Jak umýt zimní park

Zimní Parka - pohodlné oblečení, které lze nosit na podzim, a nosí až do jara. Aby produkt v průběhu času neztratil svou praktičnost, je nutné o něj pečlivě pečovat. Jak prát zimní park v pračce, je možné bundu čistit rukama?

Řešení otázek pomůže nejlepším doporučením a zpětné vazbě od žen v domácnosti.

Příprava na správné praní

Pokud správně přistupujete k problematice mytí, můžete se zbavit nákladů na služby čistírny a nákupu drahých předmětů. Je však důležité dodržovat všechny pokyny pro praní, stejně jako řádně se na to připravit. Jak na to:

 • Chcete-li rozepnout a odstranit všechny prvky, které můžete: pás, kapotu, kapsy atd.;
 • Před odesláním věci na buben upevněte všechny oddělitelné části - měly by být drženy co nejbezpečněji;
 • Pokud má dům speciální pytel pro praní jemných předmětů - výrobek musí být tam umístěn. Takže snížíme všechna rizika škod na nulu;
 • Poslední postup obrací parky směrem ven a důkladně je vyhlazuje;
 • Nyní můžete výrobek umístit do bubnu zařízení.

Důležité ! Pokud myješ „aljašskou bundu“, je nutné zkontrolovat všechny švy a najít štítek, který popisuje doporučení pro mytí a sušení určitého modelu.

Pokud informace uvedené na takovém štítku nejsou stejné, jak je popsáno níže, pak je použijte!

Jak prát sako v parku

V pračce můžete umýt téměř jakoukoli věc, hlavní je to udělat správně. V případě zaparkování je třeba postupovat podle tohoto návodu:

 1. Po přípravě výrobku podle níže uvedených pokynů ho vložte do bubnu. Bylo by perfektní, pokud máte stroj typu front-loading. Pokud tomu tak není, je třeba snížit zatížení výrobku, v bubnu na něj umístíme 4-5 tenisových míčků, výrobek lze také umýt bez kuliček. Jakmile je výrobek připraven, začneme proces čištění;
 2. Poprvé, když budete muset prát ve studené vodě ručně. Volitelně můžete na pračce zvolit režim „delikátní“. Samozřejmostí není zahrnutí a zaschnutí;
 3. Teplota kapaliny v bubnu nebo nádrži /lázni by neměla být větší než 30 stupňů. Pokud mají parky na značce vyšší rychlost, můžete ji nastavit;
 4. Druhé promytí se provádí v pračce. Přidejte do zásobníku jen 1 šálek gelu nebo balzámu na věci. Režim je podobný prvnímu praní;
 5. Počkáme, až se mycí prostředek ukončí, vyjměte výrobek z bubnu a začněte ho sušit.

Je to důležité ! Pokud po opakovaném praní během odstřeďování proudí špinavá kapalina rukama, pak by se čištění mělo opakovat, dokud nezačne proudit čistá kapalina. Nezapomeňte také na vypnutí režimu „spin“, aby produkt neztratil svůj původní tvar.

Parky pro ruční mytí

\ t

Pokud nechcete riskovat, že výrobek zkazíte, dojde k záchraně ruční metody čištění. Pokud budete postupovat podle níže uvedených doporučení, budete moci kvalitně natáhnout downy park přímo v koupelně s vodou. Zde jsou:

 • Zahřát vodu na asi 25 stupňů. Pokud se otočí 30 - není děsivé;
 • Vzhledem k tomu, že parketová výplň je chmýří, je vhodné přidat 1 víčko tekutého pracího prostředku pro čištění předmětů do vody. Obvyklý prací prostředek nelze použít - zničí to věc, zanechá mu spoustu různých skvrn;
 • Pokud se na výrobku vyskytují kožešinové prvky, které nelze rozepnout, pak by neměly být dovoleny velmi vlhké - kabát můžete zničit.
 • Opláchněte sako, občas ho bijete, aby se plnivo uvnitř nerozkládalo. Je důležité snažit se protahovat park, aby nedošlo k jeho deformaci v procesu.

Praní parků je jednoduchý proces, ale není to konec. Koneckonců, aby produkt vždy udržoval dobrý vzhled, musí být také řádně vysušen. Následující text popisuje všechny podrobnosti tohoto procesu.

Jak zaplavit parkyv závislosti na typu tkaniny

Bavlněná, polyamidová, membránová tkanina

Je-li hlavním materiálem pláště polyamid nebo bavlna, lze jej také prát v psacím stroji. Režim je nastaven na „delikátní“, teplota ohřevu vody je maximálně 40 stupňů. Sušení také vypne.

Je to důležité ! Bavlněná tkanina má schopnost sedět, když je vystavena horkým teplotám. Proto by jeho limitní režim neměl být větší než 50 stupňů.

Výrobky ze světlých tkanin mohou být čištěny malým množstvím bělidla, ale ty agresivní nemůžete použít - určitě to věc poškodí. U oděvů vyrobených z barevných tkanin se přidává jemný čisticí prostředek nebo běžný neagresivní prášek.

Pokud má park membránové prvky, je přísně zakázáno posílat je do pračky. Praní pouze rukou. A pouze s použitím speciálních detergentů pro membránové tkáně.

Sintepon a kožešiny

Nejjednodušší způsob čištění parku Syntheon je následující:

 • Nastavte režim pro syntetiku na pračce;
 • Teplota vody - do 35 stupňů;
 • sušení a odstředění;
 • Prostředky pro praní - obvyklý prášek pro syntetické výrobky.

Po umytí by se měl předmět trochu stlačit, „uvolnit“ z vodních zbytků, a poslat na závěs. Na žehličku můžete použít parní nebo podobný čisticí režim.

Pokud je park srst, pak by bylo ideální rozepnout srst. A pak si můžete prát sako v obvyklém praníauto při teplotě do 40 stupňů. Pokud je srst šitá těsně, můžete použít následující metodu:

 • V nádobě rozpusťte trochu pracího prostředku, navlhčete park a pečlivě vyčistěte srst ve směru chuchvalce;
 • Neotáčejte, můžete jen mírně zmáčknout, nebo zabalit do ručníku, který absorbuje vlhkost;

Je to důležité ! Je lepší, aby si kožešinové výrobky neumývali sami. Nechcete riskovat - jděte do čistírny nebo prádelny.

Sušení zimních parků

Podívejte se na tyto jednoduché tipy týkající se parků na sušení, nikdy neriskujte výrobek a vždy používejte krásnou parku:

 • Sušení by mělo být prováděno v horizontální poloze a výrobek by měl být zavěšen na závěs tak, aby voda mohla proudit rovnoměrně;
 • Nepokládejte výrobek do blízkosti topných těles;
 • Nejvhodnější je sušit na balkóně nebo ve dvoře nebo v dobře větraném prostoru;
 • Každý centimetr výrobku by měl být systematicky hněděn rukama, aby se výplň rovnoměrně rozložila.