

Čistí a pracovití lidé umývají semišové tenisky pouze ručně.

Toto se provádí takto:

 1. Připravte promývací roztok pro ruční mytí umělé semiše v malé pánvi. K tomu jsou vhodné všechny syntetické detergenty, prací prášky, tekuté mýdlo, misky.
 2. Prostředky se dobře rozpustí ve vodě. Při použití suchého prášku se ujistěte, že v roztoku nejsou ani nejmenší zrna - mohou pokazit materiál.
 3. Použijte měkkou houbu nebo starý kartáček na zuby, aby se na boty nanesl dobře napěněný výrobek a lehce se vtíral do materiálu.
 4. Zpracování opakujte s čistou vodou.
 5. Rychle vysajte boty suchým flanelovým hadrem nebo jinou hygroskopickou látkou.
 6. Vysušte si boty.

Popsali jsme dva nejběžnější způsoby praní semišových tenisek. Nyní zvažte nejběžnější potíže.

Deštivé počasí

Pokud jste v deštivém počasí chodili ve svých oblíbených teniskách v kalužích, pravděpodobně vypadají nedůležité. Po návratu domů, nespěchejte je hodit do pračky, nebude úspěch. Suché boty v přírodních podmínkách a pouze po umytí jakýmkoliv způsobem.

Obtížná místa

Jako na semišové boty \ tobtížná místa. Důležité je, abyste je mohli před mytím řádně odstranit. Před odstraněním skvrn se musí tenisky sušit, odstranit písek a usušené nečistoty z podrážky.

Po vyčištění skvrny obyčejným umytím školy je možné, že po ní nebude žádná stopa. Pokud byla guma bezmocná, použijte čpavek. Do sklenice vody přidejte lžíci amoniaku a lehce navlhčete skvrnu na botě. Vystavení skvrny by nemělo být příliš dlouhé, až půl hodiny.

Pokud jsou vaše tenisky lehké, použijte sklenici odtučněného mléka. Přidejte lžičku sodovky do pokojové teploty mléka, bude to váš domácí odstraňovač skvrn. Roztok naneste na povrch, lehce otřete a pak odstraňte čistou vlhkou houbou. Vysušte obvyklým způsobem.

Hnědé semišové tenisky lze čistit s kávou. I když skvrny nejdou pryč, budou „zamaskovat“ barvu kávy.

Mastné a mastné stopy dobře odstraňují mastek. Nalijte výrobek na kontaminovaný povrch, po 3 hodinách jej očistěte speciálním semišovým kartáčkem. Skvrny zmizí.

Na tmavém semiši, jak přírodním, tak umělém, mohou být mastné skvrny odstraněny sírou. Vezměte obvyklou krabici a obličej, který se aplikuje na síru, dobře očistěte skvrnu. Po čištění.

Brusný papír se používá k odstranění různých skvrn ze semišových povrchů. Po ošetření amoniakem se skvrny odtrhnou smirkovým papírem. Pokud taková traumatická metoda nevedla kPro požadovaný výsledek se skvrny ošetří roztokem kyseliny octové (sklenice vody /2 lžíce octa).

Speciální obaly na čištění semišů se prodávají v obchodech s obuví. Pro kvalitní odstranění obtížného znečištění kamenem platí po zpracování amoniakem.

Uvedené metody odstraňování skvrn jsou vhodné jak pro přírodní, tak i pro umělou semiš. S jediným rozdílem, že na závěr, umělé boty lze umýt, ale přírodní nemůže.

Důležité!Nepoužívejte benzín k odstranění skvrn, materiál ztratí barvu.

Aby nedošlo k přemýšlení o tom, jak správně umýt boty, zkuste se o ně pravidelně starat. Každý den vysušte a vyčistěte pár speciálním pogumovaným kartáčem. Ošetření s vodoodpudivým sprejem před každým výstupem na ulici - povinná událost. A nezapomeňte, že praní není vhodné pro přírodní materiál, drahé kvalitní boty lze čistit, ale ne prát.