Jak vyčistit čalounění pohovky z různých druhů tkanin

Nejoblíbenějším místem pro mnoho rodin trávit čas je na pohovce u televize. Táta je fanouškem fotbalového týmu s talířem sendvičů, děti si dělají starosti s opravami, vlaštovkami a máma miluje sledovat své oblíbené televizní pořady doma s šálkem kávy a čokolády. Mezi nimi, jako obvykle, olizuje pálivé svědění psa nebo dlouhosrstý perský pes. Jak se můžete vyhnout skvrnám a nepříjemnému zápachu na povrchu pohovky? Takže hosteska musí zápasit s tím, jak vyčistit čalounění pohovky. Není nutné zavolat specialisty, protože doma je možné provést kvalitní čištění. Začněme

Efektivní metody

Před čištěním nezapomeňte vysát pohovku. Pokud doma nemáte vysavač nebo ho nedostanete, můžete se zbavit prachu metodami své babičky. Mimochodem, tato metoda umožňuje dostat prach doma i z nejhlubších vrstev výplně. List navlhčete, opatrně odšroubujte, zakryjte čalouněním a po povrchu se projděte šlehačem koberců. A pokud do vody přidáte několik lžic octa nebo opláchněte kondicionér, můžete srazit nepříjemný zápach z materiálu.

Dále je třeba mýt čalounění. Doma to můžete udělat několika způsoby. Zvolte.

Rozpusťte mýdlo v teplé vodě, aby se vytvořilo hodně pěny.Mýdlo může být nahrazeno "Vanisham" nebo šamponem pro koberce. Sbírejte pěnu s žínkou nebo měkkým kartáčem, aplikujte na celý povrch, abyste předešli skvrnám na materiálu při čištění domu. Po 10 minutách odstraňte zbytky pěny a rozpuštěné nečistoty vlhkým hadříkem, nepokoušejte se mokré čalounění namočit.

Pokud můžete použít parní čistič doma, používejte jej lépe: takové zařízení, jako je mycí vysavač, nenechává na tkanině prakticky žádné skvrny a skvrny.

Jeden mínus - parní čistič příliš zvlhčuje samotný nábytek, který po takovém ošetření nemůže být rychle vysušen doma. V mokrém plnivu se okamžitě vyvíjejí různé bakterie, což má za následek zápach vlhkosti.

Bojové skvrny

Je lepší se zbavit skvrn doma v pronásledování, dokud nečistoty neproniknou hluboko do čalounění.

Jakékoli prostředky, ať už zakoupené nebo připravené doma, kontrolují nenápadnou oblast tkaniny.

  • Nekomplikované skvrny jsou dokonale odstraněny doma vlhkými vlhkými ubrousky, zejména pokud je čalounění vyrobeno z hejna.
  • Čalouněný nábytek lze očistit od skvrn ze šťávy čpavkem smíšeným s octem ve stejném poměru. Počkejte, až povrch tkaniny vyschne, a odstraňte zbytky nečistot měkkým hadříkem navlhčeným v teplé vodě.
  • Staré krevní skvrny zlikvidujte doma koncentrovaným fyziologickým roztokem (2 lžíce soli na litr vody),zejména pokud je povrch tkaniny lehký. Opláchněte čerstvé stopy studené vody přidáním mýdla. Čalounické čalounění očistěte tabletou aspirinu rozpuštěnou ve vodě (200 ml).
  • Pivo nebo káva, rozlité doma na čalouněném čalouněném nábytku, je lepší odstranit roztokem několika kapek mycího gelu, lžící octa a sklenicí vody.
  • Začněte čistit čistícím prostředkem od okrajů a posunout se dále doprostřed. Přebytečnou vlhkost okamžitě sbírejte ubrousky nebo měkkým hadříkem.
  • Odstraňte čerstvé mořské skvrny silným roztokem z domácího mýdla. V tomto případě je možné použít "Vanisham".
  • Navlhčete staré stopy moči vodou, posypte sódou. Problémovou oblast zalijte octem (nejlépe sprejem). Tato vařící směs, připravená doma, neutralizuje a nepříjemně páchne. S lehkým čalouněním vyčistěte krev peroxidem vodíku, mírně zředěným vodou.
  • Uložte sůl z povrchu pohovky: po půl hodině posypte znečištěné místo a otřete je ubrouskem. Zůstanou-li malé stopy, otřete je mycím prostředkem ve vodě.
  • K odstranění skvrn vína doma, obyčejná sůl a vodka přijdou vhod: suché čalounění s papírovým ručníkem, přikryjte místo solí. Počkejte, až se zbývající vlhkost absorbuje do soli, vyčistěte měkkým kartáčkem, otřete bavlněnou podložkou namočenou ve vodce. Vyměňte disky, jakmile se zašpiní, aby nedošlo k otření skvrny. Pokud jsou na světlém povrchu stále stopy,se může otřít roztokem peroxidu vodíku (lžička peroxidu na 100 ml vody).
  • Čokoláda a džem se dokonale omyjí jakýmkoliv detergentem.

Čištění různých materiálů

Čisticí roztoky a metody čištění, vyberte také na základě typu čalounění.

  1. Odstraňte drobné nečistoty z kožené pohovky, odstraňte vlhkým hadříkem a odstraňte skvrny mýdlem a vodou. Nezapomeňte po vyčištění otřít materiál.
  2. Flock čalounění dokonale snáší všechny druhy čištění. Pečlivě vybírejte pouze tyto prostředky: nesmí obsahovat alkohol, agresivní rozpouštědla. Rozkládací pohovka může být dokonce ošetřena parním čističem.
  3. Žakár a tapiserie se však bojí vlhkosti, takže by měly být dobře vysávány.
  4. Neměli byste vysávat velurový povlak, aby se hromada nepokazila. Odstraňte znečištění mikrovláknem, dalším hadříkem nepouštějícím vlákna, navlhčeným v jemném mýdlovém roztoku. Používejte pouze neutrální čisticí prostředky, s výhodou gelové, aby nerozpuštěná zrna prášku neupchávala hromadu. Během čištění pohybujte hadříkem pouze ve směru hromady, ujistěte se, že se přebytečná vlhkost osuší suchým ručníkem.

Opět platí, že rodinný mazlíček vypadá skvěle, ale stojí to za to, že je znovu zasypete?