Jak vyčistit hlínu z kalhot, odstraňte zbývající skvrny: účinné metody, odstraňovače skvrn

Plastelína je ideální volbou pro kreativitu dětí, přispívá k rozvoji představivosti, abstraktního myšlení a dalších dovedností. Jeho složení představuje: jíl, vosk, živočišné tuky, ozokerit a chemické přísady, které zabraňují vysychání. Všechny tyto složky komplikují čištění oděvů z hlíny. Dokonce i po odstranění materiálu z tkaniny zůstávají na něm skvrny. Můžete je zobrazovat různými improvizovanými prostředky, které by měly být používány postupně, při dodržení našich doporučení.

Předúprava

Před odstraněním skvrny od hlíny je nutné odstranit nadbytečný materiál z povrchu výrobku. Nejvhodnější metodou je zmrazení produktu. Kalhoty složíme tak, že znečištění je nahoře, položíme předmět do plastového sáčku a dáme ho do mrazničky na 30 minut.

Důležité!

Nedoporučujeme odstraňovat hlínu z rukou nebo jiných předmětů bez předchozího zmrazení, protože tento materiál je velmi elastický a podteplo je rozmazané a proniká ještě více do vláken tkaniny.

Sundejte kalhoty z mrazničky a odstraňte ztvrdlý materiál. K tomu použijte zadní stranu nože nebo špachtle, protože ostré předměty mohou poškodit a zkazit věc.

Po vyjmutí desky z povrchu oděvu pokračujte dalším krokem čištění. Žehličku ohříme na střední výkon (do 60 ° C), výrobek položíme na žehlicí prkno a pod nečistotu položíme papírové ubrousky. Nahoře na místě také pokrývají. Dále, žehlit produkt, neustále se měnící ubrousky, dokud tuk stezka zmizí.

Jak otřít skvrny z hlíny

Po předběžném ošetření kontaminace mohou na výrobku zůstat malé barevné skvrny. Pro umytí jílu z oděvu použijte takové improvizované prostředky a materiály.

Amoniak

K odstranění stop plastelíny z kapaliny jakékoli barvy může kapalný amoniak. Na jeho základě připravíme roztok: nalijte do vody amoniak (10 kapek) (1 polévková lžíce). Namočíme bavlněnou podložku do výsledné směsi a ošetříme znečištění. Opakujte postup, dokud skvrna zcela nezmizí. Neustále mění disky při jejich barevném provedení. Po vyčištění myčku v pračce smažíme přídavkem prášku a kondicionéru, abychom odstranili nepříjemný zápach čpavku.

Viz také

Jak odstranit skvrny od barev doma?

V každodenním životě pravidelně používámenátěrové hmoty: nátěry stěn a stropů při opravách, nátěrech ...

Peroxid vodíku

K čištění skvrn z hlíny z bílých výrobků může být peroxid. Mycí houbu naplníme látkou a kontaminovanou oblast otřete. Nechte působit 10 minut a pak důkladně opláchněte a opláchněte. Nepoužívejte kartáče, aby nedošlo ke zničení struktury tkaniny.

Peroxid s amoniakem

Silné a trvalé nečistoty na bílém oděvu se odstraňují směsí amoniaku a peroxidu. K tomu zřeďte 5 kapek každé látky ve vodě (1/2 lžíce.), A pak naneste směs na skvrny s bavlněnou podložkou. Otřete, dokud nezmizí, neustále se měnící sponzhiki. Smazáme stroj obvyklým způsobem.

Mýdlo na praní prádla

Zbytky jílu na oděvu se dobře čistí mýdlem kvůli vysokému obsahu alkálie v něm. Rozetřete ½ baru a přidejte trochu vody, abyste vytvořili směs s vysokou koncentrací. Produkt namočíme do něj, vyčkáváme 30 minut a pak jej ručně vymažeme a dobře opláchneme.

Soda

Soda se vyrovná se znečištěním jakéhokoli původu. Posypeme práškem na špinavou plochu, jemně ho otřete zubním kartáčkem, necháme 20 minut, a pak věc důkladně omyjte a umyjte. Skvrnu můžete předběžně ošetřit mýdlem a poté ji otřít sódou.

Poznámka!

Nedoporučujeme používat sody s mýdlem pro domácnost na syntetické tkaniny.

Rostlinný olej

Křovinyparafinové zbytky, které jsou součástí jílu, z povrchu oděvu mohou být prostý rostlinný olej. Znečištěnou oblast nasycíme látkou, trochu ji otřeme prsty a pak otřete mastné zbytky oleje mycím prostředkem a myjte výrobek.

Utěrky

Vlhké dětské ubrousky pomohou odstranit zbytky z hlíny. Nejlepší volba - produkty firmy Pampers.

Vlněná ponožka

Můžete se také zbavit mastných skvrn vlněných výrobků. Položte ponožku na ruku nebo rukavice a tři znečištěné oblasti. V procesu tření se materiál zahřívá a absorbuje mastné složky. Po vyčištění materiál důkladně omyjte.

Kerosen

Pokud nemůžete odstranit jíl z výše uvedených metod, použijte čištěný petrolej. Houbičku nasákneme a znečištění zpracujeme od okraje ke středu tak, aby se skvrna nerozšířila. Pak výrobek prodlužujeme přidáním avivážního prostředku.

WD-40

Automobilové vozidlo WD-40 je také dobrým asistentem v boji proti mastným nečistotám. Naneste na houbu a otřete skvrny. Čekáme 5 minut, pečlivě opláchneme a umyjeme.

Je to důležité!

Nejprve zkontrolujeme účinek látky v nenápadné oblasti tkáně.

Odstraňovače skvrn

Na přepážkách obchodů je mnoho nástrojů, které se mohou vyrovnat se stopami jílu. Například Vanish, Amway, Ace Oxi Magic amnoho dalších. Používáme je s přihlédnutím k barvě oblečení, stejně jako podle doporučení na obalu. Po použití nástroje nezapomeňte produkt smazat.

Viz také

Jak a jak otřít olejové skvrny z oblečení doma

Při vaření, jídle, práci s mechanismy stroje se mohou na našich oděvech vytvářet olejové skvrny ...

Pokud byly černé kalhoty špinavé

Školní černé kalhoty jsou vyrobeny z jemné tkaniny, která je velmi špinavá. Musí být pečlivě vyčištěny a jemně ošetřeny. Plastelíny lze z kalhot odstranit odstraněním a zahřátím železem. Nejdříve namočíme produkt na 30 minut v nádobě s ledovou vodou a drceným ledem a poté vytvrzený materiál odstraníme tupým předmětem.

Zbývající stopy tuku se odstraní zahřátím látky. Vyrobíme výrobek, položíme papírovou ubrousek na horní a dolní část znečištění a pak ho žehličku zahřejeme na 60 ° C. Změňte papír o rozsahu jeho znečištění. Po vyčištění se kalhoty natáhnou přidáním čisticího prostředku.

Aby bylo možné rychle a účinně odstranit hlínu z oděvů, musíte dodržovat základní pravidla čištění a také doporučení pro přípravu a použití čisticích roztoků.