Jak uvázat snood kravatu, kruhový šátek s pletací jehlice: schéma

Snud je módní doplněk, který doplňuje oblečení podzimu a zimy. Stále můžete slyšet taková jména Snuda jako svorka, kruhový šátek nebo šátek. Snood se nosí nejen na krku, ale i na hlavě a hrudníku. Variace takových šátků jsou tak rozmanité, že mohou být doplněny jak slavnostním, tak každodenním pohledem. Chcete jedinečnou věc, která se skutečně stane vaším nejznámějším prvkem šatníku, podle kterého vás každý pozná a uvidí z dálky? Naučte se z našeho článku, jak uvázat snood nebo kruhový šátek s pletací jehlice, zde také najdete podrobné pletení vzory pro několik modelů tohoto nejoblíbenějšího kusu oblečení.

Kde vznikla myšlenka kruhového šálu

?

Takový stylistický objev jako sen se zrodil v módě Británie ve 40. letech. Pak se na hlavě nosily kruhové šály jako bandana nebo obvaz přes uši. Funkce tohoto příslušenství v těchto dnech bylaudržet vlasy v pohybu během cvičení.

Po dočasném zapomnění se tento model vrátil k použití ve formě plnohodnotného šálu, zpravidla velkého páření. Nové modely objektivu získaly uznání a lásku módy po celém světě. Jsou rádi, že jsou ve svých sbírkách z roku 2019 zastoupeni předními světovými designéry a celebrity pravidelně „chodí“ na své kruhové šály, které tento univerzální trend nadále podporují.

Jaká je výhoda spánku

Snud je šátek, šitý nebo v kruhu. Pohodlí spánku je v tom, že nemusí být svázané, po celou dobu ležet v krásné poloze, narovnané a skryté oblečení vykukující zpod rozkládajícího se plátna. Doslova - zapnutý a připravený! Široké modely lze navíc snadno přeměnit v čelenku - kapuci nebo plášť na ramena a hruď - bolero nebo teplý top.

Šátek je obvykle nasazen v jednom nebo dvou otáčkách kolem krku osmi, s nebo bez otáčení tkaniny kolem své osy. Vše záleží na schopnosti materiálu krásně zakrýt.

Výhodou takového šálu je, že s jeho pomocí můžete svůj šatník diverzifikovat. Stejný prvek vrchního oděvu, například kabát nebo sako, bude hrát novým způsobem s různými modely bot. Je tedy možné levně a rychle experimentovat s novými obrázky.

Jaké jsou druhy kruhových šátků

Všechny varianty názvu takové šály:

 1. Svorka
 2. Kolo
 3. Osm
 4. Scarf loop
 5. Trubka
 6. Nekonečný šátek
 7. Kruhový scaft [kruhový šátek]

Řemeslníci přicházejí se všemi novými modely snů. Celkem existují dva hlavní typy:

 • Long Snud- kruhový šátek s velkou délkou a šířkou, který se hodí do nádherného závěsu. Nosí se ve 2–3 otáčkách. Na konci pletení se tkanina sešívá do prstence nebo pleteniny na kruhových jehlách. To je zvláště užitečné, pokud je k dispozici vzor vazby. Barva, textura, šířka a délka šálu může být velmi různorodá.
 • Šátek-trubkaje šátek nosí v jednom tahu, připomínající široký límec svetr. Takový kruhový šátek může být pleten na kruhových jehlách s dlouhou linií, nebudete muset sešit.

Jak si vybrat sen

Objektiv je populární jak u žen, tak u mužů. Obrovská škála modelů vám umožní vybrat si a plést šátky pro všechny členy rodiny, včetně dětí.

Smyčkovou smyčku můžete nosit nejen během chladného období, ale také jako koncepční doplněk k oblečení jakékoli sezóny.

Doporučení pro výběr materiálu závitu

Tloušťka nitě má velký význam při volbě vzoru pro pletení šálu.

