Jak vyčistit kožich od norek

Mink kabát - věc luxusní, ale docela rozmarný. Chcete-li udržet krásu a sloužit po dlouhou dobu věc bude jen v případě, že jste řádně péči o to - pravidelně čistit, vzduch, skladovat správně. Už jsme popsali, jak se norka skladuje, ale dnes budeme hovořit o tom, jak čistit norkový kabát doma. Jedná se o poměrně citlivou záležitost, zde potřebujeme určité dovednosti. Bohužel si nemůžete pojistit své luxusní oblečení proti vzhledu nečistot, žloutnutí a jiných potíží. Proto pokračujeme.

Nutná diagnostika

Než se rozhodnete, jak čistit norkovou srst doma, musíte zjistit, zda věc opravdu potřebuje vyčistit. K tomu potřebujete pravidelný vysoušeč vlasů. Zapněte vysoušeč vlasů na střední rychlost a nafoukněte srst srsti z půlmetrové vzdálenosti. Pokud se chloupky snadno bobtnají, a pak se vrátí do své původní polohy, leží v bytě - není třeba čistit věc.

Pokud se při pohybu vzduchu srst zasekne, lepí se do svazků, norka je špinavá a potřebuje vyčistit. Zůstává určit, jak čistit norkový kabát - suchý nebo mokrý. Vše záleží na vašich preferencích a přáních.

Suchý způsob čištění se nám jeví jako jemný,agresivní a časově náročné.

K čištění přírodních kožešin vyrábí průmysl speciální kartáče s krátkými kovovými vlákny. Používejte pouze je.

Před čištěním srsti pečlivě zkontrolujte obložení. Pokud na něm jsou skvrny od mastnoty nebo jiných nečistot, měli byste s nimi začít čistit. A teprve po vyschnutí podložky pokračujte v čištění kožešin.

Není to snadný úkol

Podšívka z norkového kabátu se obtížně čistí. Obtížnost spočívá v tom, že podložku nelze čistit přímo na výrobku. Musí být vařena v páře a pečlivě, aby nedošlo k poškození srsti. V galanterii a oděvních prodejnách se prodávají speciální přístroje - parníky, stačí je použít. Pokud jste mizerná švadlena a jasně pochopíte, že nemůžete dát čistou podšívku na místě, předejte norku ve studiu a vyměňte podšívku. Pro drahé oblečení - to je nejlepší způsob.

Pokud jste šikovná švadlena, postupujte následovně:

  1. Opatrně odšroubujte obložení.
  2. Omyjte rukou v chladné vodě s práškem.
  3. Vysušte na ramínkách a vyžehlte vnitřek.
  4. Šijte na stejném místě.

Poté pokračujte s čištěním kožešiny.

Péče o srst

Minková srst je špatně čištěna. Ale to musí být provedeno, zejména před odesláním položky pro skladování na léto. Pokud celé léto je vaše norka visí v krytu, který není vyčištěn, možná v sezóně dostanete nevhodné oblečení rozmazlené můry. Pro čištěnínorkový kabát doma několika způsoby:

  1. Štětec, bez použití jakýchkoli dodatečných prostředků.
  2. S krupicí nebo škrobem.
  3. Amoniak smíchaný s vodkou a octem.
  4. Speciální parní nebo parní čistič.

Nyní si povíme více o každé metodě.

Štětec

Již jsme zmínili, že kartáč by měl být určen pouze pro kožešiny. Položte srst na rovný povrch a pečlivě kartáčujte výrobek na růst srsti. Vaše pohyby by neměly být příliš intenzivní, aby nedošlo k poškození jádra. Po tom visí kožich pro větrání (na balkóně). Je lepší si vybrat pro tento chladný, ne deštivý den. Kontraindikováno přímé sluneční světlo.

krupice nebo škrob

Můžete oloupat bílý kožich s krupicí nebo škrobem. K tomu rozložte kožich na rovný povrch, naplňte ho škrobem nebo krupicí a jemně potřete srst rukou. Udělej to pomalu a opatrně. Pokud používáte škrob, s tímto zpracováním, okamžitě začne ztmavnout, absorbuje nečistoty z kožešiny. Manka neztmavuje tak intenzivně, ale dokonale čistí srst. Po kartáčování věci a vzduchu.

Pamatujte, že před čištěním bílého norkového nátěru je třeba upevnit obložení, jinak nebude vaše suché čištění úspěšné.

Agresivní metoda těžkého znečištění

Jedná se o mokrou metodu. Pokud se rozhodnete použít, buďte velmi opatrní a opatrní.

Nejdříve vařitřešení. K tomu smíchejte ocet, vodku s čpavkem. Všechny složky musí být odebírány ve stejném množství. Složení voní velmi nepříjemně, takže na balkóně odstraňte těžké nečistoty.

Vlněnou vatu navlhčete v roztoku, dobře ji vytlačte. Zacházejte s kontaminovanými klky tak, aby tekutina nespadla na jádro. To je důležité, protože vnitřní jádro vysychá vlivem alkoholu, stává se tvrdým, srst ztrácí měkkost. Jsou popsány způsoby, jak doma můžete změkčit jádro s vazelínovým olejem a glycerinem, ale proti těmto manipulacím jsme kategoricky. Je-li srst velmi špinavá, jádro je zničené, neriskujte, vezměte věc na suché čištění.

Tajemství kouření

Měl bych si vyčistit srst parním čističem? Nedoporučujeme to dělat sami, protože kožešiny netolerují účinky páry. Parník lze použít jak pro lehký, tak i pro tmavý norkový kožich pouze po suchém čištění. Jinak i sebemenší nečistota pod vlivem vlhkého tepla ještě více šlápne na kožich.

Specialisté na čištění kožešin se domnívají, že doma můžete kartáč používat pouze bez použití brusiva nebo roztoků. Pokud štětec neodstraní všechny nečistoty, neriskujte, používejte služby čistírny. A pak během zimy opět svítíte v luxusních šatech.