Jak vybělit bílou košili?

Bílé košile jsou nadčasové klasiky. Bez nich není ani slavnostní ani obchodní šatník nemyslitelný. Měli byste být schopni udržet bílé šaty v dokonalém stavu, pokud si omyjte a odbarvujete nesprávně, může dojít k nepříjemným překvapením: elegantní věc se změní v šedavě žlutý hadr, který nemůžete nosit. Ale nespěchejte vyhodit bílou košili - existuje poměrně velký seznam možností, které pomohou vrátit barvu do původního stavu.

Výběr způsobu vybělení košile, rozhodnutí o tom, kolik peněz a času jste ochotni na tuto akci strávit. Čas a rozpočet umožňují? Jděte do čistírny, tam pracují profesionálové. Doma, musíte drotit, ale nebudete pochybovat o poctivosti pracovníků čistírny, nestrávíte peníze, dostanete dobrý výsledek.

Metody jsou jednoduché, nostalgické

Toto je mýdlo a var. Prací mýdlo s obsahem 72% mastných kyselin pomůže osvěžit barvu celé tkaniny a vyrovnat se s částečným znečištěním na límci, kapsách a manžetách.

Před zahájením bělení si pozorně přečtěte etiketu na tkanině. Určete přípustnou teplotu a umyjte košili. Nezáleží na tom - v autě nebo ručně.Hlavní věc je, že na začátku bělicího procesu by měla být látka mokrá.

Mýdlová metoda bez varu

Po obou stranách mokré tričko. A zapomenout na její hodiny v 12. Nemusíte se naplňovat vodou, nechte si lehnout do mýdla. Po opláchnutí a vysušení. Všechno

Metoda je stejně vhodná pro bavlněné tkaniny a syntetické materiály. Je vhodný i pro polyester.

Bělení mýdlem pro domácnost může být částečné, v případě potřeby použijte pouze límec, manžety nebo oblast podpaží s mýdlem.

Mýdlová metoda je vhodná také pro bílou tkaninu se vzorem, výšivkou, barevným lemováním. Nebojte se, že modré nebo černé vložky "plazí", a barva košile, mýdlo to nedovolí.

Metoda varu mýdlem

Přípravek pro bělení je stejný jako předpírka při přijatelné teplotě. Po mýdlení, jako v předchozí metodě. Pak je košile poslána do smaltovaného nádobí a zapálena. Je nutné vařit na malém plameni nejméně 40 - 60 minut. Po - dobře opláchněte a osušte.

Nikdy nebělit varem ze syntetických tkanin! Košile se vrásky a smršťování. Var je vhodný pouze pro bavlněné a jiné přírodní látky bez vzorů a vložek.

V každé domácnosti jsou bělící boostery, když se vaří v mýdle nebo v prášku. Toto je:

  1. Pití nebo soda.
  2. Peroxid vodíku.
  3. Kyselina citrónová, kyselina boritá.
  4. Sůl.

Pro zvýšení bělícího účinku přidejte jeden z dostupnýchprostředky v promývacím roztoku k varu. Soda - 2 - 3 lžíce na litr, peroxid 3% - jedna lžička, kyselina v suché formě - jedna lžíce, sůl - 2 - 3 lžíce. Můžete použít čpavek, ale při varu to opravdu voní.

Stejné domácí „zesilovače“ pomohou vybělit syntetické bílé košile bez varu. Měly by být po určitou dobu promočeny v řešení jednoho z fondů. Samozřejmě po předpírce.

Bělení košile namáčením

Syntetické věci by se měly umýt ručně. Látku snadno omyjte a odešlete do bělícího komplexu. Doba expozice a koncentrace roztoku pro každý nástroj je odlišná.

Uvedli jsme je v tabulce:

Použití této tabulky je jednoduché. Ale nezapomeňte, že syntetické košile netolerují teploty vody nad 40 stupňů. Přírodní látky dokonce vydrží vroucí, takže můžete bělit v dostatečné vodě. S výjimkou tkanin se vzory a vložkami. Jsou tepelně kontraindikovány stejným způsobem jako syntetické vlákno.​​

Soda Peroxid 3% Sol Amoniak Čpavek

+ zápisky

Soda + sůl Kyselina (prášek)
Voda 2 l 2 litry 5 litrů 2 l 5 litrů 2 litry 2 litry
Výše ​​finančních prostředků Polstakan 3 - 4 tbsp. Já Polstakan 1 lžíce. Já Podle čl. 1 písm. lžíce Do 50 gr. Podle 2 lžic. Já
Expozice 30 min. 20 min. 20 min. 30 min. 30 min.
Poznámky Může být nahrazen tablety s obsahem hydropiritu v množství 9 tablet na 10 litrů vody Povoleno pouze pro přírodní tkaniny Povoleno pouze pro přírodní tkaniny

O škole a kanceláři

Školní a kancelářské košile jsou rychle šity, protože jsou příliš často vymazávány. Proto je otázka, jak vybělit bílou košili do školy, velmi důležitá! Bílá barva se postupně stává žlutou nebo šedou. Pokud takové problémy existují, bělení namáčením není vhodné, výsledek bude slabý.

Pokud tkanina dovoluje - vařit nebo používat průmyslové bělidlo.

Kyslíkové bělidlo může být přidáno během praní v pračce, chlor vyžaduje samostatné zpracování, tj. namočte po hlavním praní. Pokud jde o bělidlo, postupujte podle pokynů, není třeba znát žádnou zvláštní moudrost.

Chlorové bělidla, i při silném ředění, výrazně mění barvy, takže použijte „bělost“ pouze u přírodních tkanin bez povrchové úpravy.

Optické bělidlo lze považovat za podvodníky. Neodbarvují látku, ale vytvářejí iluzi bělosti. Ale nezajímá vás, jak dosáhnout vynikajícího výsledku. A pokud si myslíte, že optické bělidlo nezkazí látku, zvažte tuto drahou variantu pro nejelegantnější bílou košili.

Kdy to budu muset odhodit?

Pokud je bílá košile vybarvena při mytí barevnou věcí, budete s největší pravděpodobností muset rozloučit. Můžete ji vybělit, ale stín zůstane ve švech, v blízkosti knoflíků, lamel a kapes. Chcete-li zničit, můžete použít "bělost", ale tkanina je beznadějně zkažený po mnoha bělení postupů. Hlavní věcí při zachování kvality a vzhledu bílých košil je „individuální“ praní. Takový osobní přístup vám ušetří od toho, abyste museli barvu po dlouhou dobu znovu oživovat.

Být chytrý každý den, to není těžké.