Jak umýt věci v automatickém psacím stroji

Pračky úspěšně zvládají velké množství špinavého prádla a prádla. Moderní hostesky nepromývají skvrny po dlouhou dobu ručně. Přesto, navzdory úspěchům pokroku, je nutné pochopit, jak správně smazat. V opačném případě může být výsledek neuspokojivý. Kvalita procesu závisí na mnoha komponentách: přípravě, třídění, skladovacích podmínkách, výběru programu a pracím prostředku.

Příprava prádla

\ t

Po získání SMA se musíte rozhodnout, kam jej umístit. Dobré místo, kde můžete být v kuchyni. Pro mnoho je zde mnohem více prostoru než v koupelně. Dveře stroje by se měly volně otevírat, aby nedošlo k problémům se stahováním. Také v blízkosti stroje musíte umístit koš na prádlo, prací prostředek, odstraňovač skvrn.

Nesprávná instalace je plná problémů: jednotka může během provozu začít vibrovat a dokonce se pohybovat, takže spojení by mělo být svěřeno zkušenému mistrovi.Nohy stroje by měly být bezpečně upevněny , na dlaždici by měl být položen hustý koberec z nepromokavého materiálu odolného proti vodě.

Musí být připraveno prádlo před nakládkou. Aby nedošlo k "řídit" stroj kvůli malému počtu věcí, většina žen v domácnosti čekat, až se dostanou dohromady dost špinavé oblečení.Do tohoto okamžiku by měly být uloženy ve speciálním koši. Musí mít otvory, kterými proudí vzduch, jinak bude tkanina vlhčit, na ní se objeví skvrny, které je obtížné odstranit.

Do bubnu nevkládejte vše v řadě, prádlo je tříděno:

 • Barvením - bílá, černá (hnědá, tmavě modrá), červená.
 • Pokud jde o složení, bavlna a ostatní přírodní tkaniny jsou prát odděleně od syntetických, vlna a hedvábí také spadají do různých kategorií.
 • Podle stupně znečištění - v závislosti na tom, je nastaven režim praní.

Ale to není vše. Nezapomeňte zkontrolovat, zda v kapsech zbývá něco. Mobilní telefony, vizitky, účty a kreditní karty by měly být chráněny před kontaktem s vodou. Zipy a knoflíky před mytím tlačítka, jinak poškrábají sklenici bubnu. Rukávy narovnají, kalhoty se otočí dovnitř. Kapsy, povlečení na polštáře také vypadají a jsou bez nahromaděných nečistot.

Malé předměty (například dětské ponožky, spodní prádlo) se umísťují do speciálního sáčku pro praní. Mohou se dostat do odtokové trubky a ucpat ji. Skvrny, které jsou na oděvu, předem ošetřené speciálními prostředky (ve formě tužky nebo prášku).

U každé značky CMA existuje míra plnění prádla. Musí následovat, zatímco vážení věcí pokaždé není nutné.Nejdůležitější je neupírat je , volně je šířit. Bavlněné listy mohou naplnit celý buben. Syntetické produkty musíobsadit polovinu, vlna - jedna třetina. Přikrývky a punčochy nemyjte současně - to může způsobit nerovnováhu stroje.

Výběr programu

Především je třeba pečlivě prozkoumat informace na štítcích. Je to tam, které naznačují, jak vymazat věci: co nastavit režim a teplotu. Pokud byly štítky odříznuty nebo informace nejsou čitelné, můžete použít obecná pravidla:

 • Bavlna, len praná při maximální teplotě (do 95 ° C), pro odstřeďování zvolte maximální rychlost otáčení. To se však týká pouze bílých a lehkých výrobků.
 • Barevný oděv vyrobený z bavlny vydrží teploty až 60 ° C, je možné tisknout při nejvyšší rychlosti.
 • Hedvábné a vlněné věci se zkazí, pokud ohříváte vodu nad 40 ° C, pro odstředění stačí 600 otáček.
 • Pro syntetické materiály je doporučený teplotní rozsah až 50 ° C, otáčky až 900 za minutu.
 • Pokud se věci mohou vyblednout, měly by být omyty ve studené vodě (30 ° C).

