Jak vyčistit byt za 15 minut: jednoduchá pravidla pro rychlé čištění

V některých situacích je nutné se rychle dostat do bytu, protože hosté jsou u dveří. V takových případech začínají ženy panikařit, protože je těžké odstranit několik míst na omezenou dobu. Ale není zde nic složitého: stačí dodržet doporučení zkušených žen v domácnosti, aby váš domov získal čistý a pohodlný vzhled.

Jak rychle vyčistit byt

Před zahájením čištění musíte provést následující:

 1. Představte se v místě svých hostů. Je nutné pečlivě prozkoumat rozsah práce a zjistit, co je zarážející. Na základě toho byste měli začít čistit byt.
 2. Zamyslete se nad tím, kde přijímat hosty. Pokud se v obývacím pokoji, měli byste opravit nábytek, otřete prach, vakuum, posypeme pokojové rostliny, odstranit hračky, atd.
 3. Odstraňte koupelnu. V tomto pokoji budou hosté nutně muset alespoň umýt ruce. Proto umýt zrcadlo, umyvadlo a vanu nebo sprchový kout, dát nové mýdlo a vyměnit ručníky.

A co je nejdůležitější - musíte to zkusitodpočinek a relax. Můžete sedět pod svou oblíbenou hudbou nebo se plně soustředit na správné čištění bytu. To je nezbytné, aby se hosté nezeptali, proč jste nadechli.

Identifikace problémových oblastí

Jak začít obnovit pořádek ? Bez určení hlavních zdrojů znečištění, neměli byste začít čistit v bytě, protože to nestačí jen vysávat a dělat mokré čištění. Taková opatření situaci ještě zhorší - zbývající nečistoty budou opět rozděleny do místností. Aby bylo čištění nejen rychlé, ale i kvalitní, je nutné se naučit dodržovat základní pravidla.

Kuchyně

Jak začít obnovovat pořádek je znám - z kuchyně. To není překvapující, protože tato místnost je ohniskem infekcí a znečištění. Pokud budete postupovat podle instrukcí krok za krokem, můžete se zde uklidit za 12 minut:

 1. Zpočátku je nutné vyjmout z významných míst všechny položky, které nejsou potřeba. Celé tajemství spočívá v tom, že čím menší jsou položky na kuchyňském povrchu, tím čistší je místnost sama.
 2. Začněte pořádat čistá jídla na svých místech. Pokud jsou v dřezu špinavé talíře, pak musí být naloženy do myčky nebo skryty ve skříni kuchyňského nábytku, pokud to není.
 3. Vyčistěte kuchyňské povrchy. K tomu otřete všechny povrchy hadříkem z mikrovlákna, včetně hardwaru a lustru nebo jiného osvětlovacího zařízení.
 4. Aby bylo čištění dokonalé, alespoň na první pohled, je to nezbytnéomyjte podlahu a pak ji umyjte. Je lepší použít mop s mikrovláknem - mycí proces bude rychlejší a efektivnější.
 5. V posledním kroku je třeba vyčistit skvrny improvizovanými prostředky.
Tip!

Pokud jsou na stolku skvrny, pak plastová karta pomůže zbavit se ho bez následků. Plast, na rozdíl od kovu, nezanechá na povrchu značku.

Ložnice

Pokud chcete správně začít čištění bytu, pak po kuchyni musíte začít uklízet ložnici. Potřebné:

 1. Odstraňte všechny zbytečné. Chcete-li změnit špinavé prádlo pro nové, zkuste skrýt nepotřebné položky. Aby se místnost zdála čistší, je nutné, aby na toaletním stolku a policích bylo co nejméně předmětů.
 2. Postavte postel. Je to perfektní, můžete, pokud pod matrací odstranit hrany listů.
 3. Jak se zbavit prachu. Pro rychlé čištění musíte použít suchý hadřík z mikrovlákna.
 4. Vysávání. Podlahu je možné čistit co nejrychleji a nejúčinněji, aniž byste museli pečlivě čistit každý centimetr koberce.
Poradenství!

