Jak vyčistit byt

Objednávka v domě je zárukou dobré nálady a pohody všech domácností. Není těžké udržet si vlastní dům v perfektním stavu. Je velmi důležité, především, zbavit se zbytečných věcí a všech potřebných věcí, které potřebujete najít.

Plánování

Když se majitel bytu rozhodne obnovit pořádek, neměli byste spěchat a chytit hadr. Pro začátek je lepší odpovědět na řadu otázek:

 • Proč musím dům vyčistit?
 • Jak se změní život po uklizení, v neustále čistém prostoru?
 • Jaký život chci žít v domě?
 • Kdo a jak může tento řád zachovat?

Poté, s ohledem na odpovědi na tyto otázky, musíte chodit s notebookem přes všechny místnosti v domě a rozhodnout, kterou zónu nebo kategorii začít. Někteří hostesky chtějí začít s kuchyní, druhá - s dětským pokojem a věcmi jejich dětí roztroušenými po celém bytě. Nezáleží na tom, kde začít, hlavní je přesunout se k cíli v malých krocích.

Jak často čistím

Četnost úklidu pro každou rodinu je odlišná - někdo musí denně věnovat pozornost čistotě, jiná rodina může uklízet několikrát týdně. Četnost pořádku závisí na životním stylu, počtu rodinných příslušníků, počtu věcí atd. Chcete-li zkrátit čas na uklizení, měli byste věnovat pozornost následujícím doporučením:

 • Odstraňte z domu všechny nepotřebné předměty (prodejte, rozdejte nebo vyhoďte). Čím menší jsou položky, tím snazší je, aby se o ně staraly, a obecně, aby se čistily pokoje.
 • Najdi každé místo své vlastní místo (knihy - šatní skříň, ponožky - prádelník, dětské hračky - koš atd.) A naučí své příbuzné, aby věci po použití na místě umístili;
 • Vytvořte krabici pro věci, které jsou stále prázdné;
 • Odstraňte přebytečné lapače prachu a zdroje nečistot z domova.

Určete místa, kde se odpad objevuje častěji

.

Koš může zničit jakýkoliv interiér. Je důležité ji okamžitě odhodit. Nicméně, v některých bytech se hromadí odpadky, jako by samy. Může se jednat o vstupní halu - sem přivezou nepotřebné letáky, katalogy, brožury, noviny atd. Balení potravin nebo nápojů se může hromadit v kuchyni. V každém domě jsou 2-3 místa, která rychle "zarostlá" odpadky. Tato místa potřebují, aby se identifikovaly a věnovaly jim více pozornosti než všechny ostatní oblasti bytu.

Nakládání s odpady

Je nutné se osvobodit nejen od nevyužitých předmětů, ale také od trosek. Pro každou osobu je "odpadky"něco vlastního. Když vezmeme v úvahu všechny věci, které potřebujete k zodpovězení otázek:

 • Proč potřebuji tuto věc?
 • Jak často se položka používá?
 • Je tato věc v pořádku a v pracovním stavu?
 • Plánujete ho využít v blízké budoucnosti?
 • Co se stane, když se ho zbavíte?

Pokud nakonec dojde k poznání, že věc není potřebná a nebude použita, můžete ji bezpečně nazvat „odpadkem“ a rozhodnout, zda ji odhodíte, prodáte nebo ji odložíte

Kuchyně

V kuchyni je velmi důležité udržovat se v čistotě. To je prostor, kde se připravují a konzumují potraviny. Každá hosteska usiluje o pohodlí při vaření. Ale začít uklízet je zbavit se "odpadků". Rozbitá míchačka, ubrus se skvrnami a sklenice s čipem - nezdobí místnost a neusnadní život majitelů.

Je vhodné demontovat kuchyňské 1-2 krabice nebo skříň najednou. Během této doby, hostitelka nebude mít čas se unavit, ale uvolní významnou část místnosti. Když jsou všechny odpadky odstraněny, zbývající věci by měly být pohodlně uspořádány tak, aby byly pohodlné a příjemné na používání.