Stává se, že je nezbytné „osvěžit“ nějaké oblečení pro každodenní nošení. V tomto případě je vhodný režim „rychlého praní“ (nebo „express“). Jeho doba zpravidla nepřesáhne půl hodiny, voda se ohřívá pouze na 30 ° C, což šetří elektřinu.

Navzdory pokroku existují ještě věci, které nelze umístit do pračky: povlečení na polštáře, prostěradla a ložní prádlo z hedvábí, kašmír, zdobené krajkou. Pokud se na oděv dostal petrolej, benzín, motorový olej, vyžaduje to pouze ruční mytí. Kalhoty, bundy aostatní výrobky z kůže nebo imitace kůže, také rouška a vlna musí být suché.

Málokdo ví, jak umýt boty v pračce, což může značně usnadnit péči o šatní skříň.Pravidla jsou velmi jednoduchá:

 • Vyloučit kožené zboží - ztratí svůj tvar a stane se nepoužitelným.
 • Malované tenisky, věci s lepenými prvky by se měly čistit ručně.
 • Podešev je předběžně očištěna od nečistot pomocí dostupných nástrojů (hadry, kartáče). Pokud se tak nestane, mohou se do filtru dostat kamínky, písek, kusy nečistot, což povede k rozbití.
 • Stélky a tkaničky se omyjí ručně nebo odděleně ve speciálním obalu.

Lze použít pouze režim s nízkou teplotou - ne vyšší než 30 ° C. Suché boty, pevně plněné bílým papírem (jinak budou dopisy z novinových nebo časopisových stránek barvit produkt).

Čisticí prostředky

S pořízením čisticích prostředků také není tak jednoduché. V žádném případě nelze použít prášek na starý psací stroj nebo ruční praní. Dává bohatou pěnu. Mohlo by dojít k poškození automatické pračky.

Když je v domě novorozené dítě, jeho oděvy jsou umývány odděleně speciálním práškem nebo gelem. Neobsahuje agresivní složky, které mohou vyvolat alergickou reakci na jemnou dětskou pokožku. Někteří rodiče jednoduše brousí obyčejné dětské mýdlo na struhadle a položí to přímo do bubnu. Nahrazuje prášek.

Pro černé a černébarevné tkaniny vyrábějí produkty, které zachovávají barvu výrobků. Požadované množství prášku stanoví výrobce, informace o dávkování jsou uvedeny na obalu.

Ne všechny nečistoty lze odstranit běžným práškem. Pokud se stopy pocení a soli snadno omyjí obyčejnou mýdlovou vodou, na tkanině mohou zůstat mastné skvrny a stopy pigmentů. Chcete-li odstranit stopy zeleniny, nápoje, musíte nejprve uchýlit k bělení. Krvní skvrny, stopy škrobu, vajec a kakaa lze odstranit pouze pomocí enzymů. Tyto biologické látky jsou obsaženy v řadě prášků a účinně bojují proti kontaminaci proteinů.

Kapalné gely

Kapalné prášky jsou stále populárnější. Jedná se o koncentrované formulace, které mají gelovou strukturu různé tloušťky. S jejich pomocí je možné dobře ušetřit.Stroj lze naložit dvěma způsoby:

 • Do zásobníku umístěného na předním panelu nebo ve víku (svislé nakládání) stroje. Nicméně, volba této metody, musíte se ujistit, že gel není příliš silný. Zabrání se tak jeho vymývání, takže mytí je méně účinné.
 • Ihned k bubnu - tato metoda je zvláště vhodná pro silné gely. Aby se zabránilo odkapávání a nejlepšímu rozpouštění, okamžitě se přidá voda.

