Jak vyčistit kabát z vlny, roušky a kašmíru

Není mnoho lidí zajímalo, jak čistit kabát doma, a jen dát to do čistírny. Existuje však několik způsobů, jak ušetřit čas a peníze. Všechny jsou jednoduché a pokud uděláte trochu úsilí, nebudete muset jít do čistírny, a to bude vypadat úžasně. Domácí chemické čištění, stejně jako profesionální, začíná s definicí tkaniny výrobku. Například hustá rouška je odolnější než měkký kašmír. Barva také záleží. Bílý plášť vyžaduje větší péči než svrchní oděvy v tmavých barvách. Proto se metody domácího čištění pro různé materiály a barvy budou výrazně lišit.

Krycí plášť

Chcete-li vyčistit roušku doma, budete potřebovat:

  • Měkký kartáček na prádlo s přírodními štětinami.
  • Čistič koberců nebo „Vanish“.

Nejdříve zavěste věc na ramínka a pečlivě ji zkontrolujte. Strávit vybíravou diagnózu, abych tak řekl. Zvláštní pozornost věnujte rukávům, kapuci, límci a kapsám. V těchto místech se nejčastěji hromadí špinavá místa.

Začněte čištění odstraňováním skvrn. K tomu smíchejte vodu, která přidala čpavek a trochu soli, a setřete je na silně znečištěných místech. Po odstranění skvrn přejděte k hlavnímu čištění.produktů. Čistič koberců naneste na hadřík a jemně jej otřete.

Používáte-li suchý Vanish, rozložte látku na rovnou plochu, rovnoměrně na ni posypte odstraňovač skvrn a důkladně jej otřete. Po odeslání věc pro vysílání.

Než očistíte černou roušku, dávejte pozor na spony a knoflíky. Pokud se v jejich okolí nahromadily nečistoty nebo mastné stopy, tlačítka musí být nejprve nepotištěná a začít čistit z nejproblematičtějších míst. Pokud je oděv znečištěn chlupy, stačí na čištění pouze štětec bez použití chemikálií.

Kabát na vlnu

Pravděpodobně nebudete muset dlouho přemýšlet o tom, jak čistit vlněný kabát doma. Vlněné výrobky obvykle poskytují jemné praní. To lze provést pomocí šetřícího režimu pračky a můžete jej připojit. Při mytí vlněného výrobku nezapomeňte:

  • Vlna nemá rád vysoké teploty. Teplota vody by neměla překročit 30 stupňů.
  • Prací prostředky se nejlépe rozpouští ve vodě, než do ní ponoříte něco. V opačném případě mohou být prášky špatně opláchnuty.
  • Vysušte věci pouze ve vzduchu, visící na ramínkách.

Pokud neočekáváte praní vlny, můžete použít domácí chemikálie.

Čpavek

Jak čistit nátěr pomocí čpavku? Velmi jednoduché. Do nádoby se nalije 1 díl amoniaku a 5 dílů vody. Vyčistěte měkkým kartáčkem.tkanina nahoře. Počkejte 20 minut a znovu vyčistěte.

Peroxid vodíku

Bude vám vyhovovat, když budete zmateni, jak vyčistit bílou barvu.

Zředí se 3% peroxidu vodou na polovinu a lehce se natře. Provádějte to opatrně, protože při nesprávném čištění se předměty z lehké vlny mohou stát ošklivým žlutým odstínem.

Nebudete-li riskovat čištění kabátu doma kvůli pochybnostem o vlastní potřebě, bude třeba věc vyčistit.

Luxusní kašmír

Pokud nevíte, co a jak čistit kašmírový kabát, neriskujte, předejte věc v čistírně. Kašmír je drahý materiál a můžete ho zničit běžným kartáčkem na oblečení. To bude se valit nebo tvořit “plešatý záplaty”. Proto, jak čistit lehký kabát kašmíru, měli byste si myslet, než se poprvé ukázat na ulici. Získejte speciální kašmírový kartáč a používejte jej 2-3 krát týdně.

Některé ženy řeší problém čištění kašmíru jednoduše - vkládají ho do pračky a hlava nebolí. To bychom nedoporučovali. Mytí kašmíru v autě, a to i při nejopatrnějším režimu, může skončit nepříjemným překvapením - tkanina se roztáhne, oblečení ztratí svůj tvar. Buďte opatrní. Zde jsou některé kompozice, které vám pomohou odstranit složité skvrny z jakékoli látky, včetně kašmíru.

\ t \ t \ t \ t
Olejové nebo mastné skvrnySkvrny od čaje, kávy, čokolády, vínaKomplexní směs nebo neznámáskvrny
Benzín po soli Čpavek + glycerin „Vanish“
Benzín, po mastku (pro lehké tkaniny)Čpavek + ocet Průmyslové čistírny

Podrobně jsme vysvětlili, jak čistit srst vlastníma rukama, aniž bychom se uchýlili ke službám profesionálů. Pokud se rozhodnete využít naše rady, přečtěte si je pozorně a přesně je dodržujte.