Jak vyčistit koberec s dlouhým zdřímnutím?

Zdá se, že je těžké koberec vyčistit? Kartáč, speciální nástroj, vlastní ruce, hodina času - to je vše. Nicméně, s tímto přístupem k chybám čištění jsou možné, místo požadované novosti a čerstvosti, můžete přivést podlahovou krytinu do stavu staré utěrky. Abychom tomu zabránili, provedeme malý vzdělávací program zaměřený na čištění koberců dlouhým zdřímnutím.

Kdy není čištění nezbytné?

Především se zaměříme na drahé výrobky, které jsou obzvláště žalostné. Jedná se o drahé přírodní koberce, často ručně vyráběné. Pokud jste již vidličku na nákup kvalitního perského (nyní íránského) koberce, připravte se na to, že čištění výrobku nebude levné.

Zajímavé!Náklady na metr přírodního íránského koberce na trhu dosahují 1 000 dolarů.

Je lepší čistit přírodní koberec s dlouhým zdřímnutím, ale využívat služeb specialistů. Úklidové firmy mají potřebné vybavení a chemikálie, které nekupujete v běžném obchodě.

Přírodní vlna, ze které se vyrábějí drahé koberce, nemá rád vlhkost, snižuje se s příliš agresivními účinky, \ tztrácí, ztrácí barvu. A pokud je drahý koberec také dlouhosrstý, pak nemluvíme o úklidu domů, to opravdu není potřeba. Až na případy, pokud brzy hodíte do popelnice kus tkaného umění.

Důležité!Přírodní koberce s dlouhým vlasem se nedoporučují.

Přírodní koberce jsou velmi krásné, zdobí domov, ale péče o ně je obtížný úkol. Celkově jsou nepraktické a nepřijatelné pro obyčejný městský byt nebo soukromý dům. Nemohou být dány do obývacího pokoje, protože bez řádné péče, dlouhá přírodní hromada se velmi rychle zhroutí a ztratí svou přitažlivost.

Jiné druhy a metody čištění

Ponechme íránské čištění koberců Íráncům a budeme se zabývat každodenními záležitostmi - zjistit, jak řádně vyčistit dlouhosrstý syntetický nebo polosyntetický koberec, což je společný prvek bytové výzdoby obyčejných občanů.

Je nemožné stát se obřadem se syntetickými výrobky - dobře snášejí vodu, kartáče a čisticí prostředky. Mohou být ošetřeny mycími vysavači, parními generátory a dalšími zařízeními. Pokud je však syntetický koberec dlouhotrvající, musíte být opatrní, abyste nepoškodili vlákno. Stejně jako u dlouhé hromady syntetických materiálů se starají o polosyntetické koberce. Proto se obracíme na metody, které lze aplikovat doma.

Zima bude dělat všechno sama

Mrazivé zimní počasí je skvělým pomocníkem při čištění.dlouhé koberce. Tak, aby se vlákno neztratilo, a byl čistý po celou dobu, dvakrát v zimě, důkladně zmrazit dlouho-vlas koberec. To lze provést na balkóně zavěšením krytu na silné lano, nebo na ulici. Klasický způsob čištění dlouhé hromady koberců - čištění suchým sněhem. Po sněhové lázni musí být koberec dobře vyřazen pomocí speciální tyčinky a plastového přípravku.

Důležité!Pokud je koberec polosyntetický, ujistěte se, že vlhkost nezůstává na podlaze. Při usazování vlny vytváří voda předpoklady pro rozvoj a růst plísní.

Chcete doma vyčistit koberec dlouhým zdřímnutím? Nabízíme několik způsobů.

Všemohoucí Soda

Jedlá soda je multifunkční výrobek s mnoha výhodami. Jako čisticí prostředek se dlouhodobě a úspěšně používá. Krystaly hydrogenuhličitanu sodného mají schopnost sbírat nečistoty na sebe, jako by to kumulovaly. Výrobky s dlouhým vlasem čisté sody takto:

 1. Na povrch podlahové krytiny rozprostřete sodu a snadno ji otřete do hromady.
 2. Počkejte půl hodiny.
 3. Jemně smažte sodu z krytu nebo dokončete čištění vysavačem.

Nebude zbytečné srazit kryt na ulici. Výsledek čištění po vylomení bude nejlepší.

