Jak vybělit syntetické věci: účinné metody

Oblečení z bílých syntetických tkanin je elegantní a velmi pohodlné na nošení. Vrásčitá, dobře drží tvar, slouží dlouho. Ale všechny tyto vlastnosti jsou vlastní syntetice pouze se správnou péčí. Stává se, že často nosíte svou oblíbenou syntetickou halenku a stejně často ji vymaže v psacím stroji v rychlém režimu. Nebo opačně, jakmile si dáte elegantní bílou věc, budete ji dlouho zavěsit do šatníku až do příští oslavy. Zdá se, že je to v pořádku. Časté mytí a dlouhotrvající nedostatek poptávky vede k tomu, že syntetická tkanina ztrácí svěžest, bělost získává šedavý nebo nažloutlý odstín. Je škoda vyhodit šaty, je nutné bělidlo.

Odpovědi na otázku, jak se na domácí půdě, v mnoha případech syntetizovat bílé bílé věci, nabízíme k diskusi. Předtím, než přistoupíme k popisu procesu, připomínáme, co je naprosto nemožné dělat s bílou syntetikou.

Absolutní kontraindikace:

Zkušení ženy v domácnosti znají tato pravidla srdcem, ale začátečníci mohou být uvězněni. Zapamatovat:

 • Syntetika NIKDY nebělená chlorem, „Belize“ a podobně. Pokud stále riskujete, oblečení se stane nepoužitelným - změní se na žlutou, takže ho nebude možné zachránit.
 • syntetické bílé látky netolerují var.Přípustná teplota pro mytí - odbarvování na štítcích. Pro některé druhy je povoleno 40 stupňů a jiné mohou být zpracovány ve vodě ne vyšší než 30.
 • bílé syntetické předměty se neumývají práškem pro barevné prádlo a barevným prádlem samotným.
 • Při bělení a praní nemíchejte přírodní a syntetické látky.
 • je nemožné zavěsit použitou věc jednou ve skříni nemyté. Stopy potu neviditelné pro oko, nejmenší částice desquamated epidermis mohou nakonec dát žlutý odstín na halenku.
 • pro bělení syntetických materiálů v domácnosti se nepoužívají žádné kovové náčiní, pouze plastové.
 • věci po bělení nemohou být silně zkroucené a vylomené.

Chováme opatrně

Jaký je nejlepší způsob bělení syntetických látek? A podívejte se na ka v kuchyni. Najdete zde vynikající bělidlo, je to jednoduchá stolní sůl. Sůl může také bělit vlny položky. Jednat následovně:

 1. Zpočátku snadno umyjte věci rukama s mycím prostředkem, práškem na ruční mytí nebo šamponem.
 2. Poté připravte plastovou misku, přibližně 5 litrů, a nalijte do ní teplou vodu.
 3. 300 g soli se rozpustí ve vodě.
 4. Ponořte syntetický oděv do roztoku a nechte ho řádně „solit“ po dobu 3 až 4 hodin.
 5. Po opětovném roztažení věci věnujte zvláštní pozornost oplachování.

Soda může být použita jako sůl. Pravidelná jedlá soda se používá v menším množstvímnožství - 100 gramů na 5 litrů vody. Další proces je podobný technologii se solí.

Pokud se k procesu bělení syntetických materiálů přistupujete kreativně, můžete sůl a sodu rovnoměrně promíchat, rozpouštět v teplé vodě a namočit po dobu 3 hodin. Po mytí, jako obvykle.

Provoz „72%“

Bude to otázka oblíbeného nástroje našich babiček - ekonomické mýdlo 72%. Je ideální pro bělení syntetických tkanin, ale musí být používány trochu jinak než při bělení věcí z přírodních tkanin.

 1. Nejprve se věc umyje v chladné vodě a mýdle.
 2. Po opláchnutí, bez opláchnutí, tkaninu důkladně napěňte před vytvořením husté pěny.
 3. Prádlo necháváme v plastové nádobě po dobu 3 - 4 hodin.
 4. Po umytí opět mýdlem, ale ve více teplé vodě.

Tyto postupy mýdla mají obvykle příznivý vliv na tkaninu. Takže můžete zbavit halenku žloutnutí, skvrny od potu a jiných cizích odstínů. Pokud je tkanina šedá, bude nutné bělení syntetických materiálů opakovat, dokud není dosaženo požadovaného výsledku. Netráví mýdlové bělení více než 2 krát. Pokud neexistuje žádný účinek, bude to pryč.

52) Obchodní zástupci s „uškrtením“

Jedná se o metodu bělení syntetickou peroxidem a amoniakem. Tyto léky jistě najdete v domácí lékárničce. Trvá to málo - smíchejte lžíci amoniaku a peroxidu, nalijte směs vodou a ponořte věci do roztoku pro bělení. Expozice může být dlouhá - 3 hodiny nebo více. Pozpracování syntetických prací.

Důležité! Při práci s peroxidem a amoniakem používejte rukavice a masku.

Jak amoniak, tak peroxid lze použít odděleně. V tomto případě je technologie bělení stejná, ale koncentrace roztoků je odlišná:

 • pro stůl čpavku 1. lžíce na 2 litry vody.
 • pro stůl peroxidu 2. lžíce 2 litrů vody.

Pokud nechcete čekat

Bělení syntetiky doma lze provádět v pračce. K tomu stačí vybrat správný syntetický prací prostředek. Drahé prášky na bílé obvykle obsahují optické zjasňovače, které dokonale vytvářejí iluzi bělosti bez ovlivnění tkaniny. Pro syntetiku jsou skvělé.

Můžete také použít kyslíkové bělidlo. Musíte jednat podle instrukcí, pak synteticky bělíme kvalitativně. Snažili jsme se přidávat kyslíkové bělidlo do pracího prášku přímo do prostoru stroje - výsledek se nám líbil.

Důležité! Můžete smíchat s kyslíkovým detergentem pouze ty kyslíkové bělidla, ve kterých instrukce potvrzuje účinnost metody.

Aspirin řeší neočekávané problémy

Rozpuštěním 2 - 4 tablet aspirinu v půl sklenice vody získáte řešení, které dokonale odstraňuje ošklivý pot ze syntetických košil. Před vložením do stroje navlhčete skvrnu výslednou kapalinou hojně a nechte 3 hodiny. Po umytí skvrny zmizí. Pokud budete vařit vícemnožství řešení, můžete bělit celou věc.

Jak vidíte, metody, které jsme popsali, není obtížné provádět, jsou dostupné pro jakýkoli rozpočet. Je jednoduché sledovat syntetické věci, hlavní věcí není ukládat je a pravidelně je mazat a ukládat pravidelně. Pokud potřebujete bělit syntetiku, víte, jak se s ní vypořádat.