Jak vybělit dětské oblečení?

Dokonale čisté dětské oblečení je krátké. Zvídavý kluk má schopnost rychle se znečistit - to je kvůli touze po objektivních znalostech světa a nedostatku dovedností sebezaměstnávání. Mytí a bělení dětského oblečení je rutinní cvičení a matky dětí to dělají denně.

Moderní technologie usnadňují každodenní život - automatické stroje, moderní prášky a odstraňovače skvrn splňují všechny potřeby hostesek. Sněhobílé košile a punčochové kalhoty se však používají k získání šedého odstínu, střídání s časem a příliš častým praním. Světlé skvrny šťávy a ovoce na dětské oblečení také vyžadují okamžité odstranění. Schopnost řádně vybělit dětské oblečení - seriózní nabídka na titul vynikající hostesky. Doporučujeme vám to naučit.

Přijímáme zkušenosti generací

Co bylo doma s našimi babičkami? V nejlepším případě nádrž na vařící prádlo a mýdlo na prádlo. S tímto nekomplikovaným arzenálem se starší generaci podařilo udržet pleny bílé a ruce, aby umyly dětské věci dokonalé čistotě. Kdo, pokud ne, vědí jistě, jak vybělit věci dítěte!

Pomocné mýdlo na prádlo.Použité pleny byly na obou stranách hustě mýdlové, složené do velké varné nádoby a poslány do kamen. VroucíBylo to dlouho, ne méně než hodinu. Výsledek je úžasný. Bez trávení času na ruční mytí bylo možné vybarvit dětské oblečení bez chemikálií s použitím pouze mýdla na prádlo s obsahem 72% mastných kyselin.

Důležité!Čím více mastných kyselin v mýdle, tím vyšší je jejich antiseptické a čistící vlastnosti. Praní mýdla nezpůsobuje alergie, protože neobsahuje chemikálie.

Pokud bylo nutné vybarvit dětské oblečení ze skvrn, nevyužily dlouhodobého varu, namočily barevnou skvrnu na obou stranách a ponechaly v takové formě na noc. Dalšího rána prostrkovali v horké vodě - a to bylo vše.

Pro bělení „opotřebovaných předmětů s šedým nebo žlutým odstínem se do nádrže přidávala soda, kde se prádlo vařilo (sklo na 10 litrů). Skutečnost, že nepodléhala mýdlu - sodu varu, přešla do vypouštění hadrů. Ale téměř všechno bylo odbarveno.

Do lékárny pro bělidlo

Jednoduché nástroje z lékárny pomáhají rychle vybarvovat věci dětí:

  1. Tablety Hydroprite. Po hlavním praní ponořte prádlo do horkého roztoku hydropyritu (2 - 3 tablety na 10 litrů vody) a přidržte tam, dokud roztok nevychladne. Během bělení několikrát míchejte dřevěnou tyčí (pokud máte jednu) nebo gumovou rukavicí. Po opláchnutí a vysušení budete výsledek příjemně překvapeni.
  2. Směs peroxidu vodíku a amoniaku. Technologie bělení dětského oblečení je stejná jako v první metodě, ale koncentrace roztoku je odlišná- 2 lžíce peroxidu + 2 lžíce amoniaku na 10 litrů vody. Mimochodem, peroxid a čpavek jsou vynikající odstraňovače skvrn, takže je vždy po ruce.

Mnoho zdrojů doporučuje bělení dětského oblečení ve slabém roztoku manganistanu draselného. Souhlasíme s dezinfekčními prostředky na bázi manganistanu draselného, ​​ale zpochybňujeme vlastnosti bělení. Protože metoda byla testována osobně a výsledek byl neuspokojivý. Nedoporučujeme.

Kuchyňské nádobí

Běžná stolní sůl má také dobré bělící vlastnosti. A pokud to smícháte se sódou ve stejném množství - výsledek bude ještě lepší. Přidejte 50 až 100 gramů soli na 10 litrů a vařte dětské oblečení. Zvláště špinavý vařit se solí a sódou.

Důležité!I použití přírodních bělicích přípravků vyžaduje opakované oplachování, nejprve v teple, pak ve studené vodě. Ruční oplachování může být nahrazeno strojem.

Chápeme chemické prostředky

Pokud jde o druhy chemických látek, připomínáme, že nejsou vhodné pro novorozené oblečení. Výjimkou jsou pouze kyslíkové produkty označené pro dětské oblečení.

Všechna chemická bělidla lze rozdělit do tří velkých skupin:

  1. Bělidlo chlorem. Jedná se o známou „bílou“, která neztrácí svou popularitu. Po manipulaci s činidly obsahujícími chlor se však tkáně značně zhoršují, rychle se trhají a časem se stávají žlutými. Dětské věci bělidla sChlor je za to nestojí, pokud chcete, aby sloužily.
  2. Kyslíkové bělidlo. Nejnovější "chytrý" vývoj mezi domácími chemikáliemi. Nejběžnější značka - Bos a Bos plus. Bělí všechny látky, odstraňuje skvrny i při nízké teplotě

    vody. Lze použít v psacím stroji, kombinuje s praním. Mluvíme o dětských věcech, takže si vezměte prášek označený jako "pro dětské oblečení". Vynikající recenze pro bělení dětské oblečení si vydělaly značky De La Mark a Eared Nian. Obrovskou výhodou dětských bělidel s aktivním kyslíkem je to, že mohou být použity při praní tkanin se vzorem a dokonce i pro barevné předměty. Molekuly kyslíku pracují jemně, nezbarvují barevné oděvy na vybledlý hadr pochybné barvy (jako chlor), ale pouze obnovují barvy a odstraňují skvrny na cestě. Dětské oblečení po takovém mytí vypadá nové.

  3. Optické zjasňovače - vytvářejí bělostný efekt, který neovlivňuje tkaninu. K detergentu se obvykle přidávají optické zjasňovače. Pro dětské věci je lepší je nepoužívat.

Aby oblečení pro děti vypadalo perfektně, nikdy je neperte zbytkem oblečení! Odstraňte skvrny čerstvé, a nemusíte se snažit vybělit staré skvrny na dětské oblečení.