Jak vybělit tenisky z podrážek do tkaniček

Oblíbená sportovní obuv vybledla, podešev z bílé barvy byla šedavě žlutá, pokrytá skvrnami? Nenechte se odradit, protože doma je dokonce možné vybělit tenisky, takže se bezpečně dostanete do obchodu!

Pomocné chemikálie pro domácnost

Bez ohledu na to, jakou metodu zvolíte, před čištěním se ujistěte, že jste odstranili stopy nečistot a písku: gumovou podrážku důkladně omyjte houbou nebo štětcem v mýdlové vodě a pokud je povrch mírně znečištěný, opláchněte je přímo pod vodovodní baterií. .

Obvykle v každé hostitelce je doma celý arzenál pracích a čisticích prostředků - používejte je.

 1. Připravte si pastu z pracího prostředku a mycího gelu, naneste na tenisky a pečlivě otřete povrch kartáčem, poté opláchněte.
 2. Mokrý kartáč otřete mýdlem na prádlo, otřete znečištěnou část podešve, opláchněte, opakujte, pokud ne všechny nečistoty vymyjí.
 3. Přidejte do pracího prostředku stejná množství octa a peroxidu vodíku. Výsledná pasta může bezpečně vyčistit nejen zažloutlou podešev, ale také povrch tkaniny.
 4. Připravte si koncentrovaný roztok doma: Nalijte do detergentu na bělení vody nebo gelu 2-3 krát více, než obvykle na praní. Produkt důkladně rozpusťte, ponořte tenisky.v připravené kapalině tak, aby obsahovala pouze tu část boty, která musí být očištěna od žloutnutí a nežádoucích skvrn, po několika hodinách odstranění a opláchnutí. Pokud se rozhodnete bělit bílé tkáně konverze doma, ponořte je zcela do roztoku.

Při výběru bělidla buďte opatrní: přeměny z chlorového bělidla mohou navždy žloutnout.

Když se vybrané prostředky nepodařily s tímto úkolem vyrovnat, mohou být tenisky běleny odstraňovačem skvrn pro tkaninu s použitím výše popsaného schématu namáčení. Výsledek by měl prosím!

Použití zubní pasty

Ukazuje se, že nejen zuby mohou být čištěny zubní pastou, ale také vaše oblíbené konverze! Pečlivě procházejte znečištěnými místy mokrým kartáčkem s zubní pastou, pro dosažení nejlepších výsledků zvolte kartáč s tuhými štětinami a pastu s bělícím účinkem, nikoli však gelovou a bez barevných inkluzí.

Není špatné zvládá žlutou na bílé tenisky a zubní prášek. V tomto případě musíte nejprve kontaminovanou oblast navlhčit a poté vyčistit podešev kartáčem a zubním práškem.

Bělení sodou, octem

Pravděpodobně najdete ocet v kuchyni, trochu sody a kyselinu citrónovou. Chcete-li vybírat oblíbené konverze doma, vyberte jeden ze způsobů.

 • Naneste směs octa a sody (v poměru 3: 2) houbou na zažloutlý povrch, důkladně otřete špinavé plochy, opláchněte vodou.
 • Libovolná kyselina citrónová na mokrém povrchu podešvekus látky. Nechte působit několik minut, aby se kyselina zneškodnila, opláchněte.
 • Rozpustit lžíci octa ve 3 lžíce. lžíce vody, namočte houbu v roztoku a otřete nažloutlá místa.

Další platné metody

Nebuďte líní nejprve otestovat vybraný výrobek doma: otřete s ním malou plochu gumovou podrážkou, pozorujte reakci a teprve pak začněte čistit.

 • Chcete-li vyčistit konverze od skvrn a černých tahů doma, guma vám pomůže: otřete je gumovou podrážkou, předem ji zvlhčete. Tato metoda je považována za nejrychlejší a cenově nejdostupnější v bělicích teniskách, pouze guma by měla být měkká a čistá, jinak byste jen špinili povrch tmavými rozvody.
 • Otřete podešev s citronem nakrájeným na polovinu, ponechte její šťávu na povrchu boty po dobu 15-20 minut, odstraňte zbytky vlhkým hadříkem.
 • Budete moci vyčistit zažloutlé podešve odstraňovačem laku na nehty: navlhčete kosmetický disk s ním, dobře otřete problémové oblasti.
 • Spread znečištěnou vazelínu, to pečlivě, aby nedošlo k skvrny tkaniny boty, otřete jej čistým ubrouskem během několika minut - všechny nečistoty by měly jít pryč s vazelínou.
 • Otřete problémové oblasti hadříkem navlhčeným lékařským alkoholem a pak znovu běžte čistým hadříkem.

Takže, trochu úsilí - a budete moci vyčistit své oblíbené tenisky od žloutnutí!