Je třeba připomenout, že schémata pletení z tlusté příze mají významné rozdíly oproti schématům pro výrobu tenkých nití. Šátky, pletené na silných pletacích jehlicích z tlusté nitě, se hodí k oblečení, tenké a jemné modely lze kombinovat se všemiprvky celoročního šatníku - pláště, pláštěnky, bundy, vesty, šaty a svetry.

Varování!

Výběr materiálu příze je důležitý pro zajištění velkolepého vzhledu a oteplování budoucího kruhového šálu. Pro pletařky za přítomnosti obrovského výběru různých typů příze.

Ideální pro šátek vlny 100%, vlny 50%, akryl. Pro snoods, velké vzory jsou hlavně používány, tak volba je na nitích, které mají ne více než 200 m v přadeno vážit 100 gramů. Samozřejmě vše záleží na chuti a účelu šálu a může se objevit vlákno menší tloušťky.

Varování!

Volba akrylu by měla být chápána tak, že hotový výrobek vyjde více objemný a zároveň světelný. Akryl je poměrně kvalitní ponožková příze. Pokud však jde o vliv tepelné ochrany, akrylát samozřejmě ztrácí nit s přídavkem vlny.

Dnes jsou k dispozici a vůbec ne pichlavé, na rozdíl od vlny, varianty teplé příze jsou:

 1. Alpaka.
 2. Merino.
 3. Pú norka.

V současné době přichází v úvahu velmi silná příze, například takové typy jako Nako Lora a Alize Country New. Je v hank vážící 100 g - pouze 35-40 metrů. Snud z takových vláken bude spojen téměř okamžitě. Hotový výrobek bude mít značnou hmotnost a objem a zároveň se stane módním a stylovým prvkem skříně.

Výběr barvy kruhového šálu

Barva budoucího výrobku, za který bude odpovídatzahřátí takových důležitých oblastí těla, jako je hrdlo a hrudník, by mělo být zvoleno podle principů moderování.

Přirozené i odstíny, harmonické v kombinaci s hlavním zbarvením hlavního oděvu, vždy vypadají lépe než pestré barevné kombinace. Šedá ocel, světlé, béžové a tmavě zelené barvy se budou přibližovat tradičním způsobem.

Varování!

Jasné tóny jsou také v trendu. Černé, červené a vínové odstíny dodávají siluetě fantazii. Výběr barev se nejlépe provádí v souladu s vkusem a dostupným oblečením.

Zvláštní pozornost je věnována módním sekčním barvicím přízím. Toto vlákno poskytuje přechod přechodu barev, který vypadá velmi působivě a stylově. Sdružené, tedy soupravy, sestávající například ze snootů a pokrývek hlavy, stejně jako rukavice, mohou být hlavním zaměřením obrazu podzim-zima.

Jak určit velikost spánku

Příliš objemné LIC se nebude zahřívat a jeho objemné vrstvy budou rušit. Kruhový šátek by zároveň neměl stlačovat ani krk. Optimální délka šálu pro dospělou dámu je asi 60-70 cm.

Dále, na základě přibližné tabulky velikostí, tloušťky příze a počtu metrů v přadenu, můžete vypočítat požadovaný počet přaden, připojením vzorku o rozměrech 10x10 cm a předem zvoleného vzoru.

Množství spánku na jednu revoluci:

 • děti ve věku 7–18 let - šířka 45–50 cm;
 • dospělí - 50-60 cm široký.

Objem dvou otáček:

 • děti do 6 let - Délka - 99 cm, Šířka - 15 cm;
 • děti 7-9 let - délka - 113 cm, šířka - 18 cm;
 • děti 10-12 let - délka - 127 cm, šířka 20 cm;
 • dospělí - Délka - 141 cm, Šířka 22 cm.
Stojí za to připomenout!

Čím širší je LIC, tím vyšší by měla být. To je důležité pro zajištění ochrany před chladem a dobrým stykem. Šířka 60 cm by měla být nejméně 35 cm vysoká.