Chladnička

Bohužel, velmi často v hlubinách chladničky lze „ztratit“ dobré produkty, které postupně vyprší. Za prvé, musíte se jich zbavit. Také stojí za to osvobodit chladničku z potravin, které nejsou konzumovány domácnostmi (nemilovaný džem, který soused ošetřoval a je to již druhý rok, kus tuku, který zanechali přátelé, atd.)

Je vhodné seskupit zbývající produkty podle času.příjem potravy. Například vše, co k snídani můžete dát do společného koše. Pak ráno nebudete muset pamatovat, co přesně se dostanete ke stolu, a žádný ze zakoupených produktů se nezhorší.

Sporák

V peci je přípustné uchovávat pouze pánve a pánve. Všechno ostatní - není místo!

Kuchyňské skříně

Všechny skříně, zásuvky a police v kuchyni by měly být plněny pouze čerstvými produkty a kořením, opravitelnými spotřebiči a celým nádobím. Všechno, co je vadné nebo uplynulo, by mělo být okamžitě vyhodeno.

Obytné prostory

Místnosti jsou nesmírně důležité, aby se předešlo zbytečným a nemilovaným objektům. Stojí však za to připomenout, že každý člen rodiny má právo nakládat se svými vlastními věcmi. Proto je nevyhazujte bez vědomí majitele. Pokud chce příbuzný všemi prostředky uložit položku, bude muset najít vhodné místo.

Jak vyčistit šatní skříň

S cílem rozebrat oblečení je lepší jednat podle kategorií To znamená, že všechny blůzy položte na jedno místo (zásuvka v místnosti), všechny kalhoty a sukně na druhé, příslušenství ve třetím, spodní prádlo ve čtvrtém, atd. Tento přístup nám umožní zhodnotit, které oblečení je více a které chybí. Po třídění, každá kategorie věcí, které potřebujete vyřešit. Zároveň by měl být objekt objektivně hodnocen:

 • Jaký je stav věci (bezúhonnost, čistota, čistota);
 • S nímž lze tuto věc kombinovat;
 • Líbí se vám něco, chcete ho nosit?

Všechny natažené, vybledlé, znuděnévěci by měly být z vašeho šatníku vyloučeny. Oblečení by mělo být šťastné, mělo by být pohodlné nejen fyzicky, ale i emocionálně.

Koupelny a WC

Koupelna potřebuje denní hygienické čištění. Všechny odpadky a nežádoucí věci z nich je třeba odstranit, aby se usnadnilo jejich praní a mokré čištění. A některé věci, jako jsou léky a kosmetika, jsou obecně vhodnější přesunout z koupelny do obývacího pokoje nebo ložnice.

Jak uchovávat dokumenty a cenné papíry

Pro důležité dokumenty je v bytě zvláštní místo. To může být zásuvka na stůl, krabička na prádelníku nebo složka v knihovně. Hlavní věc je, že k ní mají přístup všichni členové rodiny a je vhodný pro každého. Jednou ročně by měly být dokumenty prohledávány a měly by být vyřazeny irelevantní kontroly, účtenky a záruční listy.

Jak udržovat pořádek v bytě

Poté, co byly všechny zbytečné a nemilé věci odstraněny z obydlí a zbytek objektů byl nalezen „jejich místem“, zbývá jen udržet stanovený řád. K tomu je důležité sledovat místa hromadění odpadků a včas je vyčistit. Také stojí za to postupně zvyknout domácnosti, aby po použití věci zavedly.

Pokud během dne není třeba věci uklízet, bude nutné věnovat hygienické úklidu pouze 10-30 minut. To může být rozděleno do několika dnů. Například, v pondělí utřít instalatérské práce, v úterý vyčistit podlahu, ve středu otřít kamna, ve čtvrtek starat se o rostliny, v pátek otřít prach ze všechhorizontální povrchy a zářící víkend pro sebe nebo svou rodinu. Pokud pochopíte, že jste zaneprázdněni prací nebo jinými obavami, doporučujeme vám najmout hospodyni.

Tak udržovat pořádek, když neexistují zbytečné věci - jednoduše a rychle!