Odpadkové pytle, které mohou být skryty ve skříni, rychle odstraní další předměty a předměty.

Koridor

Koridor si zaslouží zvláštní pozornost a není divu: každý den odejdou nájemníci a přijíždějí několikrát z bytu, takže se pravidelně dostávají nečistoty. Z místnosti se šíří znečištění skrze byt. Protovyčištěná chodba - slib čistého bydlení.

Před příchodem hostů je nutné odstranit přebytečný oděv a boty, které se mají ukrýt ve skříňkách, poté co je očistí od nečistot. Je nutné otřít prach a vyčistit podlahy. Čištění na chodbě je snadné a rychlé.

Koupelna a WC

Pokračujte dále do koupelny a WC a odstraňte všechny nečistoty. Tyto místnosti jsou navštěvovány častěji než jiné, proto se zde šíří mikroby nebezpečné pro člověka. Aby se tomu zabránilo, je požadováno:

 • aplikovat čisticí prostředek na dřez, vanu, sprchový kout a toaletu pro boj proti znečištění;
 • vyčistit zrcadlo speciálními prostředky;
 • umývat toaletu v domácnosti chemikáliemi a vnějškem používat měkký hadřík;
 • umyjte podlahu.

Lepením těchto tipů můžete rychle vyčistit koupelnu.

Obývací pokoj

Poslední místnost v procesu rychlého čištění bytu je obývací pokoj. V objednávce to trvá 15 minut:

 1. Vyhodnoťte rozsah poruchy. Po rychlém prozkoumání místnosti je nutné pečlivě složit noviny a časopisy, řádně uspořádat dostupné položky v obývacím pokoji na jejich místech.
 2. Prach setřete stejnými pravidly jako v ložnici.
 3. Vyčistěte všechny skleněné plochy a zrcadla pomocí speciálních nástrojů.
 4. Vysávání.

Obývací pokoj přitahuje největší pozornost, protože je to místo, kde jsou hosté přijímáni. Proto jí dejte trochu více času.

Procesúklid domu

Čištění je zdlouhavý a vyčerpávající proces. To však může být výrazně sníženo a strávit tento čas s radostí, pokud budete postupovat podle pokynů krok za krokem.

Úspora času a úsilí

Bude snazší čistit váš byt během dne, pokud všichni členové domácnosti dodržují tato pravidla:

 • ihned po probuzení připravit lůžko;
 • včas vyprázdnit popelnici, do které musí být umístěn pytel na odpadky;
 • po návratu domů neházejí věci kolem ložnice;
 • čisté věci by měly být drženy ve skříni a špinavé věci v koši na prádlo;
 • čistit a čistit venkovní obuv tak často, jak je to jen možné;
 • důkladně vyčistěte podlahy v chodbě.

Pokud se budete řídit těmito pokyny, čištění bude rychlé. Abychom na to nemuseli trávit spoustu energie, musíte vědět, že:

 1. Deska znečištěná mazivem nemusí být pečlivě promývána. Stačí, když na něj položíte speciální nástroj a necháte ho na chvíli. Poté troubu otřete houbou.
 2. Chcete-li se zbavit vodního kamene v koupelně pomocí domácích chemikálií, vyrobených ve formě aerosolu. Výrobek by měl být nastříkán na problémové oblasti a po 15 minutách jej otřete měkkým hadříkem.
 3. Pokud není k dispozici myčka nádobí, lze nádobí ponechat v dřezu s vodou a saponátem.
Poradenství!

K rychlému vyčištění vašeho bytu použijte metodu používanou čisticími prostředky pracujícími v luxusních domech: nákup speciálních detergentů.

Odstraňte všechny nepotřebné

Pokud se potřebujete rychle dostat ven z bytu, první věc, která začne čištění, je zbavení se zbytečných věcí. To je důležité, pokud místnost nebyla dlouho vyčištěna a hromada odpadků se nahromadila, protože čím méně věcí, tím rychleji je čištění. V tomto případě můžete jít dvěma způsoby.