Jak uvázat límeček snoot pro dívku: instrukce

Pletený úplet s širokým lemem, vyrobený v severském stylu s žakárovým vzorem, vhodný pro dívky ve věku 10-16 let. Tento šátek dokonale chrání hrdlo větru a chladu. Délka výrobku na šířku je 84 cm, obvod - 84 cm.

K práci budete potřebovat:

 • pletací jehlice - kruhové, č. 4, 5 a 5 s rybářským vlascem dlouhé 40 a 60 cm
 • příze - vlna 100%, 100g /160 m. 2 přadena černé barvy a 1 přadeno světle šedé

Vzory používané při pletení

 1. Přední hladký povrch - přední řady jsou pleteny předními smyčkami, obruba řádky - obruba smyčky. V kruhových řadách musí být všechny smyčky pletené obličeje.
 2. Eraser 1 - střídání 1 obličeje a 2 smyček smyčky.
 3. Elastický pás 2 - střídání 2 předních a 2 oběžných smyček.
 4. Elastické 3 - střídavě 2 obličeje a 1 obruba smyčky.
 5. Žakárový vzor - pletený s předním saténovým stehem podle schématu:

Pokrok:

 1. Vezměte kruhové jehly č. 5 a pomocí černé nitě vytočte 140 smyček bez vytahování.
 2. Knit 5 řádků v kruhu se vzorem „Gum 1“.
 3. Od 6. řady: pokračujte v pletení vzorem „hladký povrch obličeje“ 18 cm.V průběhu pletení první řady s vyhlazováním rovnoměrně snižte 5 smyček. Celkem by jehly měly zůstat 135 smyček.
 4. Následující řádek se po pletení 18 cm saténovým stehem začíná plést do žakárového vzoru.
 5. Na konci vzoru plette 4 řady se vzorem „Povrch obličeje“ s černou nití. Knit pátou řadu, rovnoměrně klesá 3 smyčky. Jehly by měly zůstat 132 smyčky.
 6. Změňte pletací jehlice na №4,5 a plette 5 řad se vzorem "Gum 2".
 7. Další řádek, který se má podle schématu plést: 2 obličeje, 2 pletené dohromady. Tuto kombinaci střídejte na konci kruhové řady.
 8. Dalších 6 řádků pro pletení vzoru "Gum 3". V poslední řadě gumy zavřete smyčku.
 9. Otočte širokou elastickou pásku hotového šálu směrem k obličeji a otočte ji dovnitř, abyste skryli mořskou stranu.

Jak svázat snood s pletacími jehlicemi - pracovní postup

Muži také milují sny velmi ze stejných důvodů jako ženy. Tento populární oteplovací doplněk je dokonale kombinován s jakýmkoliv druhem svrchního oděvu a dodává jedinečnému kouzlu jedinečný půvab.

Přečtěte si také

Krásné kostýmy pro nový rok: nejlepší nápady!

Oblek pro Nový rok pro dívku dělá vlastní rucevětšina maminek. Někdy je oblečení jen těžko najít v hotovém tvaru ...

Navrhovaný model pánské obuvi je pleten podle světelného vzoru s „gumovým“ vzorem. Velikost navrhovaného modelu je 62 cm podél obvodu ve spodní části lůžka a 57 cm v horní části lůžka. Výška hotového výrobku - 24 cm.

Pro tuto práci bude třeba:

 • paprsky jsou kruhové, č. 4;
 • příze - vlna 50g /100 m, barva - modrá, 2 přadena.

Vzory používané při pletení:

Základní vzor:

 • 1 kruhová řada: pouze smyčky;
 • 2 kruhová řada: střídání: 2 přední smyčky, 2 smyčky smyčky.
Varování!

Hlavní vzor se skládá ze střídajících se 1. a 2. kruhových řad.

Obyčejný gumiček 2x2 - střídání 2 předních a dvou obruba smyček na konec kruhové řady

V následujících řádcích jsou odpovídající smyčky umístěny pod sebou.

Viz také

Zdobení láhve vlastníma rukama: mistrovská třída s fotografiemi a videem

Dnešní internet je plný tipů a nápadů pro řemeslníky a řemeslníky, kteří chtějí najít své uplatnění.