Škrob a kombinace

Škrob lze použít k čištění krytů zdí. Algoritmus je následující:

 1. Škrob naneste na povlak rovnoměrnou vrstvou.
 2. Jemně, prsty, jako by se třel hromadu, otřeteprostředky ve vlákně.
 3. Klepejte na koberec nebo vysajte.

Pokud chcete zlepšit výsledek, smíchejte škrob a sodu ve stejném množství a proveďte zpracování.

Sůl

Jemná sůl může také hrát úlohu brusiva. Princip práce se solí je stejný jako manipulace se sodou. S kreativním přístupem mohou být smíchány přísady pro čištění, tj. Sůl smíchaná se sódou nebo se škrobem. Další možnost - směs tří složek - soli, sody a škrobu, které jsou užívány ve stejných podílech.

Mluvili jsme o suché metodě čištění dlouhé hromady. Jsou použitelné pro polosyntetické koberce, kde je v kompozici vlněná nit. Pokud se vaše podlaha skládá výhradně ze syntetických nití, možnosti se zvětší. Syntetika může být čištěna kapalnými výrobky, jak průmyslovými, tak připravenými podle oblíbených receptů.

Důležité!Prací vysavače jsou nežádoucí pro povlaky, které mají vlnu v jejich složení.

Chemie pro život

Praktický a rychlý způsob čištění je založen na použití chemických látek v domácnostech. Zde je seznam produktů, které byly vyzkoušeny a obdržely vynikající zpětnou vazbu od spotřebitelů:

 • šampon 5+;
 • kapka Vox;
 • Pomoc;
 • Selene Kovrol;
 • Vanish;
 • Pěna Nordland.

Při nákupu těchto prostředků pečlivě přezkoumejte doporučení uvedená v balíčku. Získejte tyto produkty tam, kde je značka "pro koberce". Je snadné používat chemikálie, stačí se řídit pokyny výrobce.

Vyrovnáme se bezhmotné náklady

Mluvte o prostředcích lidí. S různými komponenty by měly být použity stejně. Proto nejprve popisujeme algoritmus. Takže:

 1. Nastříkejte roztok nebo rozprostřete pěnu po celém povrchu povlaku.
 2. K čištění koberce mycím prostředkem použijte kartáč. Snažte se pohybovat jedním směrem, na hromadu.
 3. K odstranění pěny nebo čisticího roztoku použijte měkký a čistý hadřík.
 4. Produkt nechte dobře vyschnout.
 5. Koberec zaklepejte nebo vysajte.

Nyní o řešeních. Jejich složení může být jiné, zde je několik možností.

Složky

Varianty mycích komplexů

voda 1 litr 5 litrů 7 litrů 1 litr 1 litr
ocet 25 ml Polovina
soda 1 lžička 1 lžíce
prací prášek 3 lžíce
amoniak 1 lžíce Polovina šálky
Kapalné mýdlo nebo miskový gel 50 ml
terpentýn 1 lžíce
Tekuté mýdlo na prádlo 1 polévková lžíce 1 lžíce

Jak vidíte, není těžké vyrobit domácí čisticí prostředek pro produkt s dlouhým vlasem. Pro usnadnění tohoto úkolu nemůžete mycí prostředek rozetřít štětcem a nalijte do lahvičky s rozprašovačem, takže bude snazší distribuovat kompozici.

Nástroje, které nedoporučujeme

Řemeslníci doporučují další dva čistící prostředky, jeden na bázi petroleje, druhý benzín. Nedoporučujeme používat tyto látky v domácnostech. Nebezpečí lehkého vznícení, štiplavého zápachu, který je obtížné erodovat, není při čištění vašeho oblíbeného koberce volbou.

Zajímavým způsobem čištění je použití zelí. Za prvé, omlouvám se za produkt. Pokud je koberec dostatečně velký, zelí bude muset být hodně použito. Za druhé, zažili jsme nápravu. Výsledek není ohromen. Skvrny na produktu zůstaly, ale bylo těžké odstranit zbytky z dlouhé hromady. Ano, a vůně zelí po dlouhou dobu zvětralá. Musel jsem znovu vyčistit hromadu, soda.

Vyberte si způsob, jak se vám líbí více. Ale pamatujte si, že všechno důmyslné je jednoduché.