Pokud hosté přijdou dnes, pak musíte vzít velký balíček na procházku kolem bytu a odstranit všechny zbytečné: knihy, časopisy, hračky, kosmetika, atd. To vše musí být skryté - později jej rozložíte. Zůstane jen na místě.

Před příjezdem hostů odstraňte všechny ručníky z koupelny a kuchyně a na jejich místě pověste nové. Je lepší odstranit staré mýdlo a dát nové místo na jeho místo. Můžete za 15 minut.

Odstraňování prachu

Po odstranění veškerého přebytku můžete začít odstraňovat prach. Udělej to lépe s hadříkem z mikrovlákna. Vysávání pouze na podlahu nestačí: musíte jít přes vysavač na čalounění nábytku, pod pohovku a další nábytek.

Pokud na přístroji nejsou žádná speciální příslušenství, je možné na těchto místech odstranit prach měkkým hadříkem. Je také vhodný pro čištění na těžko přístupných místech. Aby bylo možné je kvalitativně otřít, mělo by být mikrovlákno mokré.

Dokončovací čištění a kontrola bytu

Než začnete čistit podlahy a dokončovat čištění bytu, musíte vyčistit vše, co bylo předtím namočeno. V kuchyni je třeba dát všechny přebytky na skříňky, veškerý nábytek a spotřebiče.otřete vlhkým hadříkem. Také je třeba otřít všechna zrcadla a sklo. Nakonec je nutné vyjmout všechny nahromaděné nečistoty.

Před příchodem hostů, všechny pokrmy, které budou stát na stole, musíte uvést do správné formy - otřete si sklenice, lžíce a vidličky, abyste je vyčistili od plaku.

Na konci úklidu je nutné prohlídku bytu. Pokud není nikde žádný odpad, všechny věci jsou umístěny na jejich místech a skleněné a zrcadlové plochy jiskří - pak jste se svým úkolem profesionálně vyrovnali. Pokud se objeví nějaká závada, musíte ji rychle opravit. Můžete se setkat s hosty ve vašem domě.

Jak často musím byt vyčistit

Každá hospodyně jí poskytuje rady ohledně četnosti čištění bytu. Lze čistit denně v každém pokoji, jednou týdně nebo jednou měsíčně. Často se provádí suché a mokré čištění dvakrát týdně. Tento přístup umožňuje udržet byt v pořádku.

Podle stávajících norem by se mělo každé čtvrtletí provádět celkové čištění. Její podstata spočívá v čištění všech skříní, spíží a dokonce i balkonu. Tento typ čištění se provádí specificky každou sezónu, takže si můžete prohlédnout svůj šatník a zbavit se přebytku. V tomto případě musí být veškeré lůžko včetně matrací a polštářů vyřazeno a vysušeno. Hygienické normy říkají, že mokré čištění by mělo být prováděno denně a v dětském pokoji - několikrát denně. Tím se vyhnete různým onemocněním.

Poradenství!

Není třebamyslet: "Já sám všechno odstraním." Zapojte svou rodinu do takové práce.

Čištění často trvá dlouho. Abyste tomu zabránili, musíte dodržovat následující pravidla:

 • vrh;
 • neuvádět byt do takového stavu, že by jeho čištění trvalo několik dní;
 • pokud nechcete čistit, můžete pozvat zaměstnance úklidové firmy, aby vám pomohli odborně vyčistit byt;
 • provádět prevenci znečištění (např. Použít tabletu pro toaletní mísu)
 • rozdělení povinností souvisejících s úklidem mezi domácnostmi;
 • zbavit se věcí, které nebyly dlouho používány.

Rychlé a účinné čištění bytu není mýtem, ale skutečností. K této otázce je třeba přistupovat správně. Aby se zabránilo nutnosti provádět čištění ve spěchu, musíte pravidelně udržovat pořádek, což je snadné. Nechcete se čistit - kontaktujte odborníky. To je důležité, protože čistota je zárukou zdraví.