Jak vybělit halenku?

V každém šatníku je zapotřebí bílá halenka. Měla by být vždy bezchybná, jako žádné jiné oblečení. Mytí po každé ponožce je povinným postupem, jinak věc ztrácí svůj vzhled a dřívější slavnost se promění v bezstarostnost. Existuje několik způsobů, jak vybělit bílou halenku doma, každá žena by je měla znát. Výběr způsobu bělení by měl být pečlivě veden podle typu tkaniny.

Jednoduchá školní halenka vyrobená z přírodního materiálu může být vařena nebo promočena v chlorovém bělidle, ale s šifonem, polyesterem a syntetikou toto číslo neprojde - věc se zhoršuje. Tkaniny Guipure a viskóza rychle získávají zbytečné odstíny, takže je třeba je umýt a odbarvovat. Budeme podrobně analyzovat všechny dostupné metody a sami si vyberete ten nejlepší způsob bělení halenek v souladu se strukturou tkaniny.

Světlost bílé

Zajímavé průhledné blůzy vyrobené z šifonu nebo viskózy, elegantní výrobky z guipure nelze vařit a bělit chlorem. Kromě toho kategoricky netolerují vysoké teploty během praní. Dokonce i jemné mytí při nízkých teplotách kazí věc - nakonec se zbarví do žlutě nebo se nasadí do šedavého odstínu. Pokud se to stane s vaším oblíbeným oblečením, okamžitě začněte bělení domapodmínek.

Cook:

  • malá plastová kapacita 3-5 litrů;
  • peroxid vodíku 3%;
  • amoniak;
  • tekutý prací prostředek pro praní jemných tkanin.

Nyní přejděte na bělení. Příprava pracovního roztoku 5 litrů vody, 2 lžíce. Já peroxid a stejné množství amoniaku. Mějte na paměti, že teplota roztoku nesmí překročit 30 - 40 stupňů.

Důležité!Při výběru teploty vody buďte velmi opatrní! Dodržujte pokyny uvedené na štítku oděvu. U některých výrobků je dokonce 40 stupňů.

Ponořte bílou halenku tam, rovnoměrně rozloženou v roztoku, nechte několik hodin. Více než 3 hodiny bělení syntetických halen nedává smysl, vše, co připravený roztok udělá za 180 minut, je konečný výsledek bělení.

Po bělení promývejte blůzu v tekutém detergentu. Pokud ne, použijte šampon na vlasy nebo mycí gel. Po opláchnutí na ramenou důkladně umyjte věc, aby nedošlo k kroucení.

Stejná metoda může eliminovat skvrny od potu nebo deodorantu a vybělit vybledlé látky po nesprávném praní. Nejdůležitější podmínkou pro zachování sněhově bílé lehkosti látky - pouze samostatné praní.

Důležité!Bílé blůzy nikdy nemyjte s jiným spodním prádlem. Různé kvalitní tkaniny také neumývají dohromady.

Místo kapalného peroxidu můžete použít tablety hydropirit. 5. dnelitrů vody stačí 4 tablety. V tomto roztoku mohou být bílé věci běleny bez přidávání amoniaku po dobu jedné hodiny.

Další metody bělení

Lehké šifónové a bílé věci z hustých syntetických tkanin mohou být běleny sódou. K tomu namočte produkt do vody o teplotě místnosti se sódou - 50 gramů na 3 litry vody. Při mytí v psacím stroji přidejte do prášku sodu. V prostoru pro prášek stačí nalijte 1 - 1,5 lžíce hydrogenuhličitanu sodného - voda bude měkčí, prášek získá bělící vlastnosti.

Bělení sodou v pračce je slabší než předmáčení v roztoku, takže před bělením rozhodněte, jaký účinek chcete získat - stačí jen obnovit bělost nebo dát do pořádku šedivou věc.

Jednoduchá stolní sůl je skvělým pomocníkem při čištění bílých tkanin. 1 polévková lžíce rozpuštěná v litru vody je koncentrace domácího bělidla pro jakýkoliv výrobek. Ta věc je namočena na 20 - 30 minut, pak promyta. Mimochodem, solné procedury před hlavním praním pomáhají nejen bělit, ale také chránit před ztrátou barev. Sůl a sodu lze použít společně. Přidejte lžíci tohoto a dalšího prostředku, efekt bude stejný.

Popsali jsme metody, které působí bez poškození tkaniny. Používají se nejen pro jemné výrobky, ale také pro hustá přírodní vlákna s přídavkem lycry, výrobků s výšivkou a barevnou výzdobou.

Milovníci bavlny a lnu

Přírodní látky jsou odolnější než syntetické. Proto, aby bělení halenku doma může být jiné. Pro čisté bílé halenky jsou vhodné jak v prášku, tak v pracím mýdle a bělení sloučeninami obsahujícími chlor. Tam je také nuance - pokud jsme bělidlo syntetické a pak mazat, pak s přírodními produkty působíme přesně opačně - začneme bělení až po mytí. V opačném případě se zbytečné odstíny „přilepí“ na halenku a neuděláte ji s ničím.

  1. K varu použijte smaltovaný nebo pozinkovaný kbelík.
  2. Rozpustit vodu z mýdla pro domácnost tak, aby byl získán nasycený roztok.
  3. Bublinu vařte nejméně 40 minut.

Uvaření v prášku se provádí stejným způsobem. Pokud budete vařit neochotu, můžete použít tekuté chlorové bělidlo. Rozpusťte 1 víčko "bělosti" v horké vodě a ponořte tam halenku, nechte ji ležet půl hodiny. Nenechávejte věc v roztoku chloru po dlouhou dobu - struktura vlákna se zhoršuje.

Bělení chlorem bílé halenky vyžaduje důkladné opláchnutí. Sušení oblečení je lepší ve vzduchu, aby se zbavil zápachu.

Pokud lidové prostředky nejsou v souladu s jejich zájmy

Nedostatek času a nedostatek zkušeností s bělením ve varu lze kompenzovat nákupem průmyslových bělidel.

Pokud si koupíte kyslíkaté bělidlo, nepoškozujte žádnou tkaninu. V závislosti na značce jsou tyto výrobky kombinovány buď s praním, nebo s použitímpro samostatné zpracování tkaniny.

Optické bělidlo můžete koupit jen v případě. Nepoškozuje tkaninu, ale nebělí, vytváří pouze viditelný efekt bělosti. Výrobci pracích prášků přidávají optická bělidla. Často byste neměli používat optické prostředky, tkanina se změní na žlutou přesně stejnou, jako když jste ji často omylem vymazali. Pro nouzové mytí je však nejlepším pomocníkem optické bělidlo.

Při použití jakéhokoliv prostředku ze skladu vždy postupujte podle pokynů. Nepřidávejte "trochu víc" nebo "o něco méně" - všichni už pro vás zažili a vybrali nejlepší možnost.

Noste bílé halenky častěji, udělají z vás chytré a nápadité. A už jste se naučili, jak je vybělit.