Pokrok

 1. Volně smontujte smyčky v množství 120 ks. a zamkněte je v kruhové řadě.
 2. Knit 3 cm vzor "Obyčejný elastický 2X2."
 3. Od další řady pleteme 16 cm vzor „Základní vzor“.
 4. Když začneme plést další opakování „hlavního vzoru“, uděláme dodatky ve 2. kruhové řadě - přidáme každé 3 smyčky přes 1 smyčku,tak v celé sérii. Podle výsledků kruhové řady na jehlách by mělo být 130 smyček.
 5. Pokračujeme v pletení se vzorem „Základní vzor“, trochu ho upravujeme - nestřídáme 2 tváře na 2 zádech, ale 2 tváře na 3 zádech, tj. Opakujeme 2X3.
 6. V tomto stylu přidáme šátek na konečnou výšku 24 cm. Volně zavřete všechny smyčky podle vzoru. Produkt je připraven.

Jednoduchý pletací program pro ženy pro začátečníky

Tento elegantní ženský snood je pleten perlou, „rýžovým“ vzorem. Je to velmi jednoduché provedení, zatímco vypadá elegantní a texturou. Šířka výrobku je 22 cm a délka - 141 cm.

Pro práci budete potřebovat:

 • pletací jehlice - rovné, №10, se zarážkami;
 • příze - 80% akryl, 20% alpaka, barevné světlo, 3 přadena o hmotnosti 100 gramů.

Vzory používané při pletení:

 1. Vzorek „Rice“ je tvořen střídavým pohybem 1 obličeje, 1 obruba, v řadě skládající se z lichého počtu smyček. Střídání se provádí na konec řady, extrémní smyčka je pletená vpředu.
 2. Další řádek představuje přesné opakování tohoto prvního řádku.

Provozní postup:

 1. Volně volte 19 smyček.
 2. Knit 99 cm plátna se vzorem „Rice“, zavřete smyčku.
 3. Úzké strany spánku.
 4. Nasaďte mokrý ručník na vyloženou plochu LOD a čekejte, až bude plátno mokré. Poté vyjměte ručník a nechte filtr vyschnout.Po této úpravě je LOD připraven - lze ho nosit.

Jak rychle upletit vnitřní závit z tlusté příze

Model zářivého ženského límce z tlusté příze je schopen vázat i nejzkušenější pletař. Tento módní oděvní úplety s velkými pletacími jehlicemi za pár hodin

Obvod výrobku je 73,5 cm, výška - 48 cm.

Pro tuto práci bude třeba:

 • jehlice kruhové, č. 19, délka - 75 cm, se značkovačem;
 • příze - akrylová 100%, 3 přadena 300 g /58 m každá

Vzory používané při pletení:

Gum 2Х2 - střídání 2 předních, dvě obručové smyčky

Hlavní vzor:

 • 1-5 řádek - všechny čelní smyčky;
 • 6 řádek - všechny obloukové smyčky;
 • 7 řádek - všechny čelní smyčky.

Opakování 6-7 řádků - 4x.

V budoucnu opakujte základní postup opětovného pletení vzoru.

Provozní postup:

 1. Vytočte 36 smyček, připojte je do jedné kruhové řady.
 2. Nastavte značku na začátek řádku.
 3. 6 řádků pleteného vzoru "Guma 2x2"
 4. Dále plette vzor „Základní vzor“, dokud produkt nedosáhne šířky 43 cm.
 5. Plette pouze 5 řádků.
 6. Knit 6 řádků se vzorem "Elastic 2X2", pak zavřete smyčku.

Šátky a klasické široké rukávy jsou ideálně kombinovány s klobouky, rukavicemi, rukavicemi, rukávy a často se pletou v sadě stejné nebo kontrastní barvy příze. Ve videích níže můžeteSeznamte se s podrobnými a vizuálními vzory pletení stylových a elegantních zimních souprav různých stylů s klobouky, barety a dalším příslušenstvím.