Mnozí z nich se obávají neznámých chemických látek v domácnostech. Kapalné produkty však mají řadu nepopiratelných výhod. Z tkaniny jsou zcela opláchnuty, a proto nezpůsobují alergické reakce.Koncentráty jsou vhodné pro skladování, rozpouští se při všech zvolených teplotních podmínkách. Kompozice je jemnější než tradiční prášky. Zároveň účinně odstraňuje nečistoty, nezanechává skvrny a nepoškozuje tkaninu.

Použití tobolek

Inovativní výrobek - gelové polštářky pro praní. Jedná se o dávkovanou kompozici, umístěnou v průhledném obalu. Dokonce i nízkoteplotní voda snadno rozpouští obal, což umožňuje koncentrátu zahájit svou činnost, aby odstranil nečistoty z tkání.

použití tobolek je velmi pohodlné: nemusíte počítat normu, můžete si koupit nástroj za kus, jsou snadno uložit. Gel se prodává v malé nádobě, snadno se umístí i v nejmenší koupelně. Krabice je bezpečně uzavřena, což zabraňuje pronikání vlhkosti a poškození podložek.

Během provozu nevzniká žádný škodlivý prach, který dráždí dýchací cesty a způsobuje alergie. Gel obsahuje vysokou koncentraci účinných látek, což mu umožňuje vyrovnat se se starými nečistotami. Na rozdíl od prášku se z prádla zcela vymyje. Obsah kapslí se neshoduje s detaily CMA, což prodlužuje jejich výkon.

Z minusů, které stojí za zmínku vysoké náklady, neschopnost používat polštářky pro ruční mytí nebo namáčení. Tobolky neužívejte mokrýma rukama: začíná proces rozpouštění obalu a přípravek může způsobit podráždění kůže. Je důležité, abyste před vložením prádla vložili kapsli do bubnu. Takže je rychlejšírozpustit a jednat.

Ekonomická možnost

Existuje několik způsobů, jak ušetřit energii bez snížení kvality praní. Nejdříve byste měli zvolit stroj s třídou úspory energie od A do A +++. Bude dražší, ale umožní další snížení účtů. Neprovádějte „nečinnost“ zařízení nečinně, je třeba jej optimálně zavést. Ale nemůžete ho přetížit, nebude to mít prospěch z techniky. Některé moderní modely mají senzor, který příliš nenaplňuje buben věcmi.

Aby se snížila spotřeba energie, můžete nastavit minimální přípustnou teplotu vytápění. Je nutné sledovat spotřebu prášku. Pro výpočet požadované částky je třeba zvážit několik faktorů.

K vyloučení běžných úrovní znečištění většina výrobců doporučuje použít 150 g sušiny. K umytí silných nečistot to bude trvat 225 g. Pokud je voda tvrdá, zvýší rychlost o dalších 20 g. Některé ženy v domácnosti nalijí do bubnu obyčejnou sodu (nepoužívají ji na hedvábí a vlnu). Existují průmyslové změkčovače vody, které šetří díly před předčasným opotřebením.

Stává se, že výrobci úmyslně nadhodnocují míru využívání prostředků. Pro ně je výhodné, aby se prášek rychleji rozběhl a kupující se vrátil do obchodu. Dávkování můžete měnit sami, s ohledem na počet věcí. Zpravidla 1 kg vyžaduje 1 polévková lžíce. Já (asi 25 g) prášku.

Je-li kontaminovánsilné, množství čisticího prostředku neovlivňuje výsledek. Je nutné použít bělidlo nebo odstraňovač skvrn. Nadměrné množství prášku může být dokonce škodlivé: zcela se nerozpouští, což přispívá k poruše prvků kulometu. Nástroj také zůstává v tkanině, protože není zcela opláchnut. Na oděvu se objevují pruhy a na kůži se může objevit alergická reakce.