Jak vyčistit dveře staré barvy: tipy, tajemství odstranění, pokyny

Během doby opravy se často ukáže, že staré dveře neodpovídají novému nastavení ve stylu nebo barvě. Ne vždy to však vyžaduje výměnu. Pokud je plátno vyrobeno zdravě, efektivně, nemusíte se zbavit drahé položky a utratit peníze za získání nového, ale provádět pouze postupy pro jeho čištění a přípravu na nové zbarvení. To bere v úvahu materiál, ze kterého jsou dveře zhotoveny, hloubku pronikání staré vrstvy nátěru na plátno, počet vrstev.

Návrat k životu starých dveří

Nejjednodušší možností, ale nákladnou, bude nahrazení starého ošuntělého dřevěného křídla dveří novým z MDF, uvnitř. Opatrný vlastník staré dveře neodhodí, ale začne je obnovit, pokud:

 • je vyroben z dubu nebo jiného hustého materiálu, který vydrží několik desetiletí;
 • má rozměry, které se liší od těch, které byly přijaty standardem, zejména u stalinek s vysokými stropy. Provedení takového plátna na objednávku bude stát majiteli dost peněz;
 • má neobvyklou výzdobu řezbářství;
 • Majitelé jsou kreativní lidé, kteří jsou schopni vyrobit umělecký předmět z tradičních dřevěných dveří.

Čištění dveří z nátěru

Postup pro uvedení starého dřevěného výrobku do správné formy je rozdělen do několika fází:

 • odstranění staré vrstvy;
 • opravy dveří, příprava plátna pro nové malby;
 • čerstvě natřený.

Aby produkt získal nový život, sloužil majitelům pevně stanovenou dobu, nedošlo k tvorbě puchýřů a uvolnění, je nutné odstranit starý nátěr ze dveří. Mezi různými metodami existuje několik hlavních:

 • tepelné;
 • mechanické;
 • chemická látka.

Tepelné zpracování

Tepelné zpracování se provádí nasměrováním horkého vzduchu do dveří. Toto čištění nastává při použití plynových hořáků, budování vysoušečů vlasů. Výhodou tohoto způsobu uvolnění dřevěných dveří ze staré barvy je absence prachu, ale nevýhodou je vysoká pravděpodobnost vznícení čištěného povrchu. Tyto postupy jsou prováděny pod širým nebem, s použitím osobních ochranných prostředků (respirátory, masky), mají nádrž s vodou po ruce, aby zničila při možném požáru kořene. Používá se v případech, kdy je na dřevěném povrchu několik vrstev nátěru. Vlivem horkého vzduchu se předem nanesený nátěr vyfoukne, seškrábe špachtlí.

Mechanické čištění

Dveře mohou být očištěny od nátěrů škrabkami, špachtlí, kartáčem na kov. Dveře jsou odstraněny z pantů, uloženy v horizontální poloze, pomocí šrotu, brusky odstraňte nátěr. Metoda není účinná kvůli prachu, stejně jako možnému poškození dřevěného povrchu.

Chemické čištění

Vyznačuje se pozitivním výsledkem, největší poptávkou je rychlost působení mycích prostředků, které při aplikaci na starou vrstvu nátěru změkčují, čímž usnadňují odstraňování starých nátěrů.

Pozor!

Práce se provádějí pod širým nebem nebo se stálým přívodem čerstvého vzduchu v důsledku specifického zápachu pracích prostředků.

Obecné schéma čištění povrchů a přípravy pro nátěry

V životě se používají všechny 3 metody čištění, protože jeden je často neúčinný. Pro odstranění nátěru z dvířek se odstraní z pantů, umístí se na vodorovném povrchu, odšroubuje rukojeti, zámky. Chcete-li dveře před správným nátěrem uvést do správného tvaru, odstraňte starý nátěr některým ze způsobů, vyleštěte povrch, odstraňte drobné vady, odlomky, opravy škrábanců, vážnější vady pomocí tmelu.

Za účelem kvalitativního odstranění starých nátěrů z dveří se připravují materiály, nástroje a prostředky ochrany:

 • rozpouštědlo;
 • kartáče;
 • špachtle;
 • rukavice a brýle;
 • bruska;
 • tmelstrom;
 • brusný papír různého zrna.

Chraňte ruce gumovými rukavicemi a očima s brýlemi, naneste štětec kartáčem, který pokrývá celý povrch dveří.

Druhy praní

Mytí barev je k dispozici jako:

 • prášky;
 • pasty;
 • gely;
 • kapaliny.

Nejprve se odstraní vrstvy z dřevěného povrchu špachtlí, pak se odloupne a pak se nanese štětcem na husté vrstvy nátěru. Rychlost několika minut až dnů. Při výběru pracích prostředků je třeba vzít v úvahu základ, na kterém byla barvicí směs vyrobena, jinak, pokud je rozpouštědlo vybráno nesprávně, je myšlenka na odstranění starých nátěrů z dřevěných dveří odsouzena k neúspěchu a vede k výdajům na nákup nového praní. Rozlišit:

 • různá kapalná rozpouštědla na bázi lakového benzínu, používaná k odstraňování nátěru PF, NC, oleje;
 • mistři vyrábějí speciální prací pastu, která se skládá z hydroxidu sodného a ovesných vloček. Odstraňuje akrylové barvy na bázi vody . Taková pasta působí na 100% v místech se složitou geometrií za přítomnosti dřevěných curlicues, monogramů. Nanáší se v tlusté vrstvě na strom, čeká se, až se nátěr nátěru zvětší, odstraní škrabkami, promyje vodou pod tlakem a odstraní se agresivní praní;
 • moderní myje, které jsou gely, které mohou změkčit starý nátěr za 15-20 minut. S jejich pomocí odstraňte všechny druhy nátěrů.

Pozor!

praní úkolůje pronikání do nátěru, změkčení, bobtnání, aniž by došlo k poškození dřevěného povrchu.

Fáze prací

Před odstraněním laku praním:

 1. Povrch je setřen od prachu.
 2. Rovnoměrně zakryjte natřené dřevo štětcem, aniž byste dvakrát prošli jedním místem.
 3. Povrch pokrytý odstraňovačem je ponechán po dobu uvedenou na štítku, pokrytou fólií pro nejlepší účinek.
 4. Činidlo se brzy zbarví do hnědé nebo hnědé barvy, barva se zvedne, odstraní se špachtlí, zlikviduje se.
 5. Pokud je výsledek neuspokojivý, postup se opakuje.
 6. Vyčištěný povrch se promyje vodným roztokem octa, osuší se do sucha a nechá se vysušit v průvanu.
 7. Po vysušení se produkt začne tmelit, utěsnit malé praskliny a třísky.
 8. Jemný brusný papír vyhlazuje povrchy. V přítomnosti brusky je tento postup usnadněn. Hladký a broušený povrch, takže pohyby v jednom směru, aby se zabránilo hrubosti.
 9. Prach a zbytky po tmelu odstraňte suchým hadříkem.
 10. Dveře jsou připraveny k nátěru.

Lakování dřevěných dveří

Olejová barva je vhodná pro lakování dřevěných dveří, protože chrání strom před deštěm, sněhem nebo mrazem. Interferes se vznikem dřeva shasheka brouka. Barvy dveří:

 1. Tassel. Barva v nádobě se míchá,Trochu odlitek do malé široké nádoby a ponořením do nátěrové hmoty, natřít produkt a vést kartáč jedním směrem. Kartáč je vhodný pro malování malých dílů a kudrlinek.
 2. Válec. Pokud je povrch rovný a velký, použijte váleček k nanesení rovnoměrné vrstvy. K tomu se barva nalije do speciálního žlabu a do barvy se ponoří malý váleček, předmět se obarví a ruka se posouvá jedním směrem.
 3. Stříkací pistole. Barva se dobře promíchá, s nadměrnou hustotou zředěnou vhodným rozpouštědlem. Nalijte do prostoru stříkací pistole, nastavte požadovaný tlak a velikost kapiček při stříkání testovacím nátěrem zbytečného kusu dřeva. Nasadili si ochranné prostředky (ochranné brýle, respirátor, rukavice) a barvy, které vedly rukou s pistolí zdola nahoru.

Pozor!

Když se objeví pruhy, okamžitě se očistí hadříkem, aby nebyly zamrzlé ošklivými kapkami. Nanášení nástřiku po 15-20 minutách se opět provádí s neúplným malováním stromu.

Čištění železných dveří

Vstupní dveře jsou obvykle kovové. Jsou neustále vystaveni povětrnostním vlivům. Proto se nemohou jen dotýkat dřeva. Úplně odstraní vrstvu nátěru. Pro úklid budete potřebovat:

 • aceton nebo lakový benzín;
 • brusný papír různého zrna;
 • bruska;
 • špachtle.

Před prací se kovový plech vyjme z pantů a uloží do vodorovné polohy.Odstraňte barevné vrstvy pomocí brusky pomocí různých trysek v závislosti na tloušťce předchozí vrstvy. Potom jsou malé zbytky vrstvy potaženy rozpouštědlem a ponechány bobtnat. Oteklá barva se odstraní špachtlí. Stejně jako z dřevěného povrchu je nátěr z kovových dveří odstraněn tepelnými a chemickými prostředky. Při použití chemických mycích prostředků se přípravek ihned po odstranění nátěru z povrchu odstraní, vyčistí dvířka rozpouštědlem a vodou. Vyčištěný povrch se vyrovná, zbaví se trhlin a trhlin, pomocí tmelu na vozidle, v místech poškození, pak se leští ručně nebo bruskou.

Natírání kovových dveří

Vstupní dveře mají velký povrch, takže dávají přednost nátěru ze stříkací pistole nebo válečkem. Malba začíná od vrcholu, pohybuje se dolů a snaží se jít na natřené vrstvy. Po 15-20 minutách se provede opětovné obarvení světlých a nezbarvených oblastí. Jsou-li během nátěru kapky a vysušeny, jsou po úplném zaschnutí povrchu a opláštění povrchu chráněny brusným papírem. Panty jsou také natřeny v požadované barvě. Vzhledem k tomu, že barva má silnýchemickýzápach, který se po dlouhou dobu nerozpadá, kovové výrobky jsou natřeny na ulici nebo v technické místnosti s otevřenými dveřmi a okny.

Pozor!

Nenanášejte v deštivém počasí a mrazu. Svysoká vlhkost nevytváří silnou přilnavost nátěru na výrobek a za studena barva zhustne a neklesne na povrch.

Aby se předešlo nepříjemným překvapením, odborníci radí, a to i při úplném odstranění starého nátěru, použít nový nátěr stejné značky. V tomto případě se majitelé vyhnou možným problémům v podobě malých puchýřů barvy na různých místech. Pak aktualizovaný produkt nebude stát ošklivý bod na pozadí čerstvé opravy.