Jak ušetřit peníze při nákupu produktů?

Jedním z největších mylných představ je, že zdravé stravování je drahé. A to je v zásadě špatné. Pomocí těchto jednoduchých a praktických tipů ušetříte peníze při nákupu potravin a dodržujte dietu zdravých potravin, ovoce a zeleniny.

Sezónní výrobky

V moderních supermarketech je mnoho zeleniny a ovoce k dispozici po celý rok, ale když jsou produkty pěstované ve vaší oblasti prodávány během období sklizně, zjistíte v obchodě s potravinami přebytek.

Důležité!

Tento náhlý nárůst nabídky vede k nižším cenám, což vám dává čerstvější, zdravější a zdravější výrobek.

A nejdůležitější rady týkající se sezónních produktů je zmrazit! Zmrazené ovoce a zelenina neztrácejí své blahodárné vlastnosti a umožní vám nejen zachránit, ale i řádně jíst po celý rok.

Produkty dlouhodobého skladování

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak ušetřit peníze na potravinách, je nákup ovoce a zeleniny, které lze dlouhodobě skladovat.

Delikátní ovoce a zelenina, jako jsou bobule nebo zelenina, se rychle zhoršují, a výrobci a obchody s potravinami proto riskují, že přijdou o peníze, protože se mohou zhoršit anespadají do rukou kupujícího. Prodejci samozřejmě toto riziko pokrývají vyššími cenami.

Proto nakupujte zeleninu pro dlouhodobé skladování, například zelí, sladké brambory, celer, cibuli, mrkev, brambory, jablka a pomeranče.

Důležité!

Nejen, že stojí méně v obchodě, ale budou skladovány déle, takže také nebudete nést riziko kvůli rychlému znehodnocení nákupu.

Ceny

Obchody s potravinami obvykle uvádějí ceny dvěma způsoby: za kilogram nebo za kus. To může vést k významnému rozdílu v celkových nákladech.

Tip!

Například hroznový obal může mít atraktivně nízkou cenu, dokud si neuvědomíte, že se jedná o cenu za kg a balení váží 3 kg. Často je výhodnější kupovat výrobky podle hmotnosti než balíků, je to jen trik prodejců prodávat více zboží.

Místní produkty

Pokud jsou produkty přepravovány přes zemi nebo napříč několika zeměmi, cena takové přepravy je zahrnuta v ceně výrobku v regálu.

Kromě toho, jelikož se regionální produkty nepohybují na dlouhé vzdálenosti a nespadají na sklad ihned z farmy, jsou čerstvé, chutné a zdravé.

Koupit mražené výrobky

Zmrazené ovoce a zelenina mohou být vynikajícími rozpočtovými úsporami. Zmrazené potraviny jsou velmi pohodlné, protože jsou předprané, krájené a připravené k jídlu.

Mají také velmi dlouhou trvanlivost, takže se o ně nemusíte staratpokazit, pokud je nepoužíváte.

Tip!

Při nákupu mražené zeleniny si vyberte jednoduchou zeleninu bez omáček nebo koření.

Velké supermarkety

Mnoho velkých supermarketů samo vyrábí různé výrobky, které jsou mnohem levnější. Nebojte se ho koupit, protože cena je nižší ne na úkor kvality, ale na úkor minimalizace nákladů na dopravu.

Nekupujte hladovělé potraviny

S největší pravděpodobností jste si všimli, že když máte hlad, kupujete z prodejen mnohem víc, než jste plánovali. Návštěva obchodu na plný žaludek - nákupy budou promyšlené a správné.

Seznamy

I když jedete na chléb a mléko, zapište do seznamu „chléb, mléko“. Takže si vzpomenete, že pro ně přišli a nic navíc nekupují. A pokud se chystáte na velké nákupy zboží pro tento týden, seznam je jednoduše povinný!

Takže můžete ušetřit 25% svých peněz, protože neplánované nákupy téměř vždy zasáhnou